Śledztwo w sprawie "Skibidi Toilet"

Do łagru za śpiewający kibel? Rosja wszczęła śledztwo

Źródło zdjęć: © DaFuq!?Boom! / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.01.2024 15:30

Jeśli coś brzmi zbyt nieprawdopodobnie, aby było prawdziwe, to raczej na pewno wydarzyło się w Rosji. Tak jest w przypadku śledztwa dotyczącego serii filmów "Skibidi Toilet". Opowiadają o muszlach klozetowych, z których wyskakują śpiewające głowy.

Jeśli przez ostatnie miesiące żyliście w błogiej nieświadomości, czym jest "Skibidi toilet", to najwyższa pora, abyście poznali ten fenomen. Mowa o jednej z najdziwniejszych serii animowanych filmów na YouTube. Jej bohaterami są śpiewające toaletowe stworzenia.

Pierwszy film z serii "Skibidi Toilet" rozpoczyna się od ujęcia na muszlę klozetową. Z odpływu wyskakuje głowa i śpiewa tytułowy utwór. Potem jest tylko dziwniej. Głowy kręcą się w pisuarach, muszle klozetowe atakują miasto, ale muszą ulec sile giganta z telewizorem przytwierdzonym do szyi. To dopiero początek odjechanej historii, której seans może przegrzać wam mózg.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Skibidi Toilet Full Song Music Video

"Skibidi Toilet" pod lupą śledczych

Serial o śpiewających kiblach znalazł się w centrum zainteresowania śledczych z Rosji. Z policją skontaktował się mieszkaniec Moskwy. Poprosił o interwencję, gdyż zaniepokoił się tym, co jego dziecko oglądało w internecie. Śledczy zainteresowali się sprawą, gdyż autorem "Skibidi Toilet" jest RosjaninAleksiej Gerasimow, znany w sieci jako DaFuq!?Boom!.

"Otrzymaliśmy apel od mieszkańca Moskwy o konieczności blokowania w internecie materiałów wideo w postaci krótkich filmów 'Skibidi Toilet', które wywierają szkodliwy wpływ na dzieci. Po złożeniu apelacji policja wszczęła śledztwo i wyznaczyła pracownika, który zbierze materiały dotyczące wniosku" - przekazała moskiewska policja redakcji regnum.ru.

Rosyjski serwis nie podaje, co może grozić twórcy "Skibidi Toilet". Niewykluczone, że dostęp do serialu zostanie ograniczony. W ostatnich latach Putin walczy z zachodnią popkulturą. Na cenzurowanym znalazły się m.in. kucyki Pony.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0