Uniwersytet Rzeszowski Shrek

Internauta zacytował SHREKA. Uniwersytet Rzeszowski zagroził mu prawnikami

Źródło zdjęć: © Vibez / YouTube, Facebook
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,05.01.2022 13:41

Pewien internauta wykorzystał cytat z filmu "Shrek", aby skrytykować decyzję rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego o zasadach prowadzenia zajęć w czasie pandemii. Osoba prowadząca fanpejdż uczelni potraktowała filmowy cytat śmiertelnie poważnie.

Czy łatwo jest zostać sławnym w internecie? Podczas gdy wielu początkujących influencerów próbuje przez lata wybić się na szczyty popularności, osobie odpowiadającej za fanpejdż Uniwersytetu Rzeszowskiego wystarczyło napisać jeden komentarz na Facebooku, aby dowiedziała się o niej/nim cała Polska.

Zacznijmy od wyjaśnienia kontekstu. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek wydał zarządzenie w sprawie organizacji zajęć w semestrze zimowym w związku z zagrożeniem COVID-19. Rektor zdecydował, że od 10 do 30 stycznia zajęcia na uczelni będą prowadzone "w kontakcie bezpośrednim z wyłączeniem wykładów, w których grupy wykładowe liczą 50 lub więcej osób".

trwa ładowanie posta...

Uniwersytet Rzeszowski przewrażliwiony na punkcie krytyki?

Internauci skrytykowali decyzję rektora, która naraża studentów na ryzyko zakażenia koronawirusem. Przypomnijmy, że minister zdrowia rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z niepokojącym wzrostem liczby nowych przypadków zarażenia COVID-19.

Jeden z internautów wykorzystał cytat ze "Shreka", aby skrytykować post z komunikatem rektora na fanpejdżu FB podkarpackiej uczelni. Przekleił w komentarzu słowa Lorda Faarquada: "Być może wielu z was umrze, ale to poświęcenie na które jestem gotów". Cytat nie spodobał się adminowi fanpejdża, który niczym szeryf z Teksasu odpowiedział groźnie:

Nie jestem prawnikiem ale to, zdaje się, kwalifikuje na pomówienie. Skonsultuję to z prawnikami i poinformujemy Pana o podjętych krokach.

- FB Uniwersytetu Rzeszowskiego
"Shrek" vs Uniwersytet Rzeszowski
"Shrek" vs Uniwersytet Rzeszowski (Facebook)

Internauta wyjaśnił w komentarzach, że nie miał zamiaru pomówić rektora, tylko nawiązywał do filmu o zielonym ogrze. Mężczyzna napisał, że jeśli rektor czuje się urażony tym porównaniem, to wycofa się ze swojego barwnego porównania.

"Shrek" vs Uniwersytet Rzeszowski
"Shrek" vs Uniwersytet Rzeszowski (Facebook)

Post z przekomicznym komentarzem Uniwersytetu Rzeszowskiego stał się viralem w sieci. Znajdują się pod nim setki komentarzy rozbawionych internautów, którzy apelują do osoby zarządzającej fanpejdżem uczelni, aby się wyczilowała i nie brała życia tak bardzo na poważnie. Dołączamy się do tego apelu 😃

PS. Mamy nadzieję, że admin uczelni wybaczy nam humorystyczny charakter tego artykułu.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 9
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Tzw hybrydowe zajęcia sprowadzają się do tego, że tylko wykłady n a rocznikach większych niż 50 osób są prowadzone w systemie zdalnym, mimo że sale w takich przypadkach zawyczaj mieszczą nawet 80 osób, ale ćwiczenia są prowadzone w grupach nawet 40 studentów w salach przeznaczonych dla 30 i zachowanie dystansu jest fikcją
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się