Jakie są najbardziej queerowe zawody? Szok i niedowierzanie [pikachu.jpg]
Niespodzianka! LGBT to też ludzie, a skoro tak, to muszą gdzieś pracować. Oto lista najbardziej queerowych zawodów. Spoiler alert: masz z nimi styczność na co dzień.
W każdym społeczeństwie od 5 do 10 proc. populacji to osoby LGBTQ+ - podaje stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza. Statystycznie łatwo to sobie wyobrazić: biorąc pod uwagę wyższe widełki, jedna na 10 osób będzie identyfikowała się jako queer.
Podobne
- Wyniki Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ 2024. Są zaskoczenia?
- Event My Impact. Obejrzyj galę i zobacz, jak Gen Z zmienia świat
- Polska autorka opublikowała powieść w Wielkiej Brytanii. Ralph Kaminski poleca
- Culturomaniaczka o rynku literackim. "Brakuje mi reprezentacji" [WYWIAD]
- J.K. Rowling uderza w osoby transpłciowe. Awantura o flagę
Nawet żyjąc w bańce, prawdopodobieństwo, że nie zna się żadnej osoby LGBT, jest śmiesznie niskie, jeśli nie zerowe. Wbrew słowom, jakie padały w kierunku "tęczowego" społeczeństwa w przestrzeni publicznej, te osoby jak najbardziej są ludźmi (nie ideologią).
A jako ludzie muszą spełniać swoje potrzeby, żyć wśród innych, pracować. Jak się okazuje, osoby queerowe mają szczególne upodobania do kilku konkretnych branży. W jakich zawodach najczęściej pracują?
Kupujesz kawę na mieście? Prawdopodobnie robi ją dla ciebie osoba queer
Dane zebrano w Anglii i Walii. Dotyczą reprezentacji lesbijek, gejów i osób biseksualnych. PA News Agency ujawniła wyniki badania i okazało się, że najwyższy odsetek osób queer pracuje w kawiarniach (ziobro zdziwienia), parkach rozrywki lub (znowu zero zaskoczeń) w przemyśle rozrywkowo-artystycznym.
Profesje, które również mogą poszczycić się wysoką reprezentację osób LGBTQ+ to public relations oraz bibliotekarstwo.
Najwięcej osób queer zatrudnia się jednak jako... stewardzi lub stewardesy.
Po drugiej stronie "barykady" znajdują się takie zawody jak murarz, rolnik czy profesjonalny czyściciel okien.
W temacie społeczeństwo
- Polska staje do walki z kryzysem demograficznym. Czy "Rządowy Tinder" rozwiąże problem?
- Bolt Lokalnie już jest. Możesz zamówić przejazd z osobą płynnie mówiącą po polsku?
- We Wrocławiu pojawi się świąteczny tramwaj. Św. Mikołaj rozda grzecznym upominki
- Kolacja z Natsu wystawiona na licytację. Pieniądze pójdą na szczytny cel
Popularne
- Największe sekrety Spotify Wrapped. Czy muzykę AI uwzględniono w podsumowaniu? [WYWIAD]
- Dlaczego myślę, że BAZA wygra milion złotych? Sory FAZA, dobry start to nie wszystko [OPINIA]
- Mrozu rusza w "Odpowiedni moment Tour". Kiedy startuje sprzedaż biletów?
- Ralph Kaminski rozpoczyna nową erę. Po deszczu zawsze wychodzi tęcza [RELACJA]
- "KOCHAM POLSKĘ" za koncerty Mery Spolsky. Oto prawdziwe dobro narodowe [RELACJA]
- Fani Lorde czekali na jej koncert ponad dobę. Co jeszcze są w stanie zrobić dla artystki? [VIBEZ IN LINE]
- Jaki jest twój festiwalowy perfect match? Edycja: Polska. Idealny prezent na Święta last minute [VIBEZ IN LINE]





