zdrowie-psychiczne
Mama Julii Wróblewskiej skomentowała jej pobyt w ośrodku terapeutycznym. Dziewczyna odpowiada
Dziewczyny

Znowu trzeba im tłumaczyć, że feminizm to nie tylko imprezy do rana i niezobowiązujący seks. CZEMU?!

Źródło zdjęć: © "Dziewczyny", HBO, Materiały własne red. Vibez
Anna RusakAnna Rusak,06.07.2021 15:35

Na Twitterze panowie dobrze się bawią porównując „współczesne femnistki” do tego jak „kiedyś to było”. Szkoda tylko, że po pierwsze nie mają racji, a po drugie ich grafika jest idealnym przykładem manipulacji

bFEZTWdf

Serio, naprawdę nie chce mi się po raz kolejny tłumaczyć, czym jest feminizm. W końcu ile można powtarzać, że nie opiera się na zmienianiu partnerów jak rękawiczki, nienoszeniu szpilek i niegoleniu włosów pod pachami. Tzn. oczywiście każda feministka może robić którąkolwiek z tych rzeczy.

Ale też nie musi. Równie dobrze może mieć trójkę dzieci, psa i gładziutkie nogi, bo właśnie wyszła z salonu kosmetycznego po depilacji. Aha i przypominam jeszcze, że feministki nie nienawidzą mężczyzn, o czym już szerzej pisałam tutaj. Tylko cóż, chyba nie wszyscy wciąż do końca rozumieją ten koncept, co widać po grafice, która krąży po Twitterze.

bFEZTWdh

Zepsute feminizmem kobiety

Pojawiła się już w maju, ale wtedy nie odbiła się tak szerokim echem jak teraz. Na sklejce możecie zobaczyć dwie postaci. Jedna z nich, reprezentująca „kiedyś”, przedstawia kobietę z dziećmi w wieku 31 lat, a druga pokazuje współczesną kobietę w tym samym wieku i cóż… zamiast dzieci ma najpewniej przypadkowego partnera, wory pod oczami i wygląda na zjaraną.

Jakim komentarzem został okraszony ten obrazek? Oczywiście hejtującym tę drugą „wyzwoloną” kobietę, która reprezentuje, jakże by inaczej, zepsucie feministek. Przy okazji obrywa się też Netflixowi i temu złemu postępowi:

bFEZTWdj

„Lepsze posiadanie dzieci niż skakanie z kutasa na kutasa oglądając Netflixa i zażywając opioidy. Wmówili wam, że jesteście dzięki temu wyzwolone i łykacie to jak pelikany”.

„Postęp. Nie chcę wyjść na jakiegoś boomera czy coś. Ale dzisiejsze pokolenie to jest porażka. Netflix, feminizm i podobne głupoty mieszają kobietom we łbach i priorytety się trochę pozmieniały. Nie wszystkie baby są takie. Wy które mnie obserwujecie jesteście wspaniałe”.

Zaraz potem w jakiejś odpowiedzi na komentarz pada, że mogą sobie żyć jak chcą, ale to oczywiście nie jest normalne, a „społeczeństwo powinno dążyć do jak największej dzietności”. Serio, to nie żart:

bFEZTWdp

To ostatnie zdanie jest kompletną głupotą pod wieloma względami, jeśli się np. weźmie pod uwagę kryzys klimatyczny (ale to bardziej złożony temat i jeszcze do niego wrócimy). Teraz zajmijmy się tym, jak „feminizm” zniszczył dobre, chętnie zakładające rodziny, kobiety.

Stop. Jak to zniszczył?

Uwaga, to może być szokujące – wcale niczego nie zniszczył. Kobiety wciąż mogą być matkami, żonami, mogą nie pracować i zajmować się domem. Chciałabym powtórzyć, że feminizm opiera się głównie na możliwości decydowania o sobie. Na tym, że kobieta może w końcu wybrać, czego chce. Czego ona chce, a nie to, co społeczeństwo/patriarchat każe jej robić lub co uważa za słuszne.

Feministki nie oceniają

Prawdziwa feministka nigdy nie oceni wyboru drugiej kobiety. Nigdy nie stwierdzi, że któryś z tych obrazków jest jakoś lepszy czy bardziej wartościowy. Oba modele przedstawione na tej grafice są obecnym i prawdziwym obrazem feministek i żaden „stary dziad” czy boomer nie będzie nam wmawiał, że jest inaczej. Nikt nam już nie będzie mówił, że mamy żyć, jak kiedyś, bo „kiedyś to było”. Było i, na szczęście dla nas, minęło.

Ta jego zlepka to ściema

Poza tym, nie wiem, czy wiecie, ale cała ta grafika jest jedną wielką manipulacją. To sklejka dwóch różnych obrazków, które miały mówić o czymś zupełnie innym. Także autor tego połączenia chyba dopuścił się poważnego nadużycia.

Grafika przedstawiająca pierwszą kobietę właściwie mówi o tym, że:

bFEZTWdq

„Czegokolwiek byś nie wybrała w swoim życiu, czegokolwiek by ono nie przygotowało dla ciebie, ofiaruj innym szacunek i współczucie, ponieważ każdy z nas radzi sobie najlepiej jak potrafi”.

Przesłanie było w zasadzie takie, że nasze wybory nie powinny bazować na wyborach narzuconych przez społeczeństwo i nigdy nie powinny być postrzegane jako złe – bez znaczenia czy w wieku 31 lat mamy dziecko, czy właśnie jedziemy w samotną podróż na drugi koniec świata.

Druga grafika, ta która przedstawia „współczesną, zepsutą feministkę”, tak naprawdę mówiła o tym, że kobiety nie osiągają seksualnego zaspokojenia, bo ich odkrywanie swojego ciała i seksualności, jest stygmatyzowane przez społeczeństwo i powinny zacząć mówić o swoich potrzebach.

Wolność - tym jest feminizm

Jak widzicie autor tego zestawienia i słów, nie tylko nie trafił w obraz współczesnych feministek – bo dla nich obie, przedstawione na grafice wersje, byłyby okej – ale też nie przeczytał chyba tego, co ich autorka miała na myśli. I ktoś taki chce nas jakkolwiek pouczać? No dobry żart, naprawdę.

bFEZTWdr

W każdym razie pamiętajcie, że czegokolwiek byście nie wybrały, jakiegokolwiek stylu życia byście nie prowadziły, jeśli to będzie zgodne z Waszym wnętrzem, wszystko będzie w porządku. Weźcie tylko pod uwagę, że to Wasze wybory. Szanujcie więc też decyzje innych. I to, to właśnie jest ten psujący całą zabawę patriarchalnych dziadersów, żyjących w „kiedyś to było lepiej”, współczesny feminizm – wolność do decydowania o sobie. I niech już nam nikt jej nie zabiera.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Osoba transpłciowa misgenderowana w aptece: "Babo w aptece - dlaczegóż mnie misgenderujesz"