trendy
Natsu ODCHODZI z Teamu X?! Influ ujawniła swój nowy projekt: NATSU WORLD
Depilowanie twarzy

Czas powiedzieć STOP depilacji twarzy na TikToku

Źródło zdjęć: © Instagram @kapsalonfreedomboxmeer / Instagram @kapsalonfreedomboxmeer
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,16.02.2021 12:26

Czym zasłynął użytkownik TikToka @kapsalonfreedomboxmeer, że pisze o nim BBC? Przekonajcie się, ale ostrzegam, że skóra na twarzy będzie Was szczypać od samego czytania tego artykułu.

bEJiVYHn

Konto Kapsalon Freedom generuje oszałamiające wyniki oglądalności na TikToku – niektóre klipy zdobywają po 18, 20, a nawet 84 miliony wyświetleń! Moglibyście pomyśleć, że za sukcesem profilu stoi jakiś młody celebryta. Nic bardziej mylnego. Kontem zarządza Renaz Ismael, pracownik salonu barberskiego w Holandii, który odkrył przepis na sukces zarówno w biznesie, jak i w mediach społecznościowych.

Renaz pokazuje na TikToku, jakim zabiegom poddaje skórę swoich klientów. Mężczyzna pokrywa ich twarze zmiękczoną żywicą, która zalepia im czoło, nos, szyję, uszy, brodę, oczy, tworząc grubą, zieloną skorupę. Bohaterowie viralowych klipów oddychają jedynie przez wąską szparę na wysokości ust, choć dotarłem do filmiku, na którym kobieta miała całą twarz oblaną żywicą i nie wiem, jak oddychała.

Kiedy zielona skorupa stwardnieje, barber zdejmuje ją z twarzy nieszczęśnika, który zdecydował się na zabieg. Zmarniały wyraz twarzy ludzi przekonuje mnie, że nigdy w życiu nie chcę poddać się podobnym eksperymentom. Jeśli zastanawiacie się, jak to możliwe, że klienci salonu nie tracą brwi, to zauważcie, że Renaz, przed nałożeniem żywicy, zakrywa ich oczy wacikami (nie wszystkim).

bEJiVYHp

Nie róbcie tego w domu

– Nie zaleca się wlewania wosku do nosa i uszu – powiedziało Brytyjskie Stowarzyszenie Dermatologów dla BBC w reakcji na kontrowersyjne filmiki. Niepokój budzi bowiem fakt, że substancja na twarzach klientów salonu może utrudnić im oddychanie. Tymczasem TikTok w żaden sposób nie ostrzega internautów o potencjalnym niebezpieczeństwie. Dlaczego? Ponieważ zabieg wykonuje specjalista.

– Woskowanie tak dużego obszaru delikatnej skóry jest bardzo nieodpowiedzialne – tłumaczą eksperci cytowani przez BBC. – Woskowanie to traumatyczny zabieg dla skóry, a już w szczególności dla obszarów wrażliwych, jakim są okolice oczu. Miejsca te mogą ulec podrażnieniu. W następstwie mogą się pojawić pryszcze lub wypełnione ropą guzki (zapalenie mieszków włosowych).

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Przejście dla smartfonowych zombie? Nie trzeba podnosić głowy znad ekranu