wojna
Rosja rozdaje wielodzietnym rodzinom... KARTONY chipsów ze znacjonalizowanych fabryk
Wojna na TikToku, rosjanka uczy jazdy wozem bojowym

Wojna na TikToku: twórcy UCZĄ jak jeździć WOZEM BOJOWYM, a ojciec-żołnierz tańczy dla swojej córki

Źródło zdjęć: © Tiktok, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,01.03.2022 10:03

Na TikToku powstały poradniki jak m.in. poruszać się czołgiem. To ma pomóc Ukraińcom w wykorzystaniu przejętych maszyn od Rosjan. A z ocieplających serce newsów: ojciec użył platformy, aby dać znać córce, że żyje.

bFPuxkFv

Wojna w Ukrainie trwa. Ukraiński naród powstrzymuje rosyjski napór i walczy dzielnie z agresorem. Pewnie zastanawiacie się: jakie zastosowanie może mieć tutaj TikTok? Zaraz zobaczycie, że niejedno.

Poradnik, jak operować wozem bojowym

Dokładniej to wozem bojowym wykorzystywanym prawdopodobnie w działaniach bojowych przez Rosjan. Rosyjska tiktokerka, Nastia Tuman (nastyatyman z 4,1 mln followersów), wyjaśnia pokrótce, jak można włączyć pojazd bojowy:

bFPuxkFx

Jeśli natkniesz się na pusty lub opuszczony APC*, oto lifehack, jak go uruchomić

*Armoured personnel carrier, opancerzony transporter osobowy

Film jest rzekomo większą częścią filmu nagranego rok temu. To, co widzicie powyżej, zostało jednak dodane po rozpoczęciu wojny Ukraina-Rosja, ale i tak warto o tym wspomnieć.

bFPuxkFz

Skąd się to wzięło? Rzekomo Ukraińcy mają wykorzystywać ten (i podobne) filmy, jako prawdziwe instruktarze do przejęcia i prowadzenia przejętych jednostek:

Z milszych rzeczy:

Żołnierz tańczy dla swojej córeczki

Żołnierz z Ukrainy stał się viralem po nagraniu krótkiego filmu na TikToku dla swojej córki. Chciał, aby nie martwiła się o niego, więc… nagrał to:

To nagranie jest sprzed wybuchu wojny, bo z 12 lutego. Ale Alex nadal wrzuca filmy, ostatni "taneczny" został nagrany przed dwoma dniami:

W poniedziałek również nagrał tiktoka, w którym potwierdza, że wszystko z nim okej:

Nawet TikTok pomaga na wojnie

Może i ta chińska aplikacja została znienawidzona przez większość rodziców dzieci - ale nie można jej odmówić pozytywnego wpływu. Filmik z tańczącymi żołnierzami zdobył już ponad 50 milionów wyświetleń. A poradnik, jak poruszać się APC? Jakby nawet tylko jedna osoba skorzystała z niego - to już krok do przodu. Czy to do odparcia zagrożenia, czy zapewnienia bezpieczeństwa grupce osób.

bFPuxkFF

Pamiętajcie, że prezydent Ukrainy zaczynał właśnie w komedii!

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Polacy zbierają na drona Bayraktar dla Ukrainy! Uzbieramy 22 miliony złotych?