Kae Tempest Nowy Teatr

Kim jest Kae Tempest? Niebinarne raperu wystąpi w Nowym Teatrze w Warszawie

Źródło zdjęć: © Kae Tempest, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,22.09.2022 13:45

Kae Tempest to niebinarne raperu, które wystąpi w Nowym Teatrze w Warszawie. Koncert artystu promuje jenu najnowszą płytę "The Line Is a Curve". Co wiemy o tej osobie?

Już 24 września w Nowym Teatrze w Warszawie odbędzie się koncert Kae Tempest. Raperu jest osobą niebinarną. Tworzy poezję (rapuje większość swoich wierszy) i muzykę, skupia się na takich temat jak miłość, problemy społeczne i mitologa.

Czemu warto poznać jenu twórczość i co niezwykłego jest w utworach, które tworzy Tempest? Tutaj poznacie jenu historię.

Kim jest Kae Tempest?

Wracając jednak do raperu, Kae Temest pochodzi z Wielkiej Brytanii i zasłynęłu tym, że zamiast recytować wiersze w dość znany nam wszystkim sposób, postanowiłu je rapować. Kae ma na koncie już cztery płyty, a jenu najnowszy krążek ukazał się w tym roku.

Kae Tempest - I Saw Light ft. Grian Chatten

Czwarta płyta Kae to "The Line Is a Curve" i to właśnie z okazji rozpoczęcia trasy koncertowej promującej krążek, artystu wystąpi na scenie warszawskiego Nowego Teatru. Krążek jest zapisem trudnego momentu w życia raperu. Kae zmagału się z depresją, dysforią, problemami w związku.

- Miałom problemy ze zdrowiem psychicznym, przez kilka lat chorowałom na depresję, źle się czułom. Zdałom sobie sprawę, że jestem chore. Miałom ataki paniki, również na scenie, podczas występów. Miałom problemy w związku. Życie mi się posypało. Stowrzyłom ten album, zwróciłom się w stronę twórczości, bo wiem, że to coś, co zawsze dodawało mi siły - tak mówiło o tym w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów".

trwa ładowanie posta...

Kae Temest i niebinarna historia

Jak już wiecie, Kae jest osobą niebinarną. Coming outu dokonału dwa lata temu, a w wywiadzie dla "Guardiana" powiedziału, że była to dla jenu: "piękna, ale niezwykle trudna sprawa". Wiadomością o zmianie imienia i zaimków w sierpniu 2020 roku podzieliłu się z fanami na Instagramie

"Zmieniam swoje imię. I swoje zaimki. Z Kate przechodzę na Kae. Z ona/jej na onu/jenu. Od dawna staram się zaakceptować to, kim jestem, a nie być kimś, kim inni oczekują, że będę. Ta ucieczka przed sobą spowodowała w moim życiu wiele kłopotów" - czytamy w jenu wpisie.

trwa ładowanie posta...

W rozmowie z "Wysokimi Obcasami" raperu przyznaje, że teraz bliżej jenu do tego, by powiedzieć, że jest trans mężczyzną i jest w "ciągłej podróży". Jego myślenie o tożsamości byłoby więc podobne do tego, z jakim utożsamia się, będąca w genderpodróży Demi Lovato - wszystko jest płynne.

- Dwa lata temu zrobiłum coming out jako osoba niebinarna - to była dla mnie wielka chwila. Teraz jestem coraz bliższe tego, by powiedzieć: jestem trans mężczyzną. To ciągła podróż. Nie wiem, dokąd dojdę i jak będę się tam czuć – mówi w wywiadzie Kae.

Kae Tempest w Nowym Teatrze w Warszawie

Niebinarne raperu wystąpi 24 września w Nowym Teatrze i tym samym otworzy 3. edycję Międzynarodowego Festiwalu Nowa Europa. Jenu występ z pewnością będzie piękną dawką wrażliwości i jeśli lubicie poezję lub/i rap to z pewnością powinniście się tam znaleźć.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Wysokie Obcasy

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 23
Ktoś tu chyba na polskim siedział w ostatniej ławce i podstaw języka nie ogarnął.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Szanuje za twórczość, stoję ramię w ramię w poszukiwaniu siebie ale moje oczy zostały zgwalcone.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Jaay,zgłoś
Każdy polonista dostał wylewu jak to czytał XDDD
Odpowiedz
10Zgadzam się2Nie zgadzam się