tiktok
Nauczyciele kręcili filmy na OnlyFans w szkole. Chcieli sobie dorobić
TikTok

TikTok staje się bardziej inkluzywnym! Będzie chronił przed deadnamingiem i nienawiścią

Źródło zdjęć: © Canva
Anna RusakAnna Rusak,10.02.2022 13:16

TikTok kończy z deadnamingiem oraz misgenderingiem. Teraz stawia na inkluzywność i pozwala swoim użytkownikom wybierać zaimki. Wszystko po to, by każdy czuł się na TikToku bezpiecznie.

bGxPRcyH

Umówmy się, że sieci społecznościowe nie zawsze są przyjemnymi i miłymi miejscami. Hejt na platformach jest raczej na porządku dziennym, co znacząco odbija się też na zdrowiu psychicznym młodych ludzi.

Na szczęście nie wszystkie społecznościówki mają gdzieś swoich odbiorców. TikTok postanowił wprowadzić kilka nowych rozwiązań, by korzystanie z apki było jeszcze bardziej bezpieczne.

bGxPRcyJ

TikTok i inkluzywność

TikTok niedawno zaktualizował swoją aplikację, by w jeszcze większym stopniu chronić swoich użytkowników. Aplikacja ma teraz ograniczać treści promujące niebezpieczne zachowania. Biorąc pod uwagę ilość szkodliwych trendów, które czasem niektórych młodych kosztują nawet życie, takie rozwiązanie na pewno się przyda.

Dodatkowo TikTok zamierza usunąć też treści, które będą promowały zaburzenia odżywiania. Mówi też stanowcze "nie" nienawiści. Od teraz treści nękające społeczność LGBTQ+ będą banowane. Na platformie nie ma już miejsca np. dla deadnamingu (i bardzo dobrze, przypominam, że to też jest rodzaj przemocy).

bGxPRcyL

Nowe wytyczne mają wspierać osoby transpłciowe i niebinarne. Użytkownicy mogą już dodawać swoje zaimki do profili, nie ma już niewłaściwego i ograniczającego podziału na "on/ona". Dodatkowo, profile, które promują terapie konwersyjną, również będą musiały liczyć się z negatywnymi konsekwencjami.

trwa ładowanie posta...

Dlaczego to tak ważne?

Platforma dodała, że już wcześniej usuwała takie treści, ale chciałaby w ten sposób podkreślić swoją politykę. Ten ruch TikToka jest naprawdę istotny, szczególnie dla osób LGBTQ+, które w sieci bardzo często muszą mierzyć się z nienawiścią.

bGxPRcyR

Dodanie możliwości ustawiania swoich zaimków, jest dla wielu z nich naprawdę istotną kwestią, o czym osoby ze społeczności mówiły już nie raz. Poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny w mediach społecznościowych to naprawdę istotna sprawa, dlatego mamy nadzieję, że deklaracje TikToka nie będą rozmijały się z rzeczywistością.


Chociaż TikTok od dawna zakazuje takich zachowań, dostaliśmy informacje od twórców i organizacji społecznych, że ważne jest dla nich podkreślenie tych zasad w naszych wytycznych. Ponadto mamy nadzieję, że nasza najnowsza funkcja umożliwiająca ludziom dodawanie zaimków, zachęci użytkowników do okazywania szacunku i otwartego dialogu na naszej platformie.

trwa ładowanie posta...

Źródło: nbcnews.com

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Bacja,zgłoś
Ale o Tybecie, Tajwanie czy Hong Kongu to nie można na TikTok już nie mówiąc o Kubusiu Puchatku ;)
Odpowiedz
1
like
1
dislike
Komentarze (1)
arrow
Dziennikarz Trójki nagrywa rady na TikToku. "Hapay KUTTIEGO!"