Skończył studia i pracuje u Elona Muska. Nie zgadniesz, ile ma lat
Kairan Quazi pochodzi z San Francisco. Chłopiec jest znany wśród lokalnych mediów ze względu na wysoki poziom inteligencji. Nie ma jeszcze 18 lat, a już kończy studia i zaczyna pracę w... firmie SpaceX.
Zaczął mówić pełnymi zdaniami w wieku dwóch lat. W przedszkolu miał słuchać radia i dyskutować z wychowawcami o tym, co usłyszał, a gdy był 11-latkiem, zaczął studia. Historię Kairana Quazi opowiedziała lokalna stacja telewizyjna KGO z San Francisco (USA).
Chłopak pochodzi z San Francisco Bay Area w Stanach Zjednoczonych. Jak podała telewizja KGO, gdy miał dziewięć lat, zmierzono mu iloraz inteligencji (IQ). Z badania wyszło, że Kairan miał 147 IQ. Niedługo później rodzice zdecydowali, że ich syn podejmie nauczanie indywidualne.
W wieku 11 lat zaczął studiować informatykę i inżynierię na Uniwersytecie Santa Clara w Kalifornii. Kairan stwierdził rozmowie z "Los Angeles Times", że wreszcie uczy się na odpowiednim poziomie. Jak podaje serwis oldest.org, 17 czerwca 2023 r. chłopiec skończy studia, a jednocześnie znajdzie się na liście dziewięciu najmłodszych osób, które zdobyły wyższe wykształcenie.
Ma 14 lat i będzie pracował w firmie Elona Muska
W ostatnim czasie Kairan dostał zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do firmy SpaceX. Po kilku dniach otrzymał pozytywną odpowiedź. Chłopiec ma pracować w dziale zajmującym się internetem satelitarnym, znamym jako Starlink.
14-latek rozpocznie pracę w lipcu 2023 r. W rozmowie z kalifornijskim "Timesem" mówi, że to stanowisko pozwoli mu być częścią czegoś większego niż on sam. W związku z nową pracą Kairan musi się też przeprowadzić do Redmond w stanie Waszyngton (USA).
- Mama wywraca dla mnie swoje życie do góry nogami. Jestem jej dozgonnie wdzięczny - podsumował nastolatek w rozmowie z "Los Angeles Times".
źródło: polsatnews.pl
Popularne
- Książulo ma beef z krakowskimi kebabami? Wprowadzają rollo "śmierdzący książuulo"
- Bilety na ostatni koncert Quebonafide zupełnie za darmo. Wystarczy apka InPost
- Cameraboy oburzony niebieską platformą Natalii? "Magical jest hipokrytą"
- Klaudia Sadownik zerwała z chłopakiem? Detektywi węszą kolejne rozstanie
- Quebonafide zagra dwa ostatnie koncerty. Co w pożegnalnym merchu?
- Słyszeli jej krzyki, gdy jeszcze żyła. Tragedia znanej influencerki
- Napój Wojanek będzie jak lody Ekipy? Młodzi fani oszaleli
- Jeff Bezos na swoje wesele wynajął... Wenecję? "Skoro cię stać, płać wyższe podatki"
- "To dziwna praca". Allie X o szukaniu siebie i kulisach kariery [WYWIAD]