Hogwarts Legacy Twitch bojkot

Streamerzy bojkotują Twitcha. Winna gra "Hogwart Legacy"

Źródło zdjęć: © Hogwart Legacy, PlayStation, Twitch, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,10.02.2023 17:00

Część streamerów zamierza porzucić Twitcha. Wszystko przez grę "Hogwart Legacy" i jej promocję na platformie. Tak jak aktywistom, którzy od dawna namawiają do bojkotu gry, nie wszystkim użytkownikom Twitcha podoba się transfobia pisarki J.K. Rowling odpowiedzialnej za świat "Harry’ego Pottera".

Bojkot związany z premierą jednej z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku, czyli "Hogwarts Legacy", trwa. Aktywiści i aktywistki już od dawna nawołują do tego, by nie kupować gry, która w pewien sposób wspiera autorkę świata "Harry’ego Pottera" J. K. Rowling.

Teraz dołączyli do nich użytkownicy i użytkowniczki Twitcha. Część z nich zachęca do bojkotu gry i namawia do tego, by jej nie kupować, a część odmawia korzystania z platformy. Wszystko przez reklamy "Hogwart Legacy".

"Hogwarts Legacy" a transfobia J.K. Rowling

Jeśli tego nie wiecie, to myślę, że warto sobie uświadomić, że J.K. Rowling jest osobą transfobiczną. Nie raz i nie dwa, wypowiadała się negatywnie na temat osób transpłciowych, co sprawiło, że krytykowali ją nawet aktorzy i aktorki z "Harry’ego Pottera" w tym Daniel Radcliffe i Emma Watson.

Mimo że w grze "Hogwarts Legacy", można stworzyć transpłciowego czarodzieja, a jedną z bohaterek w grze jest transpłciowa kobieta, wielu aktywistów nawołuje do bojkotu gry. Podkreślają, że mimo iż Rowling nie brała czynnego udziału w powstawaniu gry, wciąż będzie czerpała z niej zyski, bo jest twórczynią świata, w którym rozgrywa się akcja.

"Myślę, że mało która osoba trans wierzy w skuteczność konsumenckiego bojkotu Hogwart's Legacy. Wiemy, że jesteśmy marginesem. Szkoda natomiast, że twórców gry nie było stać na oficjalne stanowisko jednoznacznie odrzucające transfobię Rowling. Milczenie jest przyzwoleniem" - pisze aktywistka Maja Heban na Twitterze.

trwa ładowanie posta...

Streamerzy bojkotują Twitcha

Do akcji sprzeciwiającej się wspieraniu "Hogwarts Legacy", przyłączyli się też użytkownicy Twitcha. Choć gra na platformie pobiła rekordy popularności i wyprzedziła nawet "Cyberpunka", niektórzy stremerzy zorganizowali specjalne akcje, bojkotujące nową grę z uniwersum "Harry’ego Pottera".

Część z nich postanowiła zachęcić swoich obserwatorów na Twitchu do tego, by równowartość gry wpłacali na fundacje i organizacje, które zajmują się wspieraniem i ochroną praw osób LGBTQ+. Niektórzy jednak postanowili całkowicie zrezygnować z używania Twitcha. Jedną z takich osób jest streamerka Veronica Ripley, znana jako Nikatine. Ogłosiła, że nie zamierza streamować na Twitchu, dopóki ten nie usunie z platformy reklam "Hogwarts Legacy". Według niej jest ich zdecydowanie za dużo, a użytkownicy są wręcz atakowani materiałami promocyjnymi gry.

"Nie dano mi żadnej innej opcji, po prostu zmuszono moją społeczność do znoszenia reklam produktu, który wielu z nas uważa za szkodliwy. Twórcy powinni mieć swobodę w wybieraniu reklam, z którymi się zgadzają" - oświadczyła streamerka.

trwa ładowanie posta...

Recenzje "Hogwarts Legacy"

Mimo to, "Hogwarts Legacy" bije rekordy popularności i zbiera w zasadzie tylko pozytywne recenzje. Krytycy zachwycają się nie tylko historią, ale całym światem zaprezentowanym w grze. Choć oficjalnie "Hogwarts Legacy" ma premierę 10 lutego, już 7 lutego rozgrywkę na Twitchu oglądało w sumie 1,3 mln widzów.

"#HogwartsLegacy skończone. Piękna gierka, bawiłem się doskonale. A to na szczęście nie koniec, bo przed mną jeszcze kilka zadań pobocznych i dużo eksploracji pod kolekcje. Wątpiłem w Avalanche, a dowieźli na najwyższym poziomie" - napisał o grze Kamil Popielski.

trwa ładowanie posta...

Źródło: PinkNews

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 10
  • emoji kupka - liczba głosów: 48
W sumie dzięki temu że owi streamerzy odeszli Twitch stracił całych 4 unikalnych użytkowników
Odpowiedz
5Zgadzam się0Nie zgadzam się
Adam,zgłoś
Miałem tej gry nie kupować, a na pewno nie na premierę, ale teraz zmieniłem zdanie
Odpowiedz
8Zgadzam się0Nie zgadzam się