sport
Jesienią kobiety biegają tylko z jedną słuchawką. Adidas i "With Women We Run"
Naomi Osaka

Naomi Osaka zrobi sobie przerwę przez zdrowie psychiczne? "Nigdy nie jestem wystarczająco dobra"

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Naomi Osaka
Anna RusakAnna Rusak,07.09.2021 09:35

Naomi Osaka od jakiegoś czasu otwarcie mówi o swoich problemach w związku ze zdrowiem psychicznym. Gdy wszyscy myśleli, że wszystko już jest w porządku, bo wróciła na US Open - tenisistka zapowiedziała kolejną przerwę

bGxolreb

Świadomość dotycząca zdrowia psychicznego sportowców i sportowczyń rośnie, a może przede wszystkim - w ogóle zaczynamy o niej mówić. Na Igrzyskach Olimpijskich świetny przykład dała Simone Biles, gdy zrezygnowała z zawodów na rzecz swojego zdrowia.

Jak wtedy mówiła, do dzielenia się swoimi problemach zainspirowała ją Naomi Osaka, która na początku tego roku wycofała się z French Open. Japońska tenisistka wróciła do gry podczas US Open i był to pierwszy jej turniej po tej zdrowotnej przerwie. Okazuje się, że chyba na nią wróci.

"Nie jestem wystarczająco dobra"

Chwilę przed rozpoczęciem US Open na mediach społecznościowych Osaki pojawiło się poruszające oświadczenie, w którym tenisistka podzieliła się swoimi ostatnimi przemyśleniami. Przyznała, że nigdy nie czuje się wystarczająca i podziękowała za wsparcie, które dostaje.

bGxolred


"Ostatnio zadaję sobie pytania o to, dlaczego czuję się tak, jak się czuję i zdaję sobie sprawę, że jednym z powodów jest to, że wewnętrznie czuję, że nigdy nie jestem wystarczająco dobra. […] Nigdy nie powiedziałam sobie, że wykonałam świetną robotę, ale za to nieustannie mówię sobie, że jestem beznadziejna albo że mogłam zrobić coś lepiej".

trwa ładowanie posta...

Dodała, że oddaje temu, co robi, swoje serce i przeprosiła wszystkich, dla których to wciąż nie jest wystarczające. Nie zamierza się też dłużej obciążać cudzymi oczekiwaniami. Z kolei w piątek po przegranej trzeciej rundzie US Open powiedziała, że znowu rozważa przerwę od sportu.

bGxolref

Kolejna przerwa?

Tenisistka przyznała, że ostatnio nie czuje się szczęśliwa, gdy wygrywa. Uczucia, które jej w takich chwilach towarzyszą bardziej przypominają ulgę i nie sądzi, by było to normalne. Nie wie, kiedy powinna zagrać kolejny mecz tenisa. Ten ostatni też był dla niej bardzo emocjonujący i momentami trochę ją ponosiło - Osaka nawet w pewnym momencie rozbiła rakietę na korcie.


"Bardzo trudno to wyartykułować. Zasadniczo czuję, że jestem w tym momencie, w którym próbuję dowiedzieć się, co chcę zrobić, i szczerze mówiąc nie wiem, kiedy mam zagrać następny mecz tenisowy. […] Myślę, że zrobię sobie przerwę od grania na chwilę".

trwa ładowanie posta...

Trzeba dodać, że już w maju Osaka powiedziała, że doświadczała długich napadów depresji i to od 2018 roku, gdy podczas US Open 2018 wygrała z Sereną Williams. Może, jeśli nie czuje się obecnie najlepiej, powinna zadbać o swoje zdrowie. W każdym razie fakt, że o tym mówi i przyznaje się do swoich problemów otwarcie jest naprawdę ważny.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Ghafouri aresztowany. Piłkarze z Iranu zmuszeni do hymnu na mundialu?