rosyjska łyżwiarka taniec Wednesday

Rosyjska łyżwiarka figurowa odtwarza kultowy taniec Wednesday

Źródło zdjęć: © YouTube, Фигурное катание
Anna RusakAnna Rusak,30.12.2022 12:00

Kamiła Walijewa, 16-letnia łyżwiarka figurowa z Rosji, na pokazie w trakcie Mistrzostw Rosji w Łyżwiarstwie Figurowym odtworzyła taniec Wednesday z serialu Netfliksa. Na początku tego roku zawodniczka została oskarżona o doping.

Kamiła Walijewa to 16-letnia łyżwiarka figurowa z Rosji, o której zrobiło się głośno w trakcie tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W organizmie zawodniczki została wykryta zabroniona substancja dopingowa.

Teraz o łyżwiarce znowu jest głośno, ale ze znacznie przyjemniejszego powodu. Walijewa na Mistrzostw Rosji w Łyżwiarstwie Figurowym zdecydowała się zaprezentować kultowy taniec Wednesday z serialu Netfliksa.

Kim jest Kamiła Walijewa?

O młodej łyżwiarce figurowej wszyscy usłyszeliśmy w tym roku przez jej wpadkę dopingową. W organizmie Kamiły Walijewy została wykryta trimetazydyna, czyli zabroniona substancja. Jej obrońcy twierdzili, że ta opiekowała się chorym dziadkiem i miała pić z nim z jednej szklanki – w ten sposób substancja znalazła się w jej organizmie.

Ostatecznie Kamiła została dopuszczona do startu w rywalizacji. Jak informują "Sportowe Fakty", wciąż trwa jednak postępowanie w sprawie tej sportsmenki. W listopadzie Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) skierowała ją do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie.

trwa ładowanie posta...

Rosyjska łyżwiarka odtwarza taniec Wednesday

To jednak nie oznacza, że Walijewa już nie uprawia łyżwiarstwa figurowego. Pod koniec grudnia wystąpiła na Mistrzostwach Rosji w Łyżwiarstwie Figurowym. Po zdobyciu srebra, łyżwiarka pojawiła się na lodowisku w przebraniu Wednesday z serialu Netfliksa i odtworzyła jej viralowy taniec.

Walijewa miała na sobie czarną, tiulową sukienkę przypominającą tę, którą w serialu miała aktorka Jenna Ortega. Do tego mocny, czarny makijaż i ani razu się nie uśmiechała, wczuwając się w rolę serialowej Wednesday. Oczywiście pokaz odbył się w rytm tiktokowej wersji "Bloody Mary" Lady Gagi, pojawiły się też dźwięki z czołówki serialu oraz utwór "Goo Goo Muck" The Cramps. Na scenie mogliśmy nawet zobaczyć Rączkę.

Pokaz nastoletniej łyżwiarki z Rosji już stał się hitem i pojawia się na Twitterze oraz TikToku. Wszyscy są zachwyceni umiejętnościami Walijewy i trudno im się dziwić, bo jej łyżwiarska wersja Wednesday jest naprawdę niesamowita.

Камила Валиева. Показательные выступления. Чемпионат России по фигурному катанию 2023

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 1