Rosja: TikTok ukarany kilkoma milionami za "LGBT"?

Rosja ukarała TikToka za "szerzenie propagandy LGBT"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,06.10.2022 14:30

TikTok został ostro ukarany w Rosji. Miliony rubli będzie musiała zapłacić firma z Chin. Wszystko przez niecne "szerzenie propagandy LGBT".

W Ukrainie trwa wojna wywołana przez Rosję. Tysiące osób straciło życie,  miliony musiały opuścić miejsca zamieszkania. Od Rosji odwróciła się wiele znaczących zachodnich korporacji, co absolutnie nie oznacza, że wszystkie firmy zawiesiły tam działalność.

Taki TikTok, internetowy gigant, w marcu zablokował możliwość dodawana filmów przez osoby w Rosji. Ale mieszkańcy Rosji nadal mogą oglądać chińską aplikację. Czy to nie jest jednak prawdziwy powód ukarania TikToka? Oficjalny to... szerzenie treści związanych z osobami LGBT+.

Dodajmy, że w marcu Rosja zbanowała TikToka w marcu - na początku wojny, ale internet pełen jest podpowiedzi, jak używać aplikacji będąc na terytorium tego kraju.

trwa ładowanie posta...

TikTok z karą za "propagowanie" LGBT

Czego moglibyście się spodziewać po Rosji, która ma dość rygorystyczne prawo odnoszące się do osób LGBT+? Jest nawet specjalny przepis zatwierdzony w 2013 roku, który ma "chronić dzieci przed narażeniem na homoseksualizm i potępiać przedstawianie homoseksualizmu jako normy w społeczeństwie, twierdząc, że jest on sprzeczny z tradycyjnymi wartościami rodzinnymi".

trwa ładowanie posta...

Jak podaje Reuters, TikTok został ukarany przez moskiewski sąd kwotą 3 mln rubli (244 tys. zł). Za co? Oficjalnie mówi się o tym, że przez nieusunięcie contentu, który narusza rosyjskie prawo dotyczące "propagandy LGBT".

Inne źródła mówią, iż jest to pstryczek w nos TikToka, gdyż ma "promować na swojej platformie nietradycyjne wartości, LGBT, feminizm i wypaczone przedstawienia tradycyjnych wartości seksualnych".

Mam wrażenie, że czytam słowa pewnego polskiego ministra. Ale którego? Sami zadecydujcie.

Twitch także otrzymał karę. Nawet większą niż TikTok!

Popularna platforma do streamingu także została ukarana przez moskiewski sąd. Za co? Jak przekazuje Reuters, rosyjskie agencje informacyjne miały przekazać, że sprawa została rozpoczęta w odpowiedzi na streamowanie na Twitchu wywiadu z doradcą prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, - Oleksym Arestovychm.

Kara? Tym razem kwota wyniosła cztery mln rubli, czyli 325 tys. złotych. Agencja zaznacza, iż Twitch, platforma posiadana przez Amazon, otrzymała już w tym roku jedną karę trzech mln rubli, za wcześniejsze streamowanie wywiadu z doradcą Zeleńskiego.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1