Demi Lovato

Piosenkarko czy piosenkarka? Demi Lovato zmienia swoje zaimki

Źródło zdjęć: © Demi Lovato, Instagram.com
Anna RusakAnna Rusak,02.05.2022 15:00

W życiu Demi Lovato zaszły znaczące zmiany. Piosenkarko właśnie dodała do swojej listy nowe zaimki. Czy to oznacza, że Lovato przestała być osobą niebinarną?

Demi Lovato przechodzi teraz prawdziwą rewolucję. Jakiś czas temu wyprawiła pogrzeb swojej muzyki, potem w ramach poszukiwań nowych zainteresowań, zakupiła fałszywe egipskie artefakty. Teraz jednak nadeszła chyba największa zmiana w życiu piosenkarki.

Niczego nie tłumacząc i niczego nie wyjaśniając fanom, Demi postanowiła wrócić do swoich żeńskich zaimków. Co stoi za tym ruchem?

Demi Lovato piosenkarka czy piosenkarko?

Niebinarna Demi Lovato po prostu zmieniła zaimki w swoim bio na Instagramie. Zamiast "ono/ich" możemy teraz zobaczyć, że wzbogaciła je o żeńskie formy "ona/jej". Oznacza to, że teraz pisząc i mówiąc o piosenkarce można używać zarówno neutratywów jak i formy żeńskiej.

trwa ładowanie posta...

Niestety Demi jeszcze nie skomentowała tego ruchu w żaden sposób, możemy jednak liczyć na to, że niedługo wyjaśni nam swoją zaimkową zmianę. W końcu od samego początku dość aktywnie i otwarcie opowiada nam o swojej genderpodróży. Właściwie to już gdy o niej mówiła, podkreślała, że może przyjść też czas, w którym będzie identyfikowała się jako kobieta lub osoba transpłciowa.

Może przyjść czas, w którym będę identyfikowało się jako trans… Może przyjść czas, w którym identyfikuję się jako osoba niebinarna i może przyjść poczucie, że moja płeć była ze mną niezgodna przez całe moje życie. A może też przyjść kolejny okres, w którym będę identyfikowało się jako kobieta.

- Demi Lovato
trwa ładowanie posta...

Demi Lovato wciąż jest niebinarna?

Oczywiście ta zmiana zaimków nie oznacza, że teraz Demi przestała być osobą niebinarną. Nie ogłosiła jeszcze, że przestała się identyfikować z tą tożsamością płciową. W każdym razie najważniejsze jest to, że sama jest szczęśliwa, a jej genderpodróż jak widać, gdzieś ją prowadzi.

Przypominamy jeszcze przy okazji, że używanie neurytów w przypadku osób niebinarnych, które chcą, żeby używać w stosunku do nich form "ono/ich", jest ważne i wskazane. Zwracajmy się do osób tak, jak chcą, żebyśmy się do nich zwracali. W ten sposób najzwyczajniej w świecie ich nie ranimy i okazujemy im swój szacunek.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 130
  • emoji ogień - liczba głosów: 8
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 27
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 18
  • emoji kupka - liczba głosów: 100
Jaay,zgłoś
Piosenkarko to najwyżej wołacz jest. To jest piosenkarka (średnia) - kobieta (w sumie też średnia, szczególnie z tym fryzem)
Odpowiedz
4Zgadzam się10Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Sorry, teraz to moda. Też tego nie ogarniam, tylko sei dziwię.
Odpowiedz
9Zgadzam się9Nie zgadzam się
AdamP,zgłoś
Pora po prostu porozmawiać z psychiatrą.
Odpowiedz
19Zgadzam się15Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 5