Serial „Hogwarts Legacy” od HBO

Serial "Hogwarts Legacy" od HBO. Powrócą gwiazdy "Harry’ego Pottera"?

Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Anna RusakAnna Rusak,23.02.2023 10:00

Na HBO Max pojawi się serial na podstawie gry "Hogwarts Legacy". Co wiadomo o serii i czy w produkcji wystąpią aktorzy z "Harry’ego Pottera"? Niektórzy zapowiedzieli chęć powrotu na ekrany…

Od premiery "Hogwarts Legacy", znanej w Polsce jako "Dziedzictwo Hogwartu", nie minął nawet miesiąc, a gra już zdążyła pobić rekordy popularności. Ustanowiła nawet nowy rekord na Twitchu, który do tej pory należał do Cyberpunka 2077. 7 lutego streamy z gry oglądało łącznie prawie 1,3 mln ludzi.

Poza tym "Hogwarts Legacy" zbiera w zasadzie same pozytywne recenzje krytyków, którzy zachwycają się fabułą i światem wykreowanym w grze. Nic dziwnego, że zdecydowano się na przeniesie jej na ekran. HBO Max zapowiedziało serial na podstawie gry "Hogwarts Legacy".

Serial "Hogwarts Legacy" - co wiadomo?

Po dość średnich wynikach zeszłorocznego filmu "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" pojawiły się przypuszczenia, że Warner Bros. zrezygnuje z produkowania dalszych spin-offów ze świata "Harry’ego Pottera". Wszystko zmieniło jednak "Hogwarts Legacy".

Gra popularnością pobiła wszystkie poprzednie projekty, w związku z czym Warner Bros zdecydował się na realizację serialu na podstawie "Hogwarts Legacy". Na razie wiadomo jedynie, że seria jest we wczesnej fazie rozwoju i opowie historię sprzed opowieści zawartych w książkach o Harrym Potterze.

Przypomnijmy, że w grze bohater zamienia się w ucznia Hogwartu, a fabuła osadzona jest w XIX wieku. Nasz bohater lub bohaterka - można stworzyć również postać transpłciową - trafia do swojego domu, uczy się rzucania zaklęć i warzenia mikstur. Po drodze postać zostaje wciągnięta w bunt goblinów i ma za zadanie ujawnić tajemnice starożytnej magii.

trwa ładowanie posta...

"Hogwarts Legacy" serial od HBO wywoła kontrowersje?

Nie wiadomo jeszcze, kto zagra w serialu "Hogwarts Legacy", ani kiedy moglibyśmy spodziewać się premiery serii. Warto jednak przypomnieć, że niektórzy aktorzy z filmów o Harrym Potterze wyrazili chęć powrotu do serii. Był to chociażby Rupert Grint, filmowy Ron Weasley.

Nie można jednak zapominać o kontrowersjach, które wywołała gra "Hogwarts Legacy". Aktywiści apelowali o to, by nie wspierać produkcji ze względu na transfobiczne poglądy pisarki J.K. Rowling. Niektórzy streamerzy na Twitchu zdecydowali się na bojkot gry i samego serwisu, który promował rozgrywkę reklamami.

Nie da się ukryć, że choć Rowling nie brała udziału w tworzeniu gry, wciąż czerpie z niej zyski, bo jest autorką wykreowanego w niej świata. Na ekranizacji "Hogwarts Legacy" również najprawdopodobniej się wzbogaci, a aktywiści zapewne po raz kolejny będą apelowali o bojkot serialu.

Źródło: giantfreakinrobot.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0