lifestyle
Chcesz studiować influencing? Rekrutacja już w listopadzie
Ryszard Terlecki zachęca do dewastowania przyrody dla PiS-u

Ryszard Terlecki zachęca do dewastowania przyrody dla PiS-u. "A jak ktoś to napisze na murze np. kościoła, to potępicie czy nie?"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,11.08.2022 15:00

Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu, poparł malowanie sprayem na szlaku w Beskidach Sądeckich. Wszystko w imię promowania Prawa i Sprawiedliwości. Internauci są zaskoczeni: "Czyżby zachęcał Pan Marszałek do dewastacji przyrody?".

Mam wrażenie, że takie rzeczy wiedzą nawet przedszkolaki. Będąc w parku, lesie, czy na górskim szlaku, szanujmy przyrodę. Nie wycinajmy w drzewach "śmieszkowych" napisów, nie pozostawiajmy niedopałków i nie malujmy po liściach czy kamieniach pseudograffiti. Chociaż, według Ryszarda Terleckiego, wicemarszałka Sejmu, czyli jednej z ważniejszych osób w kraju, jest to "wskazane"!

Ryszard Terlecki zachęca do… wandalizmu? "Naśladowanie wskazane"

Kojarzycie Ryszarda Terleckiego? Należy do klubu parlamentarnego PiS-u i jest wicemarszałkiem Sejmu. Na Twitterze zachęcił ostatnio do dewastacji środowiska poprzez malowanie w lesie pro-pisowskich napisów:

"Sucha Struga, Beskid Sądecki. Naśladowanie wskazane" - napisał na Twitterze.

trwa ładowanie posta...

Czyli: naśladujcie pisanie po kamieniach na szlaku górskim, ale tylko, gdy chcecie "wielbić Prawo i Sprawiedliwość". Bo tak to brzmi.

Jak zareagowali internauci? Mocno:

Internauci o Terleckim: "Czyżby zachęcał Pan Marszałek do dewastacji przyrody?"

Internauci nie pozostawili suchej nitki na wypowiedzi polityka PiS-u:

"Czyżby zachęcał Pan Marszałek do dewastacji przyrody? A jak ktoś to napisze na murze np. kościoła, to potępicie czy nie?" - zapytała Anna-Maria Żukowska, współprzewodnicząca Nowej Lewicy w Warszawie.

trwa ładowanie posta...

"Pani Aniu, takie napisy to sami proboszczowie będą umieszczać. Poczekajmy na kampanię 👍" - odpowiedział Bogdan Kopyto, ciekawe/trollowe konto na Twitterze.

trwa ładowanie posta...

"Przecież to chuligaństwo 🤦🏻‍♂️" - stwierdził Wojciech Kardys.

trwa ładowanie posta...

"Yyyy, niby już po robocie jestem, ale chce Pan o tym porozmawiać?" - zapytała Aleksandra Sarna, była psycholożka z "Rozmów w Toku".

trwa ładowanie posta...

"To namawianie do dewastacji. Ktoś się Marszałkowi na konto włamał ? 🧐" - pyta się Monika Wielichowska, posłanka na Sejm RP z KO.

trwa ładowanie posta...

"Propaguje Pan Marszałek wandalizm? Dobre" - stwierdził inny internauta.

trwa ładowanie posta...

"Z aktu wandalizmu się pan cieszy? Niszczenie przyrody pan zaleca naśladować? A jakby ktoś taki tekst napisał nie na kamieniu, ale na pana biurze poselskim? Wtedy byłoby "Naśladowanie wskazane" czy jednak wandalizm?" - odpowiedział inny użytkownik Twittera.

trwa ładowanie posta...

Inni internauci podeszli bardziej "śmieszkowo" do tego zagadnienia:

trwa ładowanie posta...

Wandalizm to wandalizm. Nie ma innego wytłumaczenia

Nie ważne, czy mówimy o malowaniu na kościele, budynku publicznym, pociągu , czy wkamieniu. Dlaczego propagowanie PiS-u na kamieniu na szkalu górskim jest okej, a wręcz jest czymś, co należy powtarzać? Ponieważ chodzi o pozytywny przekaz dla Prawa i Sprawiedliwości?

A jakby na kamieniu było napisane "Tylko KO", to Terlecki też podałby takie zdjęcie dalej?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Kolega Ignacy: "Co może być gorszego? Musielibyśmy się mordować chyba"