Studenci UJ zasługują na Nobla Zajefajności, bo zbudowali uczelnię w Minecrafcie
Kiedy zaczniecie oglądać projekt grupy studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, pamiętajcie, aby trzymać się mocno za twarz, bo szczęka opadnie Wam do ziemi z wrażenia.
Kilkoro studentów z III roku Zarządzania Kultury i Mediami odtworzyło Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ w Minecrafcie, jednej z najpopularniejszych gier wideo. Niesamowite przedsięwzięcie powstało w ramach zaliczenia kursu "Kultura cyfrowa XXI wieku" – poinformował dr hab. Piotr Marecki, prof. UJ, za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku.
Podobne
- Studenci z Katowic naskarżyli na uczelnię do sądu. Chcą powrotu do nauki zdalnej
- Krakowska uczelnia trzymała wartościowy sprzęt w piwnicy, którą zalała powódź
- Internauta zacytował SHREKA. Uniwersytet Rzeszowski zagroził mu prawnikami
- Ta uczelnia zapłaci studentom prawie 300 PLN, aby nie podróżowali
- Dlaczego tiktokerzy palą śnieg? Bo stworzył go Bill Gates
Zapamiętajcie imiona i nazwiska studentów odpowiedzialnych za ten projekt i używajcie ich jako synonimów do słowa "LEGENDA" – Kuba Wydra, Maria Pieniążek, Michał Kozub, Klaudia Rejman i Aleksandra Fiutowska. "Wyobrażam sobie tylko ile energii i godzin zostało włożonych w powstanie tego projektu. Dziękuję, gratulacje i szacunek" – skomentował osiągnięcie studentów Piotr Marecki.
Sześć tygodni pracy w Minecrafcie
Studenci tworzyli projekt od marca tego roku. Wszystko przygotowywali od podstaw. – Zbieraliśmy materiały online, co uzupełniliśmy nawet wyprawą fotograficzną na Ruczaj, skalowaliśmy budynek dopasowując go do wymiarów Minecraftowych sześcianów, aż wreszcie spędziliśmy długie godziny na pochłaniającej budowie – mówi Michał Kozub, jeden z autorów projektu dla "Gazety Krakowskiej".
– Prawie codziennie każdy z nas wkładał w projekt po kilka godzin – dodaje współautor przedsięwzięcia Kuba Wydra dla "Radia Eska". – W ostatnim tygodniu właściwie wszyscy pracowaliśmy od 15 do północy. W sumie każdy z nas mógł spędzić nad tym projektem nawet ponad 100 godzin.
Jedna z uczestniczek projektu, Klaudia Rejman, przyznaje, że dla niej "największą trudnością było przede wszystkim zaplanowanie i przeprojektowanie uczelni tak, aby wpasowała się w sześcienny świat gry" (źródło). Maria Pieniążek dodaje, że budując uczelnię od środka, studenci wzorowali się wirtualnym spacerem wydziału i musieli nieustannie do niego zaglądać i porównywać, czy wszystko się zgadza.
Efekt prac można zobaczyć w Minecrafcie
Michał Kozub zapowiada, że studenci planują rozwijać projekt, a serwer z odtworzonym kampusem UJ pozostaje otwarty dla zwiedzających. – Wszystkich posiadających konto w Minecraft zapraszamy do odwiedzin pod adresem: s318594.mine.game:26213 – zachęca student.
No to co, wbijacie na wirtualną uczelnię?
Popularne
- Rozwój PSZOK-ów dzięki funduszom unijnym
- Poznaj Polskę na dwóch kołach
- Liam Payne wiecznie żywy. Znów usłyszymy jego głos
- Marcin Dubiel próbuje wrócić do internetu. Kolejny epic fail
- Kamil z Ameryki w akcji. Koszulki #freebudda wspierają Strefę 77
- Wojtek Gola na streamie u Jelly Frucika. Było piekielnie gorąco
- Młodzi na rynku pracy w Unii Europejskiej
- Rok po wybuchu Pandora Gate. Co dalej z ekstradycją Stuu?
- Fundusze unijne a problemy szkół