trendy
"Chcę dotknąć twój tyłek." Youtuber napastuje nastolatki w Krakowie
prawnik

Ordo Iuris na polskich uczelniach strzeże Konstytucji swoim programem edukacyjnym. Nie, to nie żart

Źródło zdjęć: © Hunter race / Unsplash.com
Anna RusakAnna Rusak,07.05.2021 12:13

Akademia Ordo Iuris to program edukacyjny, który powstaje we współpracy z kołami naukowymi na uczelniach. Po co? Żeby bronić ładu konstytucyjnego

bGxtPQKr

Tak, tak, dobrze czytacie Ordo Iuris stworzyło (i to już w 2019 roku!) autorski program edukacyjny, który został przygotowany w ramach Instytutu na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris. Co robią? Szkolą i kształcą prawników.

Oczywiście nie robią tego sami. Działają we współpracy z kołami naukowymi na uniwersytetach w całej Polsce m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Łódzkim, czy Uniwersytecie Wrocławskim.

Dobra, ale po co to wszystko?

AOI to cykl szkoleń, które będą kształciły prawników, odważnie broniących ładu konstytucyjnego w naszym kraju. Jak możemy przeczytać na stronie projektu:

bGxtPQKt

„Obecnie, jak chyba nigdy wcześniej, potrzebni są profesjonalni prawnicy, którzy odważnie będą bronić w naszym kraju ładu konstytucyjnego i jego aksjologicznych fundamentów. Właśnie takich prawników, kompetentnych i zaangażowanych, szkolimy w Akademii Ordo Iuris”.

trwa ładowanie posta...

Do programu mogą się zapisać studenci i doktoranci, absolwenci prawa, administracji, nauk społecznych oraz humanistycznych. Udział w takim programie jest bezpłatny, a organizatorzy oferują wykłady, zjazdy i konferencje naukowe. Najlepsi mogą liczyć na staż w  Instytucie Ordo Iuris, a później na ewentualne dołączenie do zespołu na stałe.

bGxtPQKv

Zatrzymajmy tę karuzelę śmiechu

No nie wiem, jak wy, ale ja uważam, że organizacja związana z jedną, konkretną partią polityczną, której pogląd na świat i stosunek do Konstytucji dobrze znamy, średnio nadaje się do kształcenia prawników i społeczników, którzy „w swojej pracy szanują porządek prawny i wartości poręczone w Konstytucji RP”.

Skrajnie konserwatywny i do tego ideologiczny program, organizujący szkolenia, w których znajdziemy takie tematy jak: „Audyt aborcyjnego pozbawiania życia w polskich szpitalach” czy „Prawo do prawnej ochrony życia osób z niepełnosprawnościami jako podstawowe prawo w międzynarodowym systemie ochrony praw człowieka” – wykształci raczej mało obiektywnych prawników, prawda?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Tajemnicze morderstwo studentów w Idaho. Policja bezradna