Edzio przebiera się za Dahmera

TikTok: Edzio przebiera się za Jeffreya Dahmera, seryjnego mordercę

Źródło zdjęć: © Edziorap, TikTok
Anna RusakAnna Rusak,21.10.2022 13:15

Na TikToku Edzio opublikował film odnoszący się do seryjnego mordercy i kanibala. Polski influencer przebrał się za Jeffreya Dahmera, o którym zrobiło się głośno za sprawą serialu platformy Netflix pt. "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" . Edzio udaje Dahmera i rapuje, nawiązując do szczegółów zbrodni, jakich zabójca dopuścił się na co najmniej 17 młodych mężczyznach. Według nas, to naprawdę mało zabawne.

Piotr Bylina to popularny tiktoker, który tworzy rap. W sieci występuje pod pseudonimem Edzio. Pewnie większość z was kojarzy go z piosenki pt. "Motyl na przedramieniu", czyli utworu, którym zakończył swój dwumiesięczny związek. Przy okazji opisał szereg intymnych sytuacji dotyczących tej relacji.

Więcej o tej dramie przeczytacie w tekście Kuby, w którym opisuje też, jak Edzio tłumaczył się z całej sprawy. W każdym razie raper z TikToka wciąż publikuje swoje piosenki. Tym razem postanowił nagrać coś o Jeffreyu Dahmerze, seryjnym mordercy.

Edzio parodiuje Jeffreya Dahmera, seryjnego mordercę

Edzio najwidoczniej - tak jak spora część widzów platformy Netflix - postanowił obejrzeć serial pt. "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera". Przypomnijmy, że Dahmer to seryjny zabójca i kanibal, który na koncie ma co najmniej 17 ofiar. Dahmer mordował mężczyzn i chłopców, uprawiał kanibalizm, nekrofilię, okaleczał ciała.

Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera | Oficjalny zwiastun (zwiastun nr 2) | Netflix

Na TikToku Edzio opublikował film odnoszący się do seryjnego mordercy. Przebrany za Dahmera, rapuje nawiązując do zachowania mężczyzny, poruszając wątki polaroidów i drinków. W opisie filmu zaznacza, że na nagraniu są fałszywe narkotyki, a on sam nie popiera sprawcy tamtych wydarzeń, a jedynie naśladuję grę aktorską Evana Petersa.

"Idziemy do mnie? Ja cię zaprowadzę. Porobimy zdjęcia, a potem ci zapłacę. Zrobię drinki, obejrzymy film. Nie zostawiaj mnie. Naprawdę musisz iść? Jeffrey, co tak śmierci? Leci do mnie górą. Rybki mi zdechły, mięso się zepsuło" – rapuje w TikToku Edzio.

trwa ładowanie posta...

Jeffrey Dahmer to seryjny morderca, a nie kostium na Halloween

Jasne, Edzio może się tłumaczyć, że tylko "naśladuje grę aktorską Evana Petersa". Chyba jednak zapomina, w kogo Peters wcielał się w serialu. To przecież wciąż jest przebieranie się za prawdziwego seryjnego mordercę, który zamordował 17 młodych mężczyzn. Przeprowadzał na nich eksperymenty i zjadał fragmenty ich ciał. Co ważne, nie chodzi o Kubę Rozpruwacza, czy inną historyczną postać, do której zdążyliśmy już nabrać dystansu. Rodziny ofiar Dahmera nadal żyją i muszą na nowo przechodzić traumę odkąd seryjny zabójca - za sprawą serialu - staje się symbolem popkultury, a jego wizerunek wykorzystywany jest przez kolejne osoby jako strój na Halloween.

Nie wiem, jak można wytłumaczyć promowanie takiej postaci, przebieranie się za nią. Co gorsza, może przez Edzia ludzie w Polsce, tak jak influencerka z Wielkiej Brytanii, stwierdzą, że przebieranie się na Halloween za seryjnego mordercę jest w porządku. W końcu to tylko postać z serialu Netfliksa, w którą wciela się Evan Peters, prawda?

TikTok naprawdę powinien zrobić coś z osobami, które na platformie przebierają się za Dahmera i żartują z jego historii. Rodziny ofiar muszą patrzeć na ludzi, którzy dla zabawy wcielają się w niego na potrzeby popularności w social mediach i np. przez 24h udają Jeffreya Dahmera. Chyba tylko ktoś całkowicie pozbawiony empatii mógłby stwierdzić, że w takim zachowaniu nie ma niczego złego.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 2