Horror "M3GAN"

"M3GAN" to horror Pokolenia TikToka. Powstanie sequel

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,10.01.2023 14:30

Na TikToku filmy oznaczone hasztagiem #M3GAN mają ponad 980 mln wyświetleń. Te oznaczone hasztagiem #M3GANDANCE ponad 195 mln wyświetleń. To już nie jest zwyczajny trend. Horror "M3GAN" zyskał kultowy status zanim jeszcze trafił do kin. Jak to możliwe?

Demoniczne lalki to popularny motyw w gatunku grozy. Najsłynniejszą z nich jest Laleczka Chucky, która wystąpiła w legendarnej serii filmów i na stałe wpisała się do historii horroru. Chucky to tak naprawdę morderca Charles Lee Ray, który po śmierci wstępuje w laleczkę i za jej pomocą morduje na wiele brutalnych sposobów. Franczyza Chucky obejmuje aż dziewięć filmów powstałych w latach 1988-2021.

Laleczka Chucky jest dobrze znana pokoleniu wychowanemu w latach 90. Postać nigdy nie zyskała uznania wśród młodszej generacji, wychowanej w erze mediów społecznościowych. W 2023 roku okazało się, że Laleczką Chucky dla pokolenia Z jest M3GAN. To antagonistka nowego horroru, który wyprodukował mistrz gatunku James Wan. Pomimo morderczych instynktów, M3GAN została gwiazdą TikToka.

Horror "M3GAN". O czym opowiada?

"M3GAN" przedstawia historię rodziny, która szuka sposobu, by pocieszyć osieroconą dziewczynę. Najlepszym przyjacielem dziecka zostaje tytułowa M3GAN. To realistyczna lalka wyposażona w sztuczną inteligencję. Może słuchać, obserwować i uczyć się. Jej zadanie to towarzyszyć dziecku w zabawach i chronić je przed zagrożeniem. Jak łatwo się domyślić, robot zamieni się w maszynę z piekła rodem i urządzi na ekranie krwawą masakrę.

M3GAN - official trailer

Z pierwszych recenzji wynika, że "M3GAN" nie jest rewolucją w horrorze. Nie jest to zły film. Ma to być poprawnie zrealizowane kino grozy, którego twórcy odhaczają wszystkie gatunkowe klisze. To nie ma znaczenia. "M3GAN" jeszcze przed premierą filmu została gwiazdą internetu, głównie TikToka. Filmy z jej udziałem osiągają liczbę wyświetleń trudną do racjonalnego wytłumaczenia.

M3GAN dance hitem TikToka

Morderczy android wykonuje w filmie choreografię tańca. Jest ona jednocześnie przerażająca, dziwna i zabawna. Układ sprawił, że filmem zainteresowali się użytkownicy TikToka. Zaczęli wykonywać swoje wersje tańca M3GAN. Rezultat? Filmy oznaczone hasztagiem #M3GAN mają ponad 980 mln wyświetleń. Filmy oznaczone hasztagiem #M3GANDANCE mają ponad 195 mln wyświetleń. Niektórzy internauci ogłosili wręcz, że M3GAN jest ikoną queer.

W "M3GAN" mamy do czynienia z podobnym zjawiskiem, jak w przypadku sceny tańca Wednesday Addams z serialu "Wednesday". Aktorka Jenna Ortega wykonała układ taneczny, dzięki któremu produkcja trafiła do czołówki najpopularniejszych seriali Netfliksa w historii.

W zwiastunie lalka tańczy do remiksu "It's Nice to Have a Friend" Taylor Swift. W filmie jest to inny utwór, ale nie będziemy go tutaj spoilerować.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Reżyser filmu Gerard Johnstone przyznał w jednym z wywiadów, że nie spodziewał się tak ogromnego sukcesu M3GAN w mediach społecznościowych.

- Chciałem, żeby ludzie ją polubili, ale trudno mi zrozumieć liczbę reakcji, którą otrzymaliśmy. To niewiarygodne. Przyprawia mnie o zawrót głowy - powiedział twórca dla "NBC News".

Jak informuje portal "Deadline", plany na kontynuację horroru o morderczej lalce-robocie już istnieją. Fani mają nadzieję, że światło dzienne ujrzy nieocenzurowana, bardziej brutalna wersja "M3GAN". Na tytuł mogą wybrać się widzowie już od 13. roku życia. Horror miał już premierę w USA. W Polsce film trafi do kin w piątek 13 stycznia.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
"Na tytuł mogą wybrać się widzowie już od 13. roku życia" więc czemu w kinach takich jak np. Helios lub Multikino film ten jest przeznaczony dla osób powyżej 15. roku życia?
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się