zdrowie-psychiczne
Julia Wróblewska przechodzi trudne chwile. "Jest źle. Jest bardzo źle"
TikTok

Zapraszam na obiad... na TikToku

Źródło zdjęć: © Pexels
Jakub Tyszkowski,20.11.2020 13:52

TikTokerzy zaangażowali się w trudny temat, jakim są zaburzenia odżywiania. Problemu podjęli się w nieszablonowy sposób, tworząc trend polegający na wspólnym spożywaniu posiłków poprzez komunikator TikTok.

bDoaQfGX

Na TikToku popularność w ostatnim czasie zyskuje hasło “Let’s Eat Together”. Jego pomysłodawczynią jest jedna z użytkowniczek serwisu, Sara Sadok. 18-latka z Chicago jest bardzo świadoma tego, jak treści pojawiające się w social mediach, dotyczące "diety cud" i innych szkodliwych sposób na szybkie odchudzanie, powodują problemy z odżywaniem u młodych ludzi.

Nowy trend na TikToku – czym jest “Let’s Eat Together”?

Sara postanowiła pomóc osobom, które zmagają się z zaburzeniami odżywania. Na swoim profilu w serwisie TikTok udostępnia materiały wideo, które przedstawiają dziewczynę podczas jedzenia posiłków. "Wezmę pierwszego gryza, żebyś czuł się mniej onieśmielony, a potem Ty możesz zacząć jeść", mówi TikTokerka na jednym z filmików. Wirtualnym spotkaniom towarzyszy przyjemny, kameralny podkład dźwiękowy.

Materiały Sary stały się niezwykle popularne. Społeczność serwisu zareagowała pozytywnie na twórczość dziewczyny i jej dojrzałość. Inni TikTokerzy stworzyli hashtag #duet, którym posługują się w filmikach nagrywanych w reakcji na wideo Sary Sadok. Są to materiały bardzo emocjonalne, ponieważ użytkownicy serwisu rejestrują swój płacz lub opowiadają historie o własnych problemach w życiu.

Jeśli zmagacie się z problemami, pamiętajcie, że warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Jak to zrobić? Jaką terapię wybrać dla siebie? Napisaliśmy o tym wyczerpujący poradnik.

Komentarze (0)
arrow
LGBT+. Filmy i seriale, które pomagają zrozumieć