tiktok
Co nas czeka w Andrzejki? Zodiakary zalecają wróżby z owsianki
daddy issues

TikTok pyta: "Gdzie jest Twój tata?", czyli czym jest "daddy issues"

Źródło zdjęć: © TikTok, alexakalasz, basia.sas, x_wiqusia_x
Anna RusakAnna Rusak,08.05.2022 08:00

Czym jest "daddy issues" i dlaczego cały TikTok pyta: "Gdzie jest twój tata?", czyli o co chodzi z dziewczynami, które boją się porzucenia i wiążą się ze starszymi mężczyznami. Czy "daddy issues" to prawdziwy problem?

bGyQDxkP

TikTok może nas czasem rozbawić - wystarczy zerknąć na te cool ciocie - może nas też jednak czegoś nauczyć - założę się, że nie znacie połowy tych ślubnych zasad. Trendy są naprawdę nieprzewidywalne.

Na TikToku możecie się ostatnio natknąć na filmiki powstałe do piosenki Stromae "Papaoutai". To najnowszy trend TikToka, w którym użytkownicy, a raczej użytkowniczki, dzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi "daddy issues".

Czym jest "daddy issue"?

"Daddy issues" to termin, który nie ma precyzyjnej definicji. Najprościej rzecz ujmując, określa trudne, skomplikowane relacje ojca z dzieckiem, najczęściej dotyczą one córki. Wiąże się to np. z jego nikłą obecnością w ich życiu lub emocjonalną niedostępnością ojca.

trwa ładowanie posta...

Ten brak czy nikłe relacje odbijają się na późniejszym, dorosłym życiu dziecka. Dotknięte nim osoby mają problemy w relacjach. Potrzebują nieustannej uwagi i często obawiają się, że zostaną nagle porzucone. "Daddy issues" wiąże się też ze "słabością" do starszych partnerów i "odbiegającymi od normy" zachowaniami seksualnymi.

bGyQDxkR

Warto dodać, że nie jest to naukowe pojęcie, pojawia się raczej potocznie. Często jest wiązane z kompleksem ojca, który jako pierwszy zaproponował nam Zygmunt Freud. Teraz ten termin jest rozpowszechniany przez TikToki.

TikTok pyta: "Gdzie jest Twój tata?"

Na TikToku pojawia się teraz bardzo dużo filmików do piosenki Stromae "Papaoutai". Trzeba przyznać, że użytkownicy idealnie dobrali ten francuski utwór do przekazu. Piosenka opowiada o relacjach dzieci z rodzicami i pokazuje, jak często są w ich życiu nieobecni. Wystarczy, że zobaczycie teledysk i od razu zrozumiecie, o co chodzi.

Stromae - Papaoutai (Official Music Video)

W każdym razie na TikToku wiele osób (głównie dziewczyn) dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi "daddy issues". Zwracają uwagę na umawianie się ze starszymi mężczyznami i mówią o dziewczynach, które potrzebują nieustannej uwagi.

bGyQDxkT


Do dziewczyny, która chce, żeby mężczyzna miał na jej punkcie obsesje lub do tej, która myśli, że mężczyźni jej nienawidzą. Gdzie jest twój ojciec?


Lubię starszych mężczyzn, ponieważ są bardziej dojrzali psychicznie.


Ostatnio umawiam się ze starszym mężczyzną. Podoba mi się, ale nie chce z tego robić wielkiej sprawy.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...


Czuję się kochana tylko wtedy, gdy oni mają na moim punkcie obsesję i są nadmiernie opiekuńczy, wiesz?

bGyQDxkZ


Do wszystkich kobiet, które myślą, że jakikolwiek mężczyzna, który pokazuje im swoje zainteresowanie tylko udaje i może je zostawić w każdej chwili.


Dziewczyny, które są jak: "Zrób to za mnie", "Nie zostawiaj mnie samej", "musisz się mną opiekować", "Potrzebuje dużo uwagi", "Bądź ze mnie dumny i mi kibicuj"

trwa ładowanie posta...

"Daddy issues" to nie tylko TikTok

Część osób zwraca też uwagę na to, że to nie tylko "trend na TikToku" i rzeczywiście wiele dziewczyn musi się zmagać z takimi problemami w swoim życiu. Pamiętajcie, że nie wszystkie filmy na TikToku są tylko po to, by "bawić", ale też nie traktujcie ich bardzo poważnie.

trwa ładowanie posta...

Jeśli macie wątpliwości związane z tym, w jaki sposób nawiązujecie relacje z drugą osobą, najlepiej udajcie się do terapeuty. To zdecydowanie bardziej odpowiedni i rzetelny adres. A jeśli szukacie idealnego przykładu "daddy issues" w popkulturze, to wystarczy, że obejrzycie "Euforię" i przyjrzycie się Cassie.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Najjjka, katolicka tiktokerka, zawalczy na High League? Może z Mają Staśko?