lifestyle
Internauci oburzeni zachowaniem Pauliny u Wersow. Gratulują Mini Majkowi rozstania
Tiktokerka pokazała dary dla Ukraińców. Polacy się wkurzyli

Ukraińska tiktokerka żartuje z darów. Polacy już w szale: "Powinnaś się wstydzić!"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Tiktok
Oliwier NytkoOliwier Nytko,18.03.2022 13:00

Ukrainka Valerisssh zdobyła tysiące fanów nagrywając tiktoki z bunkra. Teraz jest bezpieczna w Polsce i kontynuuje tworzenie śmieszkowych filmików. Teraz pożartowała z datków Polaków, co spotkało się z ogromnym odzewem społeczności.

Za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Rosja napadła Ukrainę 24 lutego 2022 roku. Na ten moment, do Polski przybyło prawie 2 miliony Ukraińców - głównie kobiet i dzieci. Mężczyźni od 18 do 80 r.ż. nie mogą opuścić Ukrainy.

Valerisssh zdobyła popularność przez tiktotki z bunkrów

Co można powiedzieć - filmiki Valerisssh stały się hitem. Jej najpopularniejszy tiktok, "Mój typowy dzień w schronie bombowym", zdobył już prawie 42 miliony wyświetleń.

Przedstawiała bunkrową rzeczywistość w śmieszkowy sposób. Żartowała, że po ugotowaniu makaronu w bunkrze "wyobrażała sobie, że jest we Włoszech". Pokazywała też, co Ukrainiec i Ukrainka powinni mieć w swojej "torbie".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Jej materiały były lekkie, śmieszne, nie na serio - i stanowiły oderwanie się na chwilę od aktualnej sytuacji w Ukrainie. Zapamiętajcie to.

Ostatnio relacjonowała, jak udało się jej uciec do Polski:

trwa ładowanie posta...

Valerisssh jest już w Polsce cała i bezpieczna. Teraz pokazuje, jak wygląda życie uchodźcy w naszym kraju. I właśnie jej ostatni film wzbudził spore kontrowersje wśród naszej polskiej społeczności.

Nagrała tiktoka o darach Polaków

W środę Valerisssh dodała filmik z "haulu" związanego z darami Polaków. Pokazuje tam m.in. koszulkę Ralpha Laurena, dłuższą spódnicę z weluru czy swetry. Wszystko opatrzone śmieszkowym komentarzem w stylu:

Milutki sweter do picia herbaty, gdy masz 78 lat.

Ładna sukienka na randkę z sugar daddym.

Ralph Lauren??? Jestem bardzo stylową uchodźczynią.

I tak dalej.

trwa ładowanie posta...

Reakcja internautów?

Taka średnia bym powiedział:

Nawet jeżeli to żarty to raczej nie na miejscu wobec osób, które poświęcają swój wolny czas na wolontariat, żeby wydawać paczki, segregować ubrania;

Super fajnie wiadomo - żart. ale szczerze mówiąc mega bym się zdenerwowała, gdybym zobaczyła takiego tiktoka z rzeczami, które oddałam;

Żart to chyba powinien być śmieszny… 😳 ten jest raczej bolesny dla ludzi, którzy faktycznie się angażują i wam pomagają;

Przykre to, nawet jak na żart;

A CO ONA BY CHCIAŁA?!;

Naprawdę mam nadzieję, że to tylko na żarty 😳 w przeciwnym razie jest to mega słabe w stosunku do osób, które robią, co mogą, żeby pomóc…;

Nie każdy Ukrainiec taki jest, ale nic nie usprawiedliwia zachowania tej Pani 🙈;

Są ludzie co nie mają nawet tego więc, zamiast narzekać doceń, że ktoś Ci to dał i poświęcił na to swój czas..;

Może to żart, ale wielu wolontariuszy dużo pracuje, aby pomóc. Jeśli te ubrania nie są zbyt wyszukane, to może trzeba było kupić trochę Prady i Balenciagi;

Komentarze pod Tiktokiem
Komentarze pod Tiktokiem (tiktok)

Głos zabrała instagramerka, Pani Ekscelencja, która zajmuje się pomocą na Dworcu Centralnym w Warszawie.

Komentarze pod Tiktokiem
Komentarze pod Tiktokiem (tiktok)
Komentarze pod Tiktokiem
Komentarze pod Tiktokiem (tiktok)

Są też osoby, które zrozumiały żart

Te starają się bronić tiktokerki:

Od dwóch tygodni jestem bez przerwy na wolontariacie i mnie śmieszy, nie rozumiem, o co ta inba;

Nigdzie nie padło stwierdzenie że jej się to nie podoba. Moim zdaniem dziewczyna serio się cieszy ogólnie i po prostu robi sobie jaja;

Przecież to są żarty, taki ma styl prowadzenia konta. Mam nadzieję, że macie wszystko, czego potrzeba ❤;

Uważam, że ten kontent jest wspaniały, gorzko-słodki, ale uroczy 🙂 my w pracy też zapieprzamy przy ciuchach i nie widzę tu nic niesmacznego 🙂🌻💕🦄;

Widać, kto nigdy wcześniej nie oglądał żadnych jej filmików 😂;

Jestem Polką i naprawdę podziwiam jak radzisz sobie z humorem, ludzie powinni pamiętać, że każdy radzi sobie na swój sposób;

Uspokójcie się ludzie, ona robi filmiki w sarkastyczny sposób, nawet gdy była na Ukrainie, gdzie bomby spadały jej na głowę;

Ludzie litości xDD dowalacie się do kogoś, kto umie z humorem podejść do sytuacji, w której się znalazł, nigdzie nie napisała że beznadziejne ubrania;

Nie widzicie że ona wysyła całusy w opisie i się cieszy? To nie jest dla żartu;

Wy zdajecie sobie sprawę z tego, że ona żartuje. Prawda?

Jak ubrania trafiły do niej?

Wszelakie ubrania, które zostały podarowane, trafiły najpierw do wolontariuszy, a potem do potrzebujących. Jak trafiły? Mówi się o tym, że uchodźcy mogą sami sobie wybrać ubrania - działa to, jak taki second hand. I dlatego właśnie Valerisssh miała torbę z Ikei, bo w niej mogła przynieść ubrania.

Ubrania dla uchodźców
Ubrania dla uchodźców (Tiktok)
Tiktokerka Valerisssh
Tiktokerka Valerisssh (Tiktok)

Czy Valerisssh nie mogła sobie pośmieszkować?

Kochani, taki ma content. Taka jest specyfika TikToka. Zabrała takie rzeczy, ponieważ uznała je za potrzebne dla siebie. Dzięki nim nagrała tiktoka, rozbawiła pewnie kilkaset osób - i teraz ma nowe ubrania. Hej, jeżeli się jej nie podobają, to może je oddać dalej potrzebującym.

Pojawiły się głosy niezadowolonych Polaków, które są minimalnie zrozumiałe , gdy podchodzimy do sytuacji dość patetycznie. Ukraińcy są niesamowicie wdzięczni za pomoc, ale niektórzy Polacy zdają się mieć przekonanie, że uchodźcy powinni całować wszystkich po stopach za wsparcie. To byłaby już ogromna przesada, szczególnie jeśli niektórzy sądzili, że ktoś z Ukrainy będzie się cieszył… ze użytych gaci.

To tak nie działa. Ludzie uciekali przed wojną, siedzieli całymi dniami w schronach bombowych. Ich dobro jest teraz najważniejsze. Ich pobyt tutaj nie oznacza, że mają sprostać naszym wszystkim, przedziwnym czasem wymaganiom.

Film Valerisssh to heheszkowe podejście do dobra, które spotkało większość uchodźców. A i tak znalazło się spore grono osób krytykujące podejście Ukrainki. Z ich komentarzy można wywnioskować, że teraz powinna tylko całować wszystkich po stopach i zamartwiać się sytuacją w Ukrainie, gdzie zostali jej mama i tato.

Żeby nie było: Valerisssh jest cholernie wdzięczna

Ukrainka tworzy śmieszkowy content. Ludzie uciekający przed wojną muszą się czymś zająć. Fani pokochali ją za luźne podejście do przerażającego tematu, jakim jest wojna. W piątek o poranku Valerisssh dodała film o tym, jak wygląda życie uchodźczyni w Polsce. I tam pokazuje już ogrom darów, które Polacy (i nie tylko!) oddali.

trwa ładowanie posta...

W filmiku znajduje również chwilę, aby wspomnieć o nienawiści do Putina:

To duża sypialnia, w której wszyscy "kochają" Putina
Jest to sala, w której dzieci również nienawidzą Putina.

Bycie na uchodźstwie nie oznacza, że za granicami kraju pozostawiło się swoje poczucie humoru. Ba! Humor może być bardzo dobrą formą radzenia sobie ze stresem. Może i na chwilę ktoś zapomni o bombardowaniu domów czy śmieci bliskich.

Obawiam się też, że już niektórzy rodacy zaczynają się "męczyć" wojną i pomaganiem. Polacy zgodnie się rzucili na ratunek, co było cudowne. Niestety teraz, po przeszło trzech tygodniach trwania wojny, już zaczynają się pojawiać głosy w stylu "wojna mnie nudzi" albo "niech sobie sami poradzą", "Ukraińcy mają za duże przywileje" etc.

Jak trafnie zauważyliśmy na początku konfliktu: obecna sytuacja to maraton, a nie sprint - a to chyba nie d wszystkich dociera.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 19
  • emoji ogień - liczba głosów: 7
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 17
  • emoji smutek - liczba głosów: 18
  • emoji złość - liczba głosów: 104
  • emoji kupka - liczba głosów: 34
Majonez wegański na Wielkanoc. Który jest najlepszy? Sprawdzamy