Uchodźcy

W końcu dobre wieści! Airbnb pomoże Afgańczykom, a my możemy się tylko uczyć

Źródło zdjęć: © canva, Materiały własne red. Vibez, Bian Chesky, Twitter.com
Anna RusakAnna Rusak,26.08.2021 16:25

Gdy my zastanawiamy się jak i czy w ogóle pomagać, Airbnb oferuje 20 000 Afgańczykom bezpieczne schronienie. To: jeden z "największych kryzysów humanitarnych naszych czasów"

Sytuacja w Afganistanie jest bardzo napięta, dlatego większość krajów robi, co może, by jakoś wesprzeć mieszkańców tego kraju. Polska raczej nie rzuciła się do pomocy, a na naszej granicy wciąż stoją ludzie, którzy czekają na jakiekolwiek wsparcie.

Franek Sterczewski próbował dostarczyć im najpotrzebniejsze rzeczy, ale niestety Straż Graniczna nie dopuściła go do uchodźców. Na szczęście wczoraj Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał zarządzenie, które trochę polepszy ich sytuację. Teraz Polska i Litwa mają obowiązek dostarczyć im żywność, wodę oraz ubrania.

trwa ładowanie posta...

Co robi Airbnb?

Jednak gdy my się tutaj zastanawiamy, czy osobom koczującym na naszej granicy pomóc w jakikolwiek sposób, niektóre firmy biorą sprawy w swoje ręce. Airbnb, we współpracy z fundacją Airbnb.org, uruchomiło specjalny program, który pomoże 20 000 Afgańczyków.

Firma wydała oświadczanie, w którym podzieliła się swoim planem - właściciele mieszkań, którzy chcą udzielić pomocy Afgańczykom, będą mogli zaoferować rodzinom schronienie. Airbnb np. z datków wpłacanych na konto fundacji, pokryje za to wszelkie koszty najmu. Pierwsze rodziny trafiły już do nowych miejsc.


"Dziesiątki tysięcy afgańskich uchodźców rozsiało się po całym świecie, a miejsce, w którym się zatrzymają, będzie pierwszym rozdziałem ich nowego życia. Mam nadzieję, że tym 20 000 uchodźcom społeczność Airbnb zapewni nie tylko bezpieczne miejsce, w którym będą mogli odpocząć i zacząć od nowa, ale także ciepło powita ich w domu"

- Airbnb
trwa ładowanie posta...

Bierzmy z nich przykład

Brian Chesky CEO firmy w rozmowie z CNN powiedział, że: "Wysiedlanie i przesiedlanie afgańskich uchodźców do USA i innych krajów jest jednym z największych kryzysów humanitarnych naszych czasów". Trudno się z nim nie zgodzić.

Szkoda tylko, że niektórzy wciąż ignorują całą sytuację i nie wykazują żadnych oznak wsparcia. Gdybyście sami chcieli coś zrobić, to tutaj pokazywaliśmy Wam różne możliwości. Mamy nadzieję, że z czasem będzie spływało do nas więcej takich odrobinę pozytywnych i przynoszących nadzieję informacji.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0