Rosyjska łyżwiarka figurowa odtwarza kultowy taniec Wednesday
Kamiła Walijewa, 16-letnia łyżwiarka figurowa z Rosji, na pokazie w trakcie Mistrzostw Rosji w Łyżwiarstwie Figurowym odtworzyła taniec Wednesday z serialu Netfliksa. Na początku tego roku zawodniczka została oskarżona o doping.
Kamiła Walijewa to 16-letnia łyżwiarka figurowa z Rosji, o której zrobiło się głośno w trakcie tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W organizmie zawodniczki została wykryta zabroniona substancja dopingowa.
Teraz o łyżwiarce znowu jest głośno, ale ze znacznie przyjemniejszego powodu. Walijewa na Mistrzostw Rosji w Łyżwiarstwie Figurowym zdecydowała się zaprezentować kultowy taniec Wednesday z serialu Netfliksa.
Kim jest Kamiła Walijewa?
O młodej łyżwiarce figurowej wszyscy usłyszeliśmy w tym roku przez jej wpadkę dopingową. W organizmie Kamiły Walijewy została wykryta trimetazydyna, czyli zabroniona substancja. Jej obrońcy twierdzili, że ta opiekowała się chorym dziadkiem i miała pić z nim z jednej szklanki – w ten sposób substancja znalazła się w jej organizmie.
Ostatecznie Kamiła została dopuszczona do startu w rywalizacji. Jak informują "Sportowe Fakty", wciąż trwa jednak postępowanie w sprawie tej sportsmenki. W listopadzie Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) skierowała ją do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie.
Rosyjska łyżwiarka odtwarza taniec Wednesday
To jednak nie oznacza, że Walijewa już nie uprawia łyżwiarstwa figurowego. Pod koniec grudnia wystąpiła na Mistrzostwach Rosji w Łyżwiarstwie Figurowym. Po zdobyciu srebra, łyżwiarka pojawiła się na lodowisku w przebraniu Wednesday z serialu Netfliksa i odtworzyła jej viralowy taniec.
Walijewa miała na sobie czarną, tiulową sukienkę przypominającą tę, którą w serialu miała aktorka Jenna Ortega. Do tego mocny, czarny makijaż i ani razu się nie uśmiechała, wczuwając się w rolę serialowej Wednesday. Oczywiście pokaz odbył się w rytm tiktokowej wersji "Bloody Mary" Lady Gagi, pojawiły się też dźwięki z czołówki serialu oraz utwór "Goo Goo Muck" The Cramps. Na scenie mogliśmy nawet zobaczyć Rączkę.
Pokaz nastoletniej łyżwiarki z Rosji już stał się hitem i pojawia się na Twitterze oraz TikToku. Wszyscy są zachwyceni umiejętnościami Walijewy i trudno im się dziwić, bo jej łyżwiarska wersja Wednesday jest naprawdę niesamowita.
Камила Валиева. Показательные выступления. Чемпионат России по фигурному катанию 2023
Popularne
- Znamy ceny biletów na The Weeknd. Jest drogo, ale mogło być (?) drożej
- Dramatyczny gest Ostatniego Pokolenia. Aktywistka obnażyła piersi przed obrazem Rejtana
- Zaskakujące wyznania gwiazd "Wednesday". Memy, jedzenie i jedna aplikacja
- Jawor nie zapłacił jej za pracę. Ghostował dziewczynę przez kilka miesięcy
- Wygrał konkurs na najbardziej performatywnego mężczyznę w Warszawie. Nawet nie lubi matchy [WYWIAD]
- System kaucyjny w Polsce 2025. Wszystko, co musisz wiedzieć
- Julia Żugaj przeprowadziła się do UK. "W Londynie dzieje się dużo więcej niż w Polsce"
- Trzy kobiety, jeden schön patrol. To najlepsza akcja roku?
- Odsłonili mural Friza i Wersow. Internauci nie mieli litości