Seria na podstawie "Harry'ego Pottera"

Serial na podstawie "Harry’ego Pottera"? Spodziewajmy się bojkotu

Źródło zdjęć: © Harry Potter
Anna RusakAnna Rusak,04.04.2023 13:00

Jeden z zagranicznych portali poinformował, że możemy dostać serial na podstawie "Harry’ego Pottera". Trwają dyskusje z twórczynią serii J. K. Rowling. Jeśli dojdzie do realizacji serialu, część osób na pewno będzie go bojkotowała. Wszystko przez pisarkę.

Największa tegoroczna premiera w świecie gier, czyli "Hogwart’s Legacy", już za nami. Wychodzi jednak na to, że jeszcze nie będziemy całkowicie żegnali się ze światem "Harry’ego Pottera". I nie, wcale nie chodzi o kolejny film z serii "Fantastyczne zwierzęta".

Po premierze filmu "Harry Potter - 20. rocznica: Powrót do Hogwartu" na HBO chyba nikt nie przypuszczał, że jeszcze kiedyś zobaczymy bohaterów książki J.K. Rowling na ekranie. Tymczasem pojawiły się informacje o tym, że pisarka dyskutuje z Warner Bros. o zrealizowaniu serialu na podstawie "Harry’ego Pottera".

Serial na podstawie "Harry’ego Pottera"

Bloomberg miał dotrzeć do dwóch anonimowych źródeł, które poinformowały portal o tym, że Warner Bros. i J.K. Rowling rozmawiają o ponownej ekranizacji jej powieści. Tym razem na podstawie "Harry’ego Pottera" miałby powstać serial.

Każdy sezon serialu "Harry Potter" miałby być oparty na jednej z siedmiu książek. Oznacza to, że w fabule najprawdopodobniej pojawiłyby się wątki z serii, które nie zostały zrealizowane w filmowej adaptacji powieści.

Jak donosi Bloomberg, serial o "Harrym Potterze" miałby być wynikiem współpracy między HBO Max a Discovery+. Podobno Warner Bros. i Rowling są już bliscy zawarcia umowy, ale decyzja jeszcze nie zapadła. Nie wiadomo też, czy aktorzy znani z filmów również pojawiliby się w produkcji. Część z nich już wcześniej wyraziła chęć powrotu do świata "Harry’ego Pottera", więc nie jest to scenariusz niemożliwy do zrealizowania.

trwa ładowanie posta...

Serial na podstawie "Harry’ego Pottera" czy to etyczne?

Jeśli chodzi o zaangażowane J.K Rowling w projekt, to pisarka ma jedynie czuwać nad tym, by serial o "Harrym Potterze" był wierny książce. Poza tym ma nie być uwzględniona w roli twórczyni czy reżyserki.

Biorąc pod uwagę sprzeciw aktywistów i osób transpłciowych przy promocji gry "Hogwart’s Legacy", trzeba przygotować się na kolejne dyskusje dotyczące etyczności powstawania serialu na podstawie "Harry’ego Pottera". Przypomnijmy, że w lutym streamerzy z Twitcha bojkotowali grę przez transfobiczne wypowiedzi twórczyni serii.

Poglądy Rowling na temat osób transpłciowych się nie zmieniły, a nie da się ukryć, że realizacja projektu znowu będzie formą wspierania i finansowania pisarki. Dla wielu jest to bardzo problematyczna kwestia, dlatego trzeba się liczyć z kolejnym bojkotem serii.

Źródło: Bloomberg

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 113
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 20
  • emoji smutek - liczba głosów: 134
  • emoji złość - liczba głosów: 32
  • emoji kupka - liczba głosów: 132
nnnnnnnnn,zgłoś
Biologicznie są tylko dwie płcie i tylko przedstawiciele jednej z nich mogą menstruować. Faktów nie da scancellować tylko dlatego, że ktoś tworzy nowe sekty wokół genderu.
Odpowiedz
7Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (3)
Mika,zgłoś
Nie mogę się doczekać
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się
Green,zgłoś
Dlaczego autor uważa że serial będzie bojkotowany ze względu na pisarkę? Bo on jej nie lubi? Bo powiedziała kiedyś tam prawdę? Będzie bojkot jak wprowadzą tęczową szmirę co teraz modne jest.
Odpowiedz
11Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 6