Następstwa

Jenna Ortega, gwiazda "Wednesday", w filmie "Następstwa" na HBO [RECENZJA]

Źródło zdjęć: © HBO, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,07.12.2022 17:00

Po obejrzeniu "Wednesday" pokochaliście aktorkę wcielają się w główną rolę? Mamy dobre wieści! 20-letnia Jenna Ortega pojawia się w filmie "Następstwa" (angielski tytuł to "The Fallout") dostępnym na platformie HBO. Naprawdę powinniście go zobaczyć!

Jeśli jesteście fanami "Wednesday", to na pewno jesteście również sympatykami młodej aktorki wcielającej się w główną rolę, czyli Jenny Ortegi. Choć recenzenci byli dość podzieleni w kwestii samego serialu Tima Burtona, to zgadzali się co do jednego: 20-letnia Ortega zagrała córkę Addamsów genialnie.

Jeśli zastanawiacie się, czy są inne produkcje, w których warto zobaczyć aktorkę wcielającą się w Wednesday, to mamy dobre wieści. Na HBO dostępny jest film z 2001 roku pt. "Następstwa", w którym Ortega także gra główną rolę. Tę produkcję warto zobaczyć jednak nie tylko dla samej Jenny.

"Następstwa" - The Fallout". O czym jest film z Jenną Ortegą?

Jeśli liczycie na powtórkę z klimatu "Wednesday", to możecie być odrobinę zawiedzeni. Tym razem poruszamy poważniejszy temat. "Następstwa" opowiadają o strzelaninie w jednej ze szkół w Stanach Zjednoczonych i tym, w jaki sposób nastolatki radzą sobie z tak traumatycznym doświadczeniem.

Fabuła nie koncentruje się na zabójcy, właściwie praktycznie niczego o nim nie wiemy. Główną bohaterką "Następstw" jest Veda, w którą wciela się właśnie Jenna Ortega. Dziewczynie dosłownie przez przypadek udaje się uniknąć śmierci z rąk strzelającego ucznia.

The Fallout | Official Trailer | HBO Max

"Następstwa" – Film o tym, jak radzić sobie z traumą

Jak więc widzicie, ciężar filmu jest zupełnie inny niż w "Wednesday", ale też nie zrażajcie się tym. Mimo że "Następstwa" poruszają naprawdę poważny temat, zachowują pewną lekkość, nie przytłaczają dojmującym smutkiem czy przerażeniem. Wszystko jest tutaj bardzo wyważone.

Zapytacie: co nas w ogóle może obchodzić strzelanina w szkole w Stanach Zjednoczonych? Mimo że do strzelanin w polskich szkołach raczej nie dochodzi, to wydaje mi się, że i polski widz może odnaleźć się w tej historii. "Następstwa" przede wszystkim mówią o problemach i psychice nastolatków, radzeniu sobie z traumą i o tym, w jaki sposób rodzice mogliby pomóc w przechodzeniu prze te trudne emocje.

W "Następstwach" nie brakuje też wątków LGBTQ+. Możecie również liczyć na dobre rozrysowanie postaci drugoplanowych i wcale niebanalną fabułę. Serio, gdy będzie wam się wydawało, że już wiecie, o co Vedzie chodzi, to okaże się, że się myliście. Najciekawsze w filmie z Jenną Ortegą jest złożoność jej postaci, brak fabularnych uproszczeń i szczerość, którą w całej tej opowieści funduje nam reżyserka Megan Park.

"Następstwa". Czyy warto obejrzeć?

Jeśli więc jeszcze zadajecie sobie pytanie, czy warto oglądać film z Jenną Ortegą, to odpowiadam, że zdecydowanie tak. Aktorka "Wednesday" jest naprawdę świetna i w idealny sposób oddaje poszukiwania i problemy Vedy. Poza tym wydaje mi się też, że przesłanie filmu jest bardzo ważne i pokazuje, że naprawdę nie ma niczego złego w tym, że się czegoś boimy. Ważne jest to, co z tym strachem robimy.

Jasne, "Następstwa" to nie jest łatwe kino. Mimo, że to amerykańska produkcja, nie liczcie na przyjemny film na niedzielny wieczór. Jest to za to bardzo dobrze zagrana i opowiedziana historia o przechodzeniu młodych ludzi przez traumatyczne doświadczenie, dlatego ten film z Ortegą powinni zobaczyć i rodzice, i nastolatki.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 101
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
AnimeGoku,zgłoś
WENSDAY IS POOP
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się