Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Dlaczego?
Federacja Porozumienie Zielonogórskie w komunikacie poinformowała, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. "Leczenie otyłego dziecka wymaga terapii całej rodziny" - apelują specjaliści.
Raport, którym w maju podzieliło się WHO, jasno pokazywał, że z otyłością zmaga się coraz więcej krajów europejskich. Według dokumentu, ponad 60 proc. dorosłych cierpi na nadwagę. Co gorsza, okazuje się, że problem dotyka już nawet pięcioletnich dzieci.
Podobne
- Nowy raport WHO dotyczący otyłości: z nadwagą zmagają się już pięcioletnie dzieci
- Nie szczepisz dziecka? Będziesz musiał sporo zapłacić
- Otyłość gorsza niż głód. Cierpi na nią ponad miliard ludzi na świecie
- LEGO dla niewidomych dzieci. Klocki pomogą w nauce Braille'a
- Dzieci odurzają się tą substancją. Jest w każdym polskim domu
Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie podała, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Czy da się temu jakoś zarazić?
Polskie dzieci najbardziej otyłe w UE
Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie to organizacja zrzeszająca związki pracodawców ochrony zdrowia. Wyniki dotyczące otyłości, na które się powołują, pokazują, że to polskie dzieci tyją najszybciej w Europie.
Organizacja podkreśla, że na taki stan wpływa niewłaściwe odżywanie połączone z niedoborem snu i stresem. Jeśli doda się do tego małą aktywność fizyczną i siedzący tryb życia (szkoła, odrabianie lekcji, spędzanie czasu przed komputerem) to można powiedzieć, że w Polsce wręcz prosimy się o otyłość.
"Otyłość to przewlekła, wielonarządowa choroba prowadząca często do rozwoju wielu innych poważnych schorzeń, nawet do niepełnosprawności, problemów natury psychologicznej czy zaburzeń psychicznych" - czytamy w komunikacie Porozumienia Zielonogórskiego .
Otyłość u dzieci. Co można zrobić?
Wiceprezes Federacji - Wojciech Pacholicki - w komunikacie cytowanym przez PAP zapewnia, że lekarze starają się zwracać uwagę rodziców na otyłość u dzieci np. podczas badań profilaktycznych. Podkreśla jednak, że leczenie otyłego dziecka wymaga terapii całej rodziny i to dorośli odpowiadają za otyłość wśród najmłodszych.
- Leczenie otyłego dziecka wymaga terapii całej rodziny. Wszyscy muszą zdać sobie sprawę z powagi problemu. Rozmawiamy z rodzicami i dziećmi, edukujemy ich. Robią to lekarze i pielęgniarki, zaangażowany jest cały personel, robimy to wspólnie. W mojej poradni mamy sukcesy. Połowa dzieci redukuje wagę, wraca do zdrowia - mówi Pacholicki, cytowany przez PAP.
Dorośli powinny więc znaczenie większą wagę przykładać do rozwoju i stanu zdrowia dzieci. Oczywiście jeśli dziecko samo będzie chciało poprawić swój stan zdrowia, z pewnością lepiej poradzi sobie w walce z otyłością. Nie możemy jednak zapominać, że przykład idzie z góry i to rodzicie powinni zagwarantować dziecku zdrową i zbilansowaną dietę oraz zadbać o aktywność fizyczną.
Źródło:https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1412376%2Cpolskie-dzieci-tyja-najszybciej-w-europie.html
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- Katy Perry poleci w kosmos. Kiedy wróci na Ziemię?
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Djo i psychodelia z drugiej ręki. Pogubiona treść w "The Crux" [RECENZJA]