Disney

Połowa bohaterów Disneya będzie LGBTQ+? Wyciekło nagranie ze spotkania firmy

Źródło zdjęć: © Disney, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,31.03.2022 12:15

Wygląda na to, że Disney w końcu stawia na reprezentację osób LGBTQ+. W sieci pojawiło się nagranie ze spotkania firmy, z którego wynika, że w przyszłości w filmach Disneya 50% bohaterów będzie pochodziło ze społeczności mniejszościowych.

Disney przeżywa ostatnio dość spory kryzys wizerunkowy. Pixar niedawno został oskarżony o wycinanie nieheternormatywnych wątków. Wszystko zaczęło się od ustawy "Don't Say Gay", a więcej na ten temat dowiedzie się z naszego tekstu.

Konserwatywny aktywista Christopher Rufo podzielił się klipami ze spotkania Walt Disney Company "Reimagine tomorrow". Możemy się z nich dowiedzieć o krokach, które firma podjęła w związku z całą aferą.

O połowę więcej postaci LGBTQ+ w filmach Disneya?

Na jednym z filmików widzimy Karey Burke - prezeskę Disney General Entertainment. Na nagraniu kobieta mówi o tym, że jest matką dwójki queerowych dzieci: jedno z nich jest panseksualne, drugie transpłciowe.

trwa ładowanie posta...

W klipie udostępnionym przez konserwatywnego aktywistę nie widzimy jednej z ważniejszych części spotkania. Według mężczyzny Burke podczas łączenia miała powiedzieć, że w przyszłości 50% postaci w filmach Disneya będzie reprezentowało grupy mniejszościowe (w tym społeczność LGBTQ+).

W innym nagraniu możemy też zobaczyć Allena Martscha, który jest koordynatorem produkcji w Disney Television Animation. Mężczyzna mówi, że zespół już od jakiegoś czasu pracował nad zwiększeniem nieheteronormatywnych postaci w filmach Disneya.


Zatem jedynym sposobem na włączenie postaci transpłciowych, postaci panseksualnych, postaci biseksualnych jest opowiedzenie historii, w których całkowicie będą mogły być sobą.

- PinkNews, Disney, Twitter
trwa ładowanie posta...

Disney chce uchylić ustawę "Don’t Say Gay"

Dodajmy może jeszcze, że w tym tygodniu pojawiło się oświadczenie The Walt Disney Company, z którego możemy się dowiedzieć, że firma chce, by uchwalona na Florydzie ustawa "Don’t Say Gay" została uchylona.


Ustawa HB 1557 z Florydy, znana również jako ustawa "Don't Say Gay", nigdy nie powinna być uchwalona i nigdy nie powinna być podpisana. Jako firma chcemy, by ta ustawa została uchylona przez ustawodawcę lub skreślona w sądzie. Pozostajemy zaangażowani we wspieranie organizacji samorządowych i państwowych, które pracują w tym obszarze. Jesteśmy oddani walce o prawa i bezpieczeństwo członków LGBTQ+ ze społeczności Disneya, a także społeczności LGBTQ+ na Florydzie i w całym kraju.

- PinkNews, Disney

Cóż, dobrze że firma w końcu zajęła jakieś stanowisko, szkoda tylko że sama poniekąd doprowadziła do uchwalenia tej ustawy. Jeśli jednak dzięki tej całej aferze w filmach Disneya i Pixara rzeczywiście pojawi się więcej osób z mniejszości, to może było warto?

Źródło: Twitter, Pinknews

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 17
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 26
  • emoji smutek - liczba głosów: 9
  • emoji złość - liczba głosów: 105
  • emoji kupka - liczba głosów: 155
Matt,zgłoś
Nie powinni ich byc. Nie chce widzieć ich na ulicach
Odpowiedz
5Zgadzam się1Nie zgadzam się
nick,zgłoś
za coś takiego powinien być paragraf.
Odpowiedz
12Zgadzam się2Nie zgadzam się