Polski Batman na TikToku

Polski Batman na TikToku. To ruska onuca, która zakrywa twarz skarpetą

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.10.2022 15:30

Polski Batman to pseudonim twórcy, który głosi prorosyjską propagandę na TikToku. Jego konto śledzi ponad 46 tys. obserwujących. Niektóre materiały mężczyzny o jawnie dezinformacyjnym charakterze mają po kilkaset tysięcy wyświetleń.

TikTok w raporcie z 10 października pochwalił się, że w ramach walki z dezinformacją usunął z platformy 58 tys. filmów w pierwszym kwartale 2022 roku. Niestety, wśród usuniętych treści nie było materiałów twórcy o pseudonimie Polski Batman. Niektórzy mogą go kojarzyć pod pseudonimem Pan Rękawica. To wyznawca teorii spiskowych i ruska onuca, która żyje z żebrania od internautów.

Kim jest Polski Batman z TikToka?

Polski Batman powtarza na filmach klasyczny repertuar trolla i ruskiej onucy. Mówi, że szczepionki to "eksperyment medyczny", który sprawia, że ludzie "idą do piachu" w liczbie kilku tysięcy. Osoby zaszczepione mają być "zaprogramowane". Mężczyzna nie ukrywa sympatii do tez głoszonych przez prezydenta Rosji Władimira Putina. Polski Batman twierdzi, że prezydent Ukrainy Wołodymir Zełeński jest narkomanem.

Ruska onuca na TikToku
Ruska onuca na TikToku (TikTok)

Polski Batman ostrzega, że nadchodzi "nowy porządek świata". Jest to teoria spiskowa, która sprowadza się do gloryfikowania zbrodni Putina. W tej historii główną rolę grają żydokomuna, rząd światowy i iluminaci. Twórca straszy odbiorców, że wkrótce do Polski wkroczą wojska rosyjskie i wybuchnie wojna. Czyta artykuły z zablokowanego w Polsce prokremlowskiego portalu Sputnik, który twierdzi, że Ukraińcy posiadają "brudną bombę" i zamierzają sami siebie zbombardować.

Polski Batman mówi, że mieszka w Holandii. Na nagraniach występuje z portretem Putina i flagą Rosji. Jego filmy mają po kilkadziesiąt-kilkaset wyświetleń. Niektóre zyskują status virali i przekraczają poziom miliona-dwóch milionów odtworzeń. Mężczyzna założył profil na portalu Tipply, na którym prosi fanów o wsparcie pieniężne.

Polski Batman. Niebezpieczna ruska onuca z zasięgami na TikToku

Szkodliwą działalność Polskiego Batmana nagłośnił jeden z użytkowników portalu Wykop. To nie pierwszy raz, kiedy internauci ostrzegają przed ruską onucą w skarpecie na głowie. Polski Batman działa pod pseudonimem Pan Rękawica. W lipcu tego roku film na jego temat nagrał tiktoker Dawid Pachacz.

- Ostatnio nawoływał do tego, że nie da się zmusić do noszenia szmaty na mordzie. Mówiąc to, występował w gaciach na głowie. Ponadto uroił sobie, że mogą wpaść do niego do domu, na siłę go zaszczepić, ale on się nie podda. Znajdzie tych ludzi i poderżnie im gardło - powiedział Dawid o Panu Rękawicy.

trwa ładowanie posta...

Pan Rękawica - gwiazda Szuropedii

Pan Rękawica doczekał się wpisu w serwisie Szuropedia. Według autora publikacji, "Pan Rękawica najzabawniejszy, najbardziej pozytywnie nastawiony do ludzi spośród wszystkich przedstawicieli płaskoziemców. Wielbiciel filmów porno i zdrowej kuchni, legalny posiadacz, hodowca, ekspert i doradca ws. marihuany (mieszka w Holandii). Na swoim kanale na bieżąco aktywnie wypowiada się w sprawach polityczych sytuacji Polski, patriota".

Jak zgłosić konto, które szerzy dezinformację na TikToku?

Jeśli wystarczająco wiele osób zgłosi konto Polskiego Batmana, TikTok być może zajmie się jego profilem. Jak pomóc sprawie? Wystarczy wejść na konto mężczyzny, a następnie kliknąć ikonkę trzech kropek w prawym górnym rogu. Następnie wchodzicie w opcję "Zgłoś", dalej "Zgłoś konto", "Zamieszczanie niestosownych treści" i wybieracie jedną z dostępnych możliwości.

Mężczyzna prowadzi kanał na YouTube "Pan Rękawica", na którym zgromadził ponad 57 tys. subskrypcji.

Jak zgłosić konto na TikToku?
Jak zgłosić konto na TikToku? (Vibez.pl , TikTok)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 12