russiangas1

Rosjanin streamuje włączoną kuchenkę na gaz. Tak trolluje świat

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Twitch
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.09.2022 19:00

Podczas gdy Europa stoi w obliczu kryzysu gazowego, streamer z Twitcha o nicku russiangas1 marnuje gaz 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Trolling transmituje w internecie. "Pozdrowienia z Rosji!" - wita się z widzami.

Użytkownik Twitcha russiangas1 transmituje żywo, jak pali gaz w kuchence. Stream trwa nieprzerwanie całą dobę. Jest to bezczelny trolling, którego celem jest wkurzenie mieszkańców Europy. Staremu Kontynentowi grozi kryzys gazowy po tym, jak Rosja ograniczyła dostawy gazu. Zrobiła to w ramach odwetu za sankcje, które Unia Europejska nałożyła na Rosję z powodu agresji Rosji na Ukrainę.

Rosyjski streamer pokazuje, jak marnuje gaz

Użytkownik russiangas1 wyświetla na transmisji planszę z informacją, że płaci 1,44 euro miesięcznie (ok. 7 złotych) za używanie gazu. Trudno stwierdzić, czy jest to prawda, czy prowokacja.

Streamer ustawił na zdjęciu profilowym podobiznę orka. Ork to pejoratywny termin, którym Ukraińcy nazywają Rosjan. W lewym dolnym rogu ekranu widać Neda Starka z "Gry o tron" w śnieżnej scenerii. To nawiązanie do słynnego cytatu "The winter is coming".

russiangas1
russiangas1 (Twitch)

Konto zostało utworzone 11 września tego roku, a pierwszy stream odbył się 17 września. Skąd wiadomo, że transmisja nie jest zapętlona? Streamer ustawił obok kuchenki - przy portrecie Władimira Putina, prezydenta Rosji - zegar. Na termometrze możemy zobaczyć, jaka temperatura panuje w pomieszczeniu. Intrygującym elementem transmisji jest gumowa kaczka w hełmie lotniczym, aviatorach i złotym łańcuchu.

Rosyjski streamer próbował różnymi sposobami uatrakcyjnić transmisję. Najpierw ustawił obiektyw kamery tylko na jeden palnik, a czasami równocześnie włączał wszystkie cztery palniki. Pewnego razu zorganizował pokaz świateł RGB. Mężczyzna prosi widzów o darowizny, które umożliwią mu dalszą działalność.

21 września serwis "Vice" doniosł, że Twitch zbanował streamera. Jeśli to prawda, to blokada była chwilowa, bo użytkownik russiangas1 nadal transmituje.

trwa ładowanie posta...

Źródło: "Vice News"

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 3