Ordo Iuris na polskich uczelniach strzeże Konstytucji swoim programem edukacyjnym. Nie, to nie żart
Akademia Ordo Iuris to program edukacyjny, który powstaje we współpracy z kołami naukowymi na uczelniach. Po co? Żeby bronić ładu konstytucyjnego
Tak, tak, dobrze czytacie Ordo Iuris stworzyło (i to już w 2019 roku!) autorski program edukacyjny, który został przygotowany w ramach Instytutu na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris. Co robią? Szkolą i kształcą prawników.
Podobne
- "Sukces" uczelni Ordo Iuris. Na pierwszym roku prawa tylko cztery osoby
- Czy rzeźba obraziła uczucia religijne? Ordo Iuris sprawdza
- Ordo Iuris chce bronić Ukrainy przed sztucznymi macicami
- Uczelnia Ordo Iuris zaprasza na studia w Poznaniu. Wykładają gwiazdy prawicy
- Ordo Iuris żąda "TVP bez ideologii". Chodzi o tęczowe opaski
Oczywiście nie robią tego sami. Działają we współpracy z kołami naukowymi na uniwersytetach w całej Polsce m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Łódzkim, czy Uniwersytecie Wrocławskim.
Dobra, ale po co to wszystko?
AOI to cykl szkoleń, które będą kształciły prawników, odważnie broniących ładu konstytucyjnego w naszym kraju. Jak możemy przeczytać na stronie projektu:
Do programu mogą się zapisać studenci i doktoranci, absolwenci prawa, administracji, nauk społecznych oraz humanistycznych. Udział w takim programie jest bezpłatny, a organizatorzy oferują wykłady, zjazdy i konferencje naukowe. Najlepsi mogą liczyć na staż w Instytucie Ordo Iuris, a później na ewentualne dołączenie do zespołu na stałe.
Zatrzymajmy tę karuzelę śmiechu
No nie wiem, jak wy, ale ja uważam, że organizacja związana z jedną, konkretną partią polityczną, której pogląd na świat i stosunek do Konstytucji dobrze znamy, średnio nadaje się do kształcenia prawników i społeczników, którzy „w swojej pracy szanują porządek prawny i wartości poręczone w Konstytucji RP”.
Skrajnie konserwatywny i do tego ideologiczny program, organizujący szkolenia, w których znajdziemy takie tematy jak: „Audyt aborcyjnego pozbawiania życia w polskich szpitalach” czy „Prawo do prawnej ochrony życia osób z niepełnosprawnościami jako podstawowe prawo w międzynarodowym systemie ochrony praw człowieka” – wykształci raczej mało obiektywnych prawników, prawda?
Popularne
- Beyoncé i Jay-Z tracą obserwatorów. Ludzie wierzą w teorie spiskowe
- Jak działają policyjne "suszarki"? Influencer sprawdził ich potencjał
- Wódka w saszetkach już w polskich sklepach. Zdjęcie obiegło sieć
- Budda ma ochronę? Influencer spowiada się u Żurnalisty
- Nastoletnia Julia popełniła samobójstwo. Jej oprawczyni nagrała "przeprosiny"
- Bracia Menendez wyjdą na wolność? Córka Erika przerywa milczenie
- Oddany fandom Julii Żugaj. Na czym polega fenomen dziewczyny?
- Wege knajpa w Gdańsku serwuje "stek" z drukarki 3D. W menu mają też inne "mięsa"
- Upadek Człowieka Lodu? Wim Hof latami skrywał tajemnicę