społeczeństwo
Sylwia i Jan Dąbrowscy przepraszają. Krew pępowinowa jednak nie leczy autyzmu
Warszawa: Toaleta dla osób niebinarnych i transpłciowych

Czarnek kpi z toalety dla uczniów niebinarnych i transpłciowych: "Postmodernizm i neomarksizm"

Źródło zdjęć: © Twitter, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,24.05.2022 14:30

LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Warszawie otworzyło toalety dla uczniów niebinarnych i transpłciowych. Przemysław Czarnek zmarnował okazję, aby milczeć przy tej okazji. - Szaleństwo postmodernizmu i neomarksizmu - powiedział minister edukacji i nauki.

Temat toalety dla osób niebinarnych i transpłciowych w LXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Warszawie nagłośnił Piotr Woyciechowski. "Tego już za wiele. Stop deprawacji młodzieży. Dyrektor Magdalena Kozer do dymisji" - napisał publicysta na Twitterze, oznaczając w poście ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Na reakcję polityka nie trzeba było długo czekać.

Przemysław Czarnek skomentował sprawę dla TVP Info: - Szaleństwo postmodernizmu, neomarksizmu. Sprawdzimy to, będziemy pytać dyrekcję, czemu służą tego typu akcje. Czy w toaletach, które są w szkole, uczniowie nie mogą załatwiać potrzeb fizjologicznych? Czy potrzeba do tego zupełnie innych toalet?

trwa ładowanie posta...

Warszawa: Przemysław Czarnek oburzony toaletą w szkole

Szef resortu edukacji zaznaczył, że Polska jest państwem praworządnym, w związku z czym w ocenie ministra nie może sobie pozwolić na tolerowanie takich sytuacji.Polska jest państwem praworządnym i na wszelkie niepraworządne działania pozwalać nie będziemy. Według polskiego prawa w Polsce mamy kobietę i mężczyznę - stwierdził minister edukacji i nauki.

Dyrektorka szkoły odniosła się do sprawy

Dyrektorka szkoły Magdalena Kozera oświadczyła, że toalety stworzono na wniosek Samorządu Uczniowskiego. Mają one być "dla osób, które z różnych przyczyn nie czują się komfortowo w ogólnodostępnych toaletach uczniowskich, damskich i męskich". Szkoła otworzyła toaletę po konsultacjach z nauczycielami, zespołem pedagogiczno-psychologicznym i za aprobatą Rady Rodziców.

Dyrektorka podkreśliła, że toaleta nie służy wyłącznie osobom niebinarnym i mogą z niej skorzystać wszyscy potrzebujący, którzy np. w przerwach między lekcjami chcą odpocząć od hałasu i zgiełku w poczuciu komfortu i prywatności. Kozera wyjaśniła, że toalety mogą mieć wpływ na poprawę komfortu i zdrowia psychicznego uczniów po trudnym okresie pandemii.

Komentarz Barbary Nowak

Małopolska kurator oświaty wypowiedziała się na temat toalety na Twitterze. - Super "postępowa" dyrektor - stwierdziła Barbara Nowak. - Proponuję @PiotrW1966 udać się na rozmowę z dyrektor i poinformować, że obecnie środowiska lbgt+ wyróżniają ok. 250 płci - niech otworzy toalety dla wszystkich! Nikogo nie wolno dyskryminować! Proszę być twardym negocjatorem w imię "tolerancji"!

trwa ładowanie posta...

Boomerski wylew o toaletę

To super, że szkoła uznaje komfort uczniów za priorytet. Wiele placówek ma zdrowie psychiczne uczniów głęboko w poważaniu. Można pozazdrościć, że szkoła wygospodarowała miejsce na... Nie no, stop, to nie jest zwykła toaleta, tu się dzieje deprawacja. SZALONAPOSTMODERNISTYCZNANEOMARSISTOWSKATOALETA ATAKUJE. Młodzi cisną z was bekę, boomerzy, kiedy słuchają waszego języka.

Zabawne jest to, ile reakcji może wywołać jedna toaleta. Przecież nikt nie zmusza Przemysława Czarnka, Barbary Nowak i Piotra Woyciechowskiego, aby z niej korzystali. W tej sprawie nikt nikogo do niczego nie zmusza. W takim razie po robić burzę o toaletę? Po co szczuć na młodzież, mówiąc masło maślane o postmodernizmie i neomarksizmie? Może po to, aby ukryć własną niekompetencję w szefowaniu resortowi edukacji? Nie no, na pewno nie o to chodzi.

Źródła: polskatimes.pl/rp.pl/Twitter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Biedroń wziął ślub. Janusz Kowalski: "zaczadzenie ideologią LGBT"