Powstała piosenka o Grzegorzu Braunie

Grzegorz Braun, ale to parodia Myslovitz? Szczyt cringe'u czy hit?

Źródło zdjęć: © YouTube
Maja Kozłowska,
17.12.2023 15:00

LETNI i MichuM4K nagrali piosenkę o Grzegorzu Braunie i jego gaśnicowym ataku. Utwór bije rekordy i wspina się na kartę na czasie.

Kojarzycie stary hit "POMIDOROWA", czyli parodię piosenki Sarsy "Naucz mnie"? Jeśli tak, jesteśmy w domu, jeśli nie, to musicie koniecznie odświeżyć sobie ten numer. Teraz LETNI, niegdyś LETNI CHAMSKI PODRYW słynął właśnie z takich przeróbek, które kiedyś bawiły, po latach już raczej skręcają z cringe'u. Hip-hopowy duet działa w takim komediowym klimacie: wydał parę albumów, przebił się piosenkami typu "Honda szybsza niż wygląda", w międzyczasie współpracował z takimi artystami jak Jacek Stachursky, Sławomir czy Popek.

15 grudnia raperzy wypuścili kolejny singiel, który z prędkością światła stał się hitem na YouTubie. Trzeba przyznać, że LETNI wstrzelił się w trendy. Utwór "O Grzegorz Braun" obecnie (17 grudnia) został wyświetlony już ponad 900 tys. razy.

Nagrali parodię Myslovitz. Artur Rojek przewraca się w grobie (chociaż żyje)

Antysemickie wystąpienie Grzegorza Brauna i zgaszenie świec zapalonych w Sejmie z okazji Chanuki stało się gigantycznym viralem. Poseł słusznie spotkał się z szeregiem konsekwencji: został ukarany odebraniem połowy uposażenia na trzy miesiące, całością diety na pół roku, otrzymał zakaz wypowiadania się z mównicy sejmowej i został zawieszony w prawach członka Konfederacji. O jego ataku rozpisywały się zagraniczne media, wspomniał o nim także Kanye West na swojej stronie z "yewsami".

Grzegorz Braun naturalnie stał się także bohaterem memów oraz, co mniej oczywiste, piosenki. Utwór o jego antysemickim ataku nagrał LETNI x MichuM4K na kanwie piosenki "Peggy Brown" zespołu Myslovitz.

O Grzegorz Braun, o Grzegorz Braun, kto zgasić świece tak będzie umiał?

- śpiewają artyści.

Utwór "O Grzegorz Braun" na pewno udokumentuje skandaliczny wyskok posła Konfederacji. Czy jednak stanie się tak ikoniczne jak "POMIDOROWA"? Poważnie wątpię (i dobrze).

LETNI x MichuM4K- „O Grzegorz Braun” (PARODIA „Peggy Brown” Myslovitz)

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 10
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Fajny utwór
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się