zdrowie psychiczne
Kim są osoby aromantyczne? Wchodzą w relacje, ale miłość nie jest tak istotna
Sophie Turner

Sophie Turner w szczerym wywiadzie o zaburzeniach odżywiania i terapii: "Żyję prawdziwym życiem"

Źródło zdjęć: © Elle, Instagram.com, Sophie Turner
Anna RusakAnna Rusak,09.05.2022 16:00

Sophie Turner w wywiadzie dla "Elle" opowiedziała o swoim zdrowiu psychicznym i zaburzeniach odżywiania. Przyznała, że miała "terapię na żywo" i odinstalowała Instagrama. Teraz "żyje prawdziwym życiem".

Sophie Turner właśnie zaczyna nowy rozdział. Aktorka, która zasłynęła rolą Sansy w "Grze o Tron", powraca z nowym projektem. Już teraz możecie ją oglądać w najnowszym serialu HBO "Schody".

W związku z tym wystąpieniem i wiadomościami dotyczącymi kolejnej ciąży aktorki w najnowszym "Elle" pojawił się długi wywiad z Turner. Sophie opowiedziała w nim m.in. o terapii i swoich doświadczeniach z zaburzeniami odżywiania.

trwa ładowanie posta...

Sophie Turner i zaburzenia odżywiania

O tym, że aktorka miała problemy z zaburzeniami odżywiania, wiemy już od jakiegoś czasu. W poprzednich wywiadach Turner otwarcie mówiła o tym, że podczas kręcenia "Gry o Tron" była nakłaniana do chudnięcia i utrzymywania wagi, co nie najlepiej odbiło się na jej zdrowiu psychicznym.

Sama doświadczyłam choroby psychicznej i widziałam, co może ona zrobić z ludzi wokół. Mój metabolizm nagle zdecydował się zapaść i zaczęłam tracić na wadze, przybierać na wadze, a wszystko to działo się przed kamerami. […] Ludzie pisali: "Chole*a, Sansa przytyła" albo "Sansa musi schudnąć". Pojawiało się mnóstwo komentarzy dotyczących mojej wagi"

- People

Sophie Turner kontra social media

W wywiadzie dla "Elle UK" Turner powróciła do tej sprawy. Przyznała, że jej trudności wzmogły się przez media społecznościowe. O ich szkodliwym wpływie na obraz naszego ciała mówi się od dawna i pokazują to również najnowsze raporty.

Zauważyłam, że media społecznościowe sprawiają, że jestem niesamowicie niespokojna, więc staram się od nich dystansować. Odinstalowanie [Instagrama] z telefonu bardzo mi pomogło. Teraz, jeśli muszę go używać, to robię to przez kilka minut, raz lub dwa razy w tygodniu, a nie przez kilka godzin każdego dnia. To robi wielką różnicę. Żyję prawdziwym życiem - to o wiele przyjemniejsze.

Przyznała, że jej relacja z mediami społecznościowymi to "love-hate relationship" i na razie dla swojego własnego zdrowia postanowiła nie korzystać z Instagrama. Teraz skupia się na "prawdziwym życiu".

Ze społecznościówkami łączy mnie love-hate relationship. Żałuję, że w ogóle kiedyś się w to zaangażowałam, chciałabym tego nigdy nie zrobić. Patrzyłam na komentarze na Instagramie i myślałam: "O, k*rwa. Wszyscy o mnie myślą". To mnie całkowicie pożerało.

trwa ładowanie posta...

Sophie Turner i terapia

Aktorka przyznała też, że zaburzenia odżywiania sprawiły, że udała się na terapię. W pewnym momencie potrzebowała nawet "terapii na żywo", czyli osoby, która upewniałaby się, że nie robi niczego złego, a jej nawyki żywieniowe są zdrowe.

Teraz kontynuuje terapię i chodzi na nią co tydzień. Dzięki niej radzi sobie lepiej z całą tą sytuacją i to właśnie ten proces zmienił jej podejście od social mediów. Pewnego dnia terapeutka po prostu powiedziała Turner, że "nie jest aż taka ważna", co właściwie kompletnie zmieniło jej podejście do komentarzy w sieci.

Powiedziała: "Wiesz, nikogo to właściwie nie obchodzi. Wiem, że myślisz innaczej, ale nie robi tego nikt poza tobą. Nie jesteś aż tak ważna". To była najlepsza rzecz, jaką ktoś mógł mi powiedzieć. Wiem, co jest dla mnie dobre, a co nie jest dla mnie dobre. Wiem, co muszę robić, by znaleźć się w dobrej przestrzeni.

trwa ładowanie posta...

Sophie przyznaje, że teraz jest naprawdę szczęśliwa i nie może się doczekać, aż jej rodzina się powiększy. Mówienie o zaburzeniach odżywiania i terapii zapewne nie było dla niej najłatwiejsze, ale z pewnością było ważne dla jej fanów.

W końcu im otwarciej mówi się o zdrowiu psychicznym, tym łatwiej przychodzi nam mówienie o nim. Zachęcamy oczywiście do przeczytania całego wywiadu z Sophie Turner w "Elle" i oglądania jej najnowszego serialu!

SCHODY | oficjalny zwiastun | HBO Max

Źródło: People, Elle, Buzzfeed

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
16-letni transpłciowy Max nie żyje. Rodzina zrobiła wszystko, co mogła