lifestyle
Internauci oburzeni zachowaniem Pauliny u Wersow. Gratulują Mini Majkowi rozstania
PiS raz w historii jest bardziej postępowy niż PO. Czy ja śnię?

PiS: wprowadza zalążki przeszkolenia obronnego. PO: a my chcemy powrotu służby wojskowej w wersji light

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,21.03.2022 14:30

Czarnek ogłosił modernizację EDB, która zakłada dodanie szerszego materiału o obronności. Bardzo dobrze! A na kongresie PO gen. Sienkiewicz zarzucił pomysłem powrotu obowiązkowej służby wojskowej w wersji light. Czekajcie, PiS ma lepsze pomysły niż PO?

Żyjemy w niepewnych czasach. Wojna za wschodnią granicą sprawiła, że prace nad nowym przedmiotem w szkole prawdopodobnie zostały bardzo przyśpieszone. Czasy są jeszcze dziwniejsze, jeśli PiS z Czarnkiem na czele dokonuje bardzej przemyślanych i dostępowych decyzji, aniżeli PO, które proponuje powrót do tego, co Tusk zlikwidował lata temu.

Czarnek: modernizacja EDB nadchodzi

EDB w tym momencie to nauka pierwszej pomocy z domieszką przeróżnych wiadomości o wojskowości, o których zapomnicie po kilku dniach. Przynajmniej nauczyciele najczęściej mają trochę luzu. Od 1 września 2022 roku EDB przejdzie spore modernizacje:

Od 1 września zdecydowanie zmienimy edukację dla bezpieczeństwa. Wprowadzamy elementy znane nam z przysposobienia obronnego z ubiegłych lat - ogłosił minister Czarnek.

Potwierdzone zostało, że nowe EDB będzie zawierało m.in. strzelanie na strzelnicy oraz naukę wiedzy obronnej.

Trudno zgadzać się z Przemysławem Czarnkiem na co dzień. Jego postawa, słowa i działania wymierzone w stronę "każdego, kto nie jest hetero" były wodą na nasz cudowny młyn. Tutaj jednak, w przypadku powrotu takiego "rozbudowanego EDB", należą się mu brawa i jeden kwiatek.

Myślę, że gdybyśmy to zakomunikowali jeszcze kilka lat temu, to bylibyśmy poddani jakiejś mocnej krytyce ze strony opozycjiCzarnek oczywiście nie mógł się powstrzymać.

Tu bym się kłócił, ponieważ sam uważam, że takie przeszkolenie jest "lepszym złem" w porównaniu do obowiązkowego przeszkolenia wojskowego, które według gen. Sienkiewicza jest potrzebne. Trzymajcie się foteli.

Sienkiewicz: "Każdy obywatel po ukończeniu 18 roku życia, a kobiety ochotniczo"

Jak podaje PAP, na kongresie PO Sienkiewicz przekonywał, że "tylko powszechna obrona wobec przeważających sił przeciwnika może go zatrzymać i dać swobodę działań armii operacyjnej".

Pierwszym zadaniem jest stworzenie powszechnego szkolenia wojskowego. Nie poboru. Każdy obywatel po ukończeniu 18 roku życia, a kobiety ochotniczo, powinien przejść obowiązkowe miesięczne szkolenie obejmujące obsługę broni strzeleckiej, najprostszych ręcznych granatników przeciwpancernych, podstawy taktyki, sztukę przeżycia, podstawy ratownictwa medycznego - wyliczał Sienkiewicz.

Jak zauważył Koroluk, Tusk likwidował zasadniczą służbę wojskową - aby teraz PO chciało przywrócić jej seksistowski zalążek? Co to znaczy "kobiety ochotniczo"? Czyli znowu dzielimy na społeczeństwo z podziałem na płcie? Fajne to PO, takie postępowe.

trwa ładowanie posta...

Nawiasem mówiąc, jak to jest: PiS jest bardziej postępowy od PO?

Świnie zaczną latać, a Putin stanie się feministą (#pdk), ale w tej sytuacji słowa i czyny Czarnka są bardziej postępowe, niż to, co proponuje jeden z byłych kandydatów na przewodniczącego partii PO.

To pokazuje, ile tzw. "betonu" nadal jest w partii. Mimo podniosłych słów Donalda Tuska, dostajemy po prostu PiS w wersji light i z odrobinę większą tolerancją. I jak żyć?

Dla PO rózga za taki seksistowski i betoniasty pomysł, który werbuje połowę społeczeństwa, a drugiej daje "opcję". A dla Czarnka i jego ministerstwa… malutkie brawa? Takie tycie, bo pamiętamy resztę rzeczy, które odwalali. Ale lilipucie brawa się należą.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Majonez wegański na Wielkanoc. Który jest najlepszy? Sprawdzamy