Jeffrey Dahmer

Udawał Jeffreya Dahmera, seryjnego mordercę. Kuriozalny powód

Źródło zdjęć: © DuB Familly, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,19.10.2022 18:00

Youtuber postanowił przebrać się za Jeffreya Dahmera, seryjnego mordercę, i udawać, że nim jest przez kolejne 24 godziny. Krytykom radzi nie traktować wszystkiego tak poważnie i częściej się śmiać. Czy moda na seryjnych morderców - inspirowana serialem platformy Netflix - nie weszła nam za mocno?

Choć serial "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" dostał naprawdę dobre recenzje, to konsekwencje wynikające z realizacji historii seryjnego mordercy przez platformę Netflix są naprawdę przerażające. Wiele osób potraktowało przestępcę jak popkulturalną postać. Wizerunek Dahmera jest niestety wybierany jako kostium na tegoroczne obchody Halloween.

Youtuber DuB Bridge stwierdził, że przebierze się za Dahmera i przez kolejne 24 godziny będzie go udawał. Oburzonym odpowiedział, że biorą to "za poważnie".

Przez 24h udawał Jeffreya Dahmera

DuB Bridge to youtuber, który prowadzi konto DuB Family na YouTube. Jego filmy opierają się na różnych challengach i żartach. Ma 1,3 miliona subskrybentów. Ostatnio stwierdził, że będzie udawał Jeffreya Dahmera.

Nagranie, które wrzucił do sieci, zaczyna się od tego, że on sam ogląda serial Netfliksa. Twierdzi, że seryjny morderca miał trudne dzieciństwo, był źle zrozumiany i to, w jaki sposób się zachowywał, było jego jedynym sposobem na oswojenie się z tymi dziecięcymi przeżyciami. Według niego, jedni, by sobie z tym poradzić, biorą narkotyki, a on po prostu zabijał ludzi.

Potem widzimy jak DuB przebiera się za Dahmera, zakładając blond perukę i okulary. Dla żartu proponuje wtedy drinka kamerzyście, nawiązując do sposobu w jaki seryjny morderca odurzał swoje ofiary. Potem jest tylko gorzej.

Jefferey Dahmer For 24 Hours . . .

Przebrany w sklepie kupuje piwo - ulubiony alkohol Dahmera - i pyta kasjera, czy wie, kim jest Jeffrey Dahmer. Następnie mówi mu, że on nim jest, a kobieta z tyłu dodaje, że Dahmer był seryjnym mordercą. Wszyscy w sklepie na filmie się z tego śmieją. Serio.

W domu youtuber chce zrobić też zdjęcia swojemu przyjacielowi, obiecując, że mu za nie zapłaci. Tym samym nawiązuje do polaroidów Dahmera. Dopiero syn DuB zwraca mu uwagę na to, jak jego zachowanie jest niestosowne.

- Masz prawie 50 lat. Masz dziecko, które jest w pierwszej klasie. Dlaczego się tak zachowujesz? Wyglądasz głupio... – mówi dziecko na filmie.

So I Got Cancelled .

Parodiowanie Jeffreya Dahmera to okrucieństwo

Zachowanie youtubera spotkało się z krytyką. W komentarzach pod filmem, w którym udaje Dahmera, pytają, czy zdaje sobie sprawę, co odczuwają teraz rodziny ofiar seryjnego mordercy. DuB jednak zbytnio się tym nie przejmuje i radzi, by nie brać wszystkiego tak poważnie i więcej się śmiać.

Jeffrey Dahmer
Jeffrey Dahmer (DuB Familly, YouTube)

Biorąc pod uwagę film youtubera i wszystko, co wydarzyło się po wyemitowaniu serialu o Dahmerze przez Netflix, naprawdę chyba lepiej byłby gdyby program nie powstał. Pewnie, jest świetnie zrobiony, a aktor Evan Peters jest naprawdę niesamowity, ale sposób w jaki ta postać została potraktowana przez masową publiczność jest poważnie niepokojący. Właśnie zrobiliśmy z seryjnego mordercy gwiazdę i ikonę. I to w dodatku z osoby, która nie tylko zabijała, ale także torturowała i jadła ciała swoich ofiar, których rodziny nadal żyją i muszą mierzyć się z modą na Dahmera. W przyszłości warto byłoby się więc zastanowić, czy naprawdę trzeba w ten sposób wskrzeszać morderców.

Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera | Oficjalny zwiastun (zwiastun nr 2) | Netflix

Źródło: YouTube

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1