film
Timothée Chalamet szykuje się do wojny w trailerze "Diuna: część druga"
"Dziwny świat"

"Dziwny świat". Nastoletni gej główną postacią animacji Disneya.

Źródło zdjęć: © Disnay, Twitter, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,18.11.2022 17:00

W filmie animowanym pt. "Dziwny świat" po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć w produkcji Disneya głównego bohatera, który należy o społeczności LGBTQ+. Homoseksualizm nastolatka to normalna sprawa - przekonują twórcy animacji.

Gotowi na kolejną reprezentację osób LGBTQ+ w animacji dla dzieci? W końcu coraz więcej producentów decyduje się na włączanie takich wątków. Ostatnio pisaliśmy o niebinarnym Transformerze, którego w animacji "Transformers: Iskra Ziemi" będzie można oglądać pod koniec tego miesiąca na Nickelodeon. Niebinarne Transformer (Transformiszcze?) jest jednak pobocznym wątkiem.

Do tej pory osoby LGBTQ+ nie doczekały się głównego bohatera, który by je reprezentował. Wszystko zmieni się dzięki nowemu filmowi Disneya pt. "Dziwny świat".

Disney: "Dziwny świat" i bohater LGBTQ+

Animacja pt. "Dziwny świat" opowiada o rodzinie poszukiwaczy przygód, podróżujących do różnych nowych światów. Historia koncentruje się na młodym Ethanie. Razem z Diazo - chłopcem, w którym główny bohater jest zakochany - będzie odkrywać tajemniczą planetę zwaną Awalonią.

Jak już możecie domyślić się po opisie, to pierwszy film animowany dla dzieci od Disneya, w którym głównym bohaterem została postać LGBTQ+. Co więcej, dostaliśmy już fragment "Dziwnego świata", w którym możemy zobaczyć, jak Ethan przedstawia swojego chłopaka Diazo tacie.

trwa ładowanie posta...

Disney i "Dziwny świat". To nie "normalizacja", to normalność

Jak podkreślają twórcy, film nie robi z tożsamości bohatera problemu czy większego tematu. Zależało im na tym, by w "Dziwnym świecie" przedstawić tożsamość homoseksualnego bohatera jako coś zupełnie normalnego. Coś, czego nie trzeba normalizować.

- Ludzie wciąż używają słowa" normalizacja ", ale nie musimy normalizować normalności. Tak po prostu jest. Powinniście [w filmie] zobaczyć kochającą rodzinę, która niesamowicie wspiera tożsamość dziecka - powiedziała "Variety" aktorka Gabrielle Union, która w anglojęzycznej wersji językowej podkłada głos matce Ethana - Meridian.

trwa ładowanie posta...

- Jego homoseksualizm jest jedną z części jego tożsamości. [Ethan] jest także odważny i szalenie empatyczny, dlatego w naszym filmie staje się kimś w rodzaju aktywisty działającego na rzecz ochrony przyrody – powiedział "Variety" reżyser Don Hall w rozmowie z Variety .

Z pewnością dzięki takim naturalnym i empatycznym przedstawieniom, dorastający młodzi ludzie będą właśnie w taki normalny i oczywisty sposób traktować wątki LGBTQ+. Film "Dziwny świat" będziecie mogli obejrzeć już 25 listopada w kinach.

Dziwny świat - zwiastun #1 [dubbing]

Źródło: Variety

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 26
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 8
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 82
  • emoji kupka - liczba głosów: 341
Stuwa,zgłoś
Przegięci LGBT w drugą strone jest niemiłosierne. Dawno już nie oglądałem serialu albo filmu z mocno eksponowanym wątkiem homoseksualnym. Aż w oczy gryzie ta sztuczna, nachalna propaganda. Ok ludzie tej orientacji żyją wśród nas (określa się liczbe osób homoseksualnych na okoł 5% populacji) i nikogo nie powinien dziwić wątek homoseksualny, ale a oglądając owe produkcje mam wrażenie że jest odwrotnie. Efektem tego seriale są sztucznie, niepotrzebnie i ze szkodą dla jakości upychane na potęgę wątkami homoseksualnymi.
Odpowiedz
11like1dislike
Demzzi,zgłoś
To jest dobry pomysł ja popieram takie działania a osoby kturym to przeszkadza powinny wyłączyci taki film
Odpowiedz
2like17dislike
Florian Lucas,zgłoś
Moją uwagę skupiły na sobie przede wszystkim znane nam rodzinne niesnaski i motyw ratowania planety (przedstawionej jako organizm) oraz jej dóbr, a dopiero potem miłość Floriana [Ethana], żywiona wobec chłopaka. Dla mnie produkcja zwyczajnie współczesna, normalna i bardzo dobra, a do tego doprowadzająca do pozytywnego śmiechu. Obfitująca w mądre cytaty, jak na przykład ten, gdy Florian zwracając się do Glutka mówi: "Wszystko wykorzystuję - niczego nie marnuję".
Odpowiedz
5like9dislike
Zobacz komentarze: 4
Komentarze (4)
arrow
Czy warto oglądać "Fanfik" na Netfliksie? Recenzje nie zostawiają wątpliwości