zdrowie-psychiczne
Student SHG spóźnił się o minutę z oddaniem pracy. Wykładowczyni zrobiła o tym tiktoka
Simona Halep

Simona Halep dostała ataku paniki podczas French Open. Dla niektórych to "dziecinne"

Źródło zdjęć: © Canva, Instagram, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,27.05.2022 11:00

Simona Halep w trakcie meczu French Open dostała ataku paniki. Tenisistka przegrała mecz i na konferencji wyjaśniła całą sprawę. Niestety, dla niektórych jej zachowanie może i jest "smutne", ale również "nieco dziecinne".

bGxQmKPT

Trwa French Open i choć oczy wszystkich są oczywiście zwrócone w stronę Igi Świątek, to akurat nie o niej jest teraz głośno. W czwartek w spotkaniu drugiej rundy Rolanda Garrosa jedna z tenisistek dostała ataku paniki.

Simona Halep podczas meczu mierzyła się z Qinwen Zheng i przegrała z nią trzy sety. Choć wydawało się na początku, że Rumunka panuje nad sytuacją, w pewnym momencie zaczęła jednak przegrywać z Zheng. Wszystko przez problemy ze zdrowiem psychicznym.

bGxQmKPV

Simona Halep i atak paniki podczas French Open

Już w trakcie meczu było widać, że Halep zmaga się z jakimiś problemami. Po jednym przegranym gemie tenisistka zeszła z pola gry i na filmikach widać, że miała trudności z oddychaniem. Ostatecznie jednak wróciła do rozgrywki, ale przegrała mecz.

Simona Halep says she had a panic attack during French Open loss

Dopiero po spotkaniu dowiedzieliśmy się, co było powodem takiego zachowania Halep. Na konferencji prasowej wyjaśniła, że dostała ataku paniki, który uniemożliwił jej grę na takim poziomie, na jakim by chciała.

bGxQmKPX


Cóż, to było niespodziewane, po prostu miałam atak paniki. Nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić, bo nie przytrafia mi się to za często. Grałam dobrze. Nie rozumiem, dlaczego tak się stało.

Simona przyznała też, że mecz był dość trudny, a na niej spoczywała dość duża presja. Teraz czuje się już lepiej i chce wynieść lekcję z całej tej sytuacji. Do sprawy odniosła się też w swoim wpisie na Instagramie.


Nie należę do osób, które dramatyzują i mam nadzieję, że nie brzmię tak, pisząc te słowa. Ostatnie osiemnaście miesięcy było bardzo trudne emocjonalnie i fizycznie. […] Aby znów znaleźć się na szczycie, potrzebuję czasu, muszę też jeszcze ciężej pracować. […] Nawiasem mówiąc, teraz wiem, jak to jest mieć atak paniki. To nie jest łatwe, ale to już za mną, teraz się uśmiecham.

trwa ładowanie posta...

Dla niektórych atak paniki to "dziecinne" zachowanie

Najbardziej oburzające w całej sytuacji jest to, że dla niektórych atak paniki Halep to "dziecinne" zachowanie. Co prawda tekst dziennikarza "Przeglądu Sportowego" już zniknął z witryny, ale wciąż możemy zobaczyć screeny.

bGxQmKQd

Możemy na nich przeczytać, że według niego to, co przytrafiło się Halep, jest z jednej strony "smutne i przykre, z drugiej, nie ukrywajmy, również nieco dziecinne". Dodatkowo lekceważy stan Rumunki, pisząc, że taka sytuacja może się zdarzyć np. lekarzowi na sali operacyjnej, a nie wielkiej tenisistce.


Ale na Boga, jak może się zdarzyć na kortach, gdzie zawodniczka tej klasy gra swój setny mecz nie decydujący jeszcze o żadnym wielkim tytule? No tego się nie da skomentować..

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Ataki paniki to poważna sprawa

Naprawdę trudno zrozumieć taką postawę szczególnie w sytuacji, gdy o zdrowiu psychicznym mówi się tak dużo w świecie tenisa. Na tę kwestię zwraca uwagę i Iga Świątek, i Naomi Osaka, która przecież właśnie w trosce o nie zrobiła sobie jakiś czas temu przerwę.

bGxQmKQe

Nie możemy bagatelizować ataków paniki i traktować ich jako słabość. To coś, co może się zdarzyć absolutnie każdemu w najmniej przewidywalnej sytuacji i z pewnością nie jest to powód do jakiejkolwiek krytyki.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Przegląd Sportowy, Eurosport

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
"Piękna Dziewczyna" ze "świętymi" poradami dla kobiet. Projekt jest… dofinansowany przez rząd