Wednesday nie na Netflix

"Wednesday" zniknie z Netfliksa? Problemy z licencją

Źródło zdjęć: © amazon prime, netflix
Anna RusakAnna Rusak,03.01.2023 14:30

O to, że zobaczymy drugi sezon "Wednesday", czyli najpopularniejszego serialu Netfliksa w 2022 roku, możemy być spokojni. Możliwe jednak, że serial pojawi się na innej platformie streamingowej.

"Wednesday", czyli serial przedstawiający przygody młodej Wednesday Addams, był najchętniej oglądanym serialem na Netfliksie w 2022 roku i drugim najpopularniejszym serialem w Polsce. Możliwe jednak, że nie zobaczymy tam drugiego sezonu serialu.

Nie, nie dlatego że Netflix skasował serię podobnie jak to właśnie zrobił z serialem "1899". Tym razem chodzi o prawa do produkcji. Możliwe, że kontynuację historii Wednesday zobaczymy na innej platformie.

Drugi sezon "Wednesday" nie na Netfliksie?

Nie ma co kryć, serial "Wednesday" skradł serca wielu, co potwierdza chociażby trend na TikToku z tańcem bohaterki oraz fakt, że ostatnio łyżwiarka figurowa wcieliła się w tytułową postać. Nawet polska piosenkarka Doda na sylwestrowej wykonała utwór z serialu przebierając się za córkę Addamsów.

Wiemy już, że twórcy "Wednesday" planują kolejne sezony serialu. Sama Jenna Ortega w jednym z wywiadów mówiła, w jakim kierunku chciałaby pójść ze swoją postacią w drugim sezonie. Jej Wedenesday miałaby być bardziej mroczna, a aktorka nie miałaby nic przeciwko temu, żeby jej postać nawiązała romantyczną relację z Enid i była biseksualna. Wielu fanów ma nadzieję właśnie na rozwinięcie tego wątku w kolejnym sezonie serii. Możliwe jednak, że nie zobaczą kontynuacji tej historii na Netfliksie.

"Wednesday" zniknie z Netfliksa?

Mimo ogromnej oglądalności serialu Netflix wciąż jeszcze nie potwierdził kontynuacji serii, choć zazwyczaj dzieje się to dość szybko. Przypomnijmy, że gdy drugi sezon "Emily w Paryżu" odniósł wielki sukces, dostaliśmy informacje o przedłużeniu serialu aż o dwa kolejne sezony. Tak samo było z zeszłorocznymi produkcjami platformy. "Obserwator" i "Dahmer Potwór: Historia Jeffreya Dahmera", t również programy, których kontynuacje są potwierdzonej.

Mimo że od premiery "Wednesday" minęło już półtora miesiąca platforma jeszcze nie potwierdziła kontynuacji. Jak podaje "Independent" powodem może być problem z licencją. Serial jest produktem Metro-Goldwyn-Mayer, czyli amerykańskiej wytwórni filmowej, która w zeszłym roku zamknęła fuzję z Amazonem. Oznacza to, że ich produkcje serialowe i filmowe mogą pojawić się na platformie Prime Video.

trwa ładowanie posta...

Właśnie dlatego drugi sezon "Wednesday" może nie pojawić się na Netfliksie, a na platformie Prime Video. Oczywiście Netflix może dogadać się z Amazonem, który już wcześniej zaznaczał, że nie planuje monopolu na treści wyprodukowane przez MGM i mogą się one pojawiać na innych platformach.

Pozostaje nam więc tylko czekać na informacje dotyczące tego, gdzie pojawi się drugi sezon "Wednesday", bo to, że go zobaczymy, jest już raczej pewne. Producenci już są w trakcie poszukiwania miejsc do filmowania, więc możecie być spokojni o dalsze losy tej historii.

Wednesday Addams | Oficjalny zwiastun | Netflix

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2