lifestyle
Cena garażu w Mikołajkach powala. "Niemiec tego nie zrozumie"
Ulica Sezamkowa

Prawicy w USA pękła żyłka, bo "Ulica Sezamkowa" zachęca dzieci do szczepień

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,09.11.2021 16:31

Amerykańscy konserwatyści lamentują nad losem dzieci, które oglądają w telewizji, jak ich ulubieni bohaterowie z "Ulicy Sezamkowej" szczepią się przeciwko COVID-19. - Rządowa propaganda - grzmi republikański senator Ted Cruz.

W październiku amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła szczepionkę Pfizera dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Aby zachęcić najmłodszych pacjentów do uodpornienia się na COVID-19, stacja CNN we współpracy z fundacją Seasame Workshop wyemitowała program, w którym bohaterowie "Ulicy Sezamkowej" mówili, że się zaszczepili i opowiadali o swoich wrażeniach.

Wielki Ptak - fikcyjna postać, która w dziecięcym programie "Ulica Sezamkowa" występuje od 1970 roku - oznajmił na Twitterze, że przyjął swoją dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Żółty bohater telewizyjnego show przekazał, że czuje lekki ból w skrzydle, ale dzięki temu on i jego bliscy będą zdrowi.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Sesame Street: The ABCs of COVID Vaccines

Prawica odpowiada, że to pranie dzieciom mózgów

"Rządowa propaganda... dla twojego 5-latka!" - napisał na Twitterze republikański senator, Ted Cruz. Zawtórowała mu Lisa Boothe, dziennikarka konserwatywnego FoxNews: "Pranie dzieciom mózgów, bo one nie są narażone na COVID. Pokręcone". Swoje trzy grosze dodał Robbie Starbuck, który zażartował, że po siedmiu dniach od szczepienia Wielki Ptak zostanie upieczony. Z kolei doradca byłego prezydenta Trumpa Steve Cortes mówi o "złej propagandzie".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Antyszczepionkowcy to stan umysłu

Trudno nie brać głosów krytykujących szczepionki z politowaniem. Antyszczepionkowcy wielokrotnie już udowodnili, że ze swoimi pomysłami bliżej im jest do fikcyjnego uniwersum na wzór "Władcy Pierścieni", niż rzeczywistego świata. Prosicie o przykłady? Sztuczne ramię do oszukiwania lekarzy; tajny kod, zgodnie z którym pizza to Pfizer albo posądzanie 17-latki o spółkowanie z szatanem.

Ulica Sezamkowa
Ulica Sezamkowa (YouTube)
Ulica Sezamkowa
Ulica Sezamkowa (YouTube)
Ulica Sezamkowa
Ulica Sezamkowa (YouTube)
Ulica Sezamkowa
Ulica Sezamkowa (YouTube)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Tomek,zgłoś
Ile z tych dzieci dożyje 40? Słów brak na takie portale i ich propagandę.
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (1)
arrow
Ten napój zabije Polaka. Tylko prawdziwy Amerykanin sobie z nim poradzi