transpłciowi czarodzieje „Hogwart Legacy, aktor z "Hearstopper"

"Hogwarts Legacy" z aktorem z "Heartstopper". Fani krytykują

Źródło zdjęć: © Instagram, Sebastian Croft
Anna RusakAnna Rusak,16.01.2023 15:00

W grze "Hogwarts Legacy" usłyszmy aktora Sebastiana Crofta, znanego z serialu pt. "Heartstopper". Aktor mierzy się z krytyką za udział w grze. Wszystko przez rzekomą transfobię J.K. Rowling, pisarki, która stworzyła serię powieści o Harrym Potterze. Jak tłumaczy się z zaangażowania w projekt?

Premiera najbardziej wyczekiwanej gry tego roku inspirowanej "Harrym Potterem" już wkrótce. Do świata czarodziejów w "Hogwarts Legacy" dostaniemy dostęp 10 lutego 2023 roku. Choć wielu cieszy się, że będzie mogło spełnić swoje marzenie z dzieciństwa, to gra spotyka się również ze sporą krytyką. Wszystko przez transfobię J.K. Rowling, pisarki, która dała początek światu Harry'ego Pottera.

Teraz z falą hejtu musi zmierzyć się Sebastian Croft, aktor z "Heartstoppera", czyli najlepszego serialu Netfliksa LGTBTQ+ opowiadającego o odkrywaniu seksualności. Croft będzie podkładał głos jednemu z bohaterów w grze "Hogwarts Legacy". Tłumaczy zdenerwowanym fanom, czemu zaangażował się w projekt.

"Hogwarts Legacy" i aktor z "Heartstoppera"

Croft w serialu "Heartstopper" wciela się w rolę Bena Hope. To chłopak, z którym na początku serii po kryjomu spotyka się jeden z głównych bohaterów - Charlie. Niedawno ogłoszono, że głos aktora pojawi się w grze "Hogwarts Legacy".

Croft spotkał się z falą krytyki. Fani nie potrafili zrozumieć, jak ktoś, kto występował w tak otartym na osoby LGBTQ+ serialu, mógł wziąć udział w projekcie, z którego zyski będzie czerpała J.K. Rowling. Według nich transfobiczne wypowiedzi autorki sprawiają, że zaangażowanie się aktora w "Hogwarts Legacy" jest krzywdzące i nazywają go hipokrytą.

"To całkiem proste i oczywiste. Osoby LGBTQIA+ twierdzą, że wspieranie własności intelektualnej J.K. Rowling szkodzi całej społeczności. Jeśli jesteś sojusznikiem, bierzesz to sobie do serca i nie wspierasz ani autorki, ani "Hogwarts Legacy". Jeśli decydujesz się ich wesprzeć, nie jesteś sojusznikiem" – pisze na Twitterze jeden z użytkowników

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Sebastian Croft odpowiada na zarzuty związane z "Hogwarts Legacy"

Croft postanowił odnieść się do tych zarzutów na Twitterze. W obszernym poście wyraził poparcie dla osób transpłciowych i przyznał, że gdy trzy lata temu angażował się w projekt, nie wiedział o transfobii Rowling. Wtedy, jak pisze, "Harry Potter" był dla niego jedynie magicznym światem z dzieciństwa.

"Całym sercem jestem przekonany, że transpłciowe kobiety są kobietami, a transpłciowi mężczyźni są mężczyznami. Teraz wiem znacznie więcej niż trzy lata temu i mam nadzieję, że moja wiedza tylko się pogłębi. Naprawdę przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zranieni w związku z tym ogłoszeniem. Nie ma LGBTQ+ bez T" – napisał na Twitterze aktor z "Heartstoppera".

trwa ładowanie posta...

Transpłciowość i J.K. Rowling w "Hogwarts Legacy"

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy transfobiczne wypowiedzi Rowling budzą sprzeciw w związku z grą "Hogwarts Legacy". Mimo że pisarka nie odpowiada za fabułę gry, wielu nawołuje do tego, by bojktować tę osadzoną w świecie "Harry’ego Pottera" produkcję. Nawet polscy fani mają co do niej wątpliwości.

trwa ładowanie posta...

Przypomnijmy jeszcze, że w "Hogwarts Legacy" będzie można stworzyć transpłciowego czarodzieja lub czarodziejkę i wybrać sobie zaimki. Nie można więc zarzucić twórcom braku inkluzywności, która jednak nie wszystkich przekonuje.

"[…] jeśli uważacie, że możliwość stworzenia trans postaci w grze, za którą J.K. Rowling i tak pieniądze dostanie, to jakiś prztyczek w nos dla niej, to jesteście k***a odrealnieni i mam nadzieję, że "Hogwart Legacy" wam spali komputer" – pisze użytkowniczka Twittera.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 10
  • emoji kupka - liczba głosów: 22
Każdy ma prawo do swoich poglądów, ale póki są za LGBT to wszystko cacy, jak już ich nie tolerujesz ( bo każdy ma do tego prawo) to już jest hejt na temat innych poglądów niż obecnie dozwolone. Ja nie mam nic do LGBT ale popieram prawo do własnej opinii i nie hejtuje autorki Harrego Pottera. Ma swoje poglądy szanuje je. Więc przestańcie sami szerzyć nienawiść...
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
Jaay,zgłoś
Aż preorder poleciał przez ten cały płacz.
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się