Terlecki widzi w nauce możliwość stworzenia nowych wyborców PiS-u

Ryszard Terlecki uważa, że edukacja powinna tworzyć nowych wyborców PiS-u

Źródło zdjęć: © YouTube, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,04.01.2022 12:31

Ryszard Terlecki uważa, że edukacja powinna tworzyć nowych wyborców PiS-u. No, tak to powiedział w wywiadzie.

Ile razy ostatnio w sieci przewijał się nowy projekt HiT-u od Przemysława Czarnka? Powiem tak: za wiele razy widziałem projekt tego dziwnego tworu. Ale jak widać, inni reprezentanci PiS-u także uważają, że edukacja powinna tworzyć z młodych osób patriotów.

Ryszard Terlecki o edukacji i wyborcach PiS

Ryszard Terlecki: kiedyś hipis (i prekursor tego ruchu w Polsce), teraz zagorzały fan Prawa i Sprawiedliwości.

W 2020 roku wicemarszałek PiS-u stwierdził, że młodzież "bardziej zorientowana w rzeczywistości politycznej, historycznej, bardziej przywiązana do pewnych tradycji i bardziej utożsamiająca się z tą tradycją" będzie głosowała na Prawo i Sprawiedliwość.

Co mamy teraz? HiT Czarnka to nic innego, jak: usunięcie WOS-u, wprowadzenie Jana Pawła II, atakowanie lewicy (bo o prawicy nie ma ani słowa) i gloryfikowanie religii.

Czy teraz Terlecki podtrzymuje swoje słowa? Reporterka TVN24 zapytała się o to. I co? Nie spodziewaliście się niczego innego:

"Edukacja powinna prowadzić do tego, by młodzi Polacy byli patriotami. A jak będą patriotami, to z pewnością będą głosować" - odpowiedział na pytanie Terlecki.

Reporterka zadała pytanie, czy osoby głosujące na inne partie, nie są patriotami. Terlecki odpowiedział, iż:

To jest pytanie trudne. Powiem tak: oczywiście mogą głosować na inne partie, ale jeżeli naprawdę chcą pomyślności dla Polski, to powinni głosować na Prawo i Sprawiedliwość

Reasumując: jeżeli będziemy kładli nacisk na naukę historii, to młodzi będą głosować na PiS. A jeżeli nie będą głosować na jedyną słuszną partię™, to chcą, aby inni Polacy mieli gorzej.

Mmm, szantaż oraz upartyjnienie szkoły, fajnie

Bo o to tutaj w głównej mierze chodzi. Słowa przewodniczącego klubu parlamentarnego PiS-u mówią otwarcie o tym, że szkoła powinna tworzyć nowych wyborców partii rządzącej. Ergo, powinna zrównywać historię i tradycję z PiS-em. A raczej zapewnić, iż Prawo i Sprawiedliwość będzie kontynuowała wartości wyniesione ze szkoły.

To brzmi jak coś w stylu "bo przyjdzie złe peło i zabierze wam cukierki". Jak bardzo trzeba być zapatrzonym w swoją partię, aby chcieć tworzenia swoich wyborców od młodego wieku?

Teoretycznie, w szkołach nie mogą działać partie polityczne (Art. 86, Prawo oświatowe). Ale że niebezpośrednio chwalimy *wiadomo którą partię*, to w obchodzimy to wszystko.

Bo, ponownie, oto tutaj chodzi: zachwalajmy prawicowe wartości, ostro walczmy z tymi, które nie pasują do nas - i tadam, oto cudowna, w teorii, wytwórnia wyborców PiS-u.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1