TikTok ban

Śmierć 10-letniej dziewczynki skutkiem viralowego wyzwania na TikToku. Nie róbcie Blackout Challenge!

Źródło zdjęć: © pixabay.com
MTB,
26.01.2021 11:33

Po TikToku krąży niebezpieczne wyzwanie polegające na podduszaniu się prowadzącym do utraty przytomności. 10-letnia Włoszka zginęła próbując wykonać challenge.

10-letnia Włoszka doprowadziła do własnej śmierci podczas próby wykonania viralowego wyzwania - TikTok Blackout Challenge. Dziewczynka udusiła się paskiem do spodni próbując osiągnąć pożądany w wyzwaniu stan omdlenia. Dziecko trafiło do szpitala z powodu zatrzymania akcji serca - lekarze nie zdołali jej uratować.

Blackout Challenge polega na umyślnym podduszaniu się w celu utraty przytomności. Niestety to nie pierwsze internetowe wyzwanie, w którym udział może mieć straszne skutki. W 2016r. zaskakującą popularność zyskała zabawa w Blue Whale Challenge, która doprowadziła do masowych samobójstw wśród dzieci.

TikTok
TikTok (pixabay.com)

Aby zapobiec dalszym tragicznym skutkom krążącego po TikToku challenge'u, włoski rząd wprowadził blokadę aplikacji trwającą do 15 lutego. Dodatkowo, każdy chcący mieć konto na platformie, będzie musiał poddać się weryfikacji wieku. Jeśli ustalenie czyjegoś wieku nie będzie możliwe, dana osoba nie będzie mogła stać się członkiem TikTokowej społeczności.

Nie musicie jednak należeć do rządu, by chronić innych przed szkodliwymi challenege'ami. Wystarczy, że kiedy zobaczycie jeden z nich - zgłosicie go. A jak to zrobić? Już tłumaczymy:

  1. Kliknij białą strzałkę po prawej stronie ekranu.
  2. Kliknij słowo ,,zgłoś'', przy którym widnieje ikona flagi.
  3. Wybierz ,,Samobójstwa, samookaleczanie i niebezpieczne działania".

Jeśli ktokolwiek będzie próbował Was namówić do wzięcia udziału w tym, czy innym równie groźnym wyzwaniu - nie róbcie tego. Zgłoście konto tej osoby i filmik z challenge'em jeśli taki posiada.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0