Poznajcie Trans Voices - pierwszy w Wielkiej Brytanii profesjonalny chór dla osób transpłciowych i niebinarnych
To najfajniejsze co dziś zobaczcie. Trans Voices to pierwszy w Wielkiej Brytanii profesjonalny chór dla osób transpłciowych i niebinarnych. Właśnie krótki film dokumentalny opublikował o nim "The Guardian". Polecamy!
Trans Voices to pierwszy w Wielkiej Brytanii profesjonalny chór dla osób transpłciowych i niebinarnych. Jego osobami założycielskimi są Anil Sebastian i Coda Galabow. 14-minutowy film dokumentalny o ich chórze przed kilkoma dniami opublikował "The Guardian".
Podobne
- 10 dni płatnego urlopu. Benefit dla osób transpłciowych i niebinarnych
- Czarnek kpi z toalety dla uczniów niebinarnych i transpłciowych: "Postmodernizm i neomarksizm"
- Polska autorka opublikowała powieść w Wielkiej Brytanii. Ralph Kaminski poleca
- Książka dla dzieci trafiła na listę zakazanych. Powód był absurdalny
- Jakie są najbardziej queerowe zawody? Szok i niedowierzanie [pikachu.jpg]
Zarówno Anil, jak i Coda byli/były wcześniej częścią grupy London Contemporary Voices, śpiewającej współczesną muzykę chóralną. Jak dziś mówią, każde z nich potrzebowało jednak przestrzeni, w której mogłoby wyrazić się poza przyjętymi w tradycyjnych chórach opozycyjnymi, płciowymi podziałami. Dla takich osób założyli/założyły Trans Voices.
Jak dziś wspominają, wydarzeniem, które popchnęło ich w stronę tej decyzji był występ w londyńskiej świątyni Union Chapel, podczas którego jedna z performerek, poetka Reece Lions, została poniżona transfobicznym komentarzem.
To nie tylko przyjemność. To też akt oporu
Wtedy Anil i Coda nie mieli/miały już wątpliwości, że osób takich jak oni/one będzie więcej i to ich niebinarnym tożsamościom i głosom chcieli/chciały dać możliwość wyrazu poprzez śpiew.
Filmowcy "The Guardian" towarzyszyli chórowi w próbach przed pierwszym występem, który odbył się w tej samej londyńskiej świątyni. Każda z osób członkowskich Trans Voices miała za sobą inną historię, jednak dla każdej z nich głos odgrywał szczególną rolę w rozpoznawaniach własnej, queerowej tożsamości.
Kiedy robisz coming out jako osoba niebinarna, zaczynasz doświadczać tego, jak bardzo płeć rządzi naszym światem - mówi Ella.
Tym kulturowym prawom płci podlega też teoria muzyki i skali głosów. Pierwszy raz doświadczyłom tej tradycyjnej klasyfikacji głosów - tzn. sopranów, altów, tenorów i basów - kiedy miałom sześć czy siedem lat. Śpiewałom wtedy w chórze dziecięcym. Mój był altem, co zmieniło się, kiedy zaczęłom dojrzewać - wspomina Coda.
Głos, który z siebie wydaję, nierozerwalnie wiąże się ze mną jako osobą. (...) To moje ciało wydaje ten dźwięk, dlatego kocham ten dźwięk - cieszy się Ella.
Zobaczcie sami.
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Koniec z wagarami? MEN chce walczyć z niską frekwencją
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj