Czarnoskóre postaci w "Ulicy Sezamkowej"

Do "Ulicy Sezamkowej" dołączyły czarnoskóre postaci [rasiści triggered]

Źródło zdjęć: © YouTube / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.03.2021 12:02

Na "Ulicy Sezamkowej" zamieszkały nowe, czarnoskóre postaci. Elijah i jego syn Wes wytłumaczą dzieciom, czym jest rasizm. Poznajcie szczegóły!

"Ulica Sezamkowa" to kultowy program dla najmłodszej widowni, który nadawany jest od 1969 roku. Bohaterowie serialu – tacy jak Elmo, Kermit Żaba i Ciasteczkowy Potwór – tłumaczą dzieciom różne aspekty otaczającego ich świata. Twórcy programu zdecydowali, że "Ulica Sezamkowa" powinna wziąć na tapet istotny współcześnie problem, czyli zjawisko rasizmu i kwestię tego, czym są mniejszości etniczne.

Do kultowego programu dołączyli nowi bohaterowie. Elijah i jego syn Wes wyznaczają nowy rozdział w historii "Ulicy Sezamkowej", ponieważ są oni pierwszymi czarnoskórymi Muppetami w tym dziecięcym serialu. Nowe postaci pojawiły się już w krótkim klipie wyprodukowanym przez "Sesame Workshop" (organizację non-profit). W filmiku widzimy, jak Elmo, Elijah i Wes rozmawiają o tym, czym jest kolor skóry.

Explaining What is Race? | #ComingTogether

Czarnoskórzy bohaterowie w "Ulicy Sezamkowej"

Klip, w którym pojawiają się czarnoskóre postaci "Ulicy Sezamkowej", w bardzo ciekawy sposób wyjaśnia różnicę w kolorze skóry między bohaterami serialu. Elmo zauważa, że niektóre liście w parku pasują do jego czerwonego futra, a inne liście do brązowej skóry Wesa. Elijah wyjaśnia, że odpowiedzialna jest za to melatonina – substancja, która nadaje skórze kolor.

Twórcy "Ulicy Sezamkowej" o edukacji dziecięcej

– W Seasame Workshop patrzymy na każdy problem przez pryzmat dziecka – wyjaśnia dr Jeanette Betancourt, wiceprezes Seasame Workshop (organizacji odpowiedzialnej za "Ulicę Sezamkową"). – Dzieci nie są daltonistami. Różnice rasowe zauważają po raz pierwszy w życiu już w okresie niemowlęcym, a własne poczucie tożsamości zaczynają formować w bardzo młodym wieku.

Uwielbiamy "Ulicę Sezamkową", dlatego zdziwiło nas, że geolodzy znaleźli CIasteczkowego Potwora, który zamienił się… w skałę?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0