muzyka
Sztuczna inteligencja w roli DJ-a. Pomaga chirurgom lepiej pracować
Sam Smith

Sam Smith: "Czasem czułom się kobietą ubraną w męskie ubrania"

Źródło zdjęć: © GQ, Instagram, Sam Smith
Anna RusakAnna Rusak,01.10.2022 14:00

Niebinarne artyszcze Sam Smith wraca z utworem "Unholy" i opowiada o muzyce oraz swojej tożsamości: "Zawsze czułom się niebinarnym transem".

Sam Smith to niebinarne piosenkarko, które możecie kojarzyć z takich utworów jak np. "Stay with me" czy "I’m not the only one". Teraz artyszcze ma dla was nową płytę i już podzieliło się jednym z utworów.

Nie znamy jeszcze szczegółów albumu, ale Smith udzieliło niedawno wywiadu, w którym opowiedziało o początkach kariery. Stwierdziło, że czasem czuło się kobietą ubraną w męskie ubrania.

Sam Smith o swojej tożsamości i byciu osobą niebinarną

Sam Smith po dwóch latach przerwy wraca do nas z nową muzyką. Niedawno w ramach zapowiedzi wydało utwór "Unholy", który jest duetem z artystką Kim Petras. Smith udzieliło też wywiadu portalowi "GQ". 

trwa ładowanie posta...

W rozmowie artyszcze poruszało tematy związane z modą, muzyką i językiem neutralnym płciowo. Wróciło nawet do początków swojej kariery i stwierdziło, że czasem czuło się kobietą ubraną w męskie ubrania.

- Myślę, że ludzie tego nie rozumieją: przez pierwsze pięć lat mojej kariery prawie czułom się czasem kobietą ubraną w męskie ubrania. […] Wtedy zdałom sobie sprawę, że czułom się trochę jak w pułapce. Na przykład: "Och, wow, ludzie myślą, że takie jestem i takie zawsze byłom - mówi w rozmowie z "GQ" Smith.

trwa ładowanie posta...

Przypomnijmy, że artyszcze jest jedną z pierwszych osób z branży artystycznej, które otwarcie zaczęło mówić o swojej seksualność. Jak przyznaje w rozmowie od zawsze czuło się niebinarnym transem i dopiero, gdy zaczęło udzielać wywiadów, opowiadać swoją historię, zdało sobie sprawę, że to co do tej pory mówiło, było tylko jakąś częścią prawdy.

- Zawsze czułom się dziwnie. Zawsze czułom się niezgodny z płcią nadaną przy urodzeniu. I zawsze czułom się niebinarnym transem. Przez całe moje życie - powiedział w wywiadzie Smith.

trwa ładowanie posta...

Sam Smith o języku osób niebinarnych

Sam Smith jest osobą niebinarną, która używa zaimków ono/jeno i neutratywów, o których pisaliśmy już nie raz. W wywiadzie Smith podkreśla jednak, że zdaje sobie sprawę z tego, że zmiany w języku wymagają czasu i błędy, które popełniają inni jejmu nie przeszkadzają. Jak sam mówi: "musimy się uczyć od siebie nawzajem".

- Zaimek niebinarny jest interesujący, ponieważ zdarzają się przy nim błędy. Nawet ja często je popełniam, a wiem, że popełnianie błędu nie jest przyjemnym uczuciem - przyznał Smith.

W wywiadzie tłumaczy też, że na jejgo debiutanckim albumie z 2014 roku "the Lonely Hour" wszystkie romantycznie teksty dotyczyły mężczyzn i tłumaczy, czym według niego powinna być muzyka queer, więc jeśli chcecie się tego dowiedzieć, przeczytajcie całą rozmowę ze Smithem.

Sam Smith - Unholy (ft. Kim Petras) (Lyric Video)

Źródło: GQ

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 601
  • emoji ogień - liczba głosów: 70
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 10
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 22
Skąd wiemy, że they/them jest tłumaczone w jeno wypadku na ono/jeno i użyto formy jejgo w pewnym momencie? Pytam z ciekawości w celu rozszerzenia wiedzy.
Odpowiedz
0like3dislike
Komentarze (1)
arrow
Taylor Swift ogłasza światową trasę. "The Eras Tour" zawita do Polski?