"Dziwny świat"

"Dziwny świat". Nastoletni gej główną postacią animacji Disneya.

Źródło zdjęć: © Disnay, Twitter, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,18.11.2022 17:00

W filmie animowanym pt. "Dziwny świat" po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć w produkcji Disneya głównego bohatera, który należy o społeczności LGBTQ+. Homoseksualizm nastolatka to normalna sprawa - przekonują twórcy animacji.

Gotowi na kolejną reprezentację osób LGBTQ+ w animacji dla dzieci? W końcu coraz więcej producentów decyduje się na włączanie takich wątków. Ostatnio pisaliśmy o niebinarnym Transformerze, którego w animacji "Transformers: Iskra Ziemi" będzie można oglądać pod koniec tego miesiąca na Nickelodeon. Niebinarne Transformer (Transformiszcze?) jest jednak pobocznym wątkiem.

Do tej pory osoby LGBTQ+ nie doczekały się głównego bohatera, który by je reprezentował. Wszystko zmieni się dzięki nowemu filmowi Disneya pt. "Dziwny świat".

Disney: "Dziwny świat" i bohater LGBTQ+

Animacja pt. "Dziwny świat" opowiada o rodzinie poszukiwaczy przygód, podróżujących do różnych nowych światów. Historia koncentruje się na młodym Ethanie. Razem z Diazo - chłopcem, w którym główny bohater jest zakochany - będzie odkrywać tajemniczą planetę zwaną Awalonią.

Jak już możecie domyślić się po opisie, to pierwszy film animowany dla dzieci od Disneya, w którym głównym bohaterem została postać LGBTQ+. Co więcej, dostaliśmy już fragment "Dziwnego świata", w którym możemy zobaczyć, jak Ethan przedstawia swojego chłopaka Diazo tacie.

trwa ładowanie posta...

Disney i "Dziwny świat". To nie "normalizacja", to normalność

Jak podkreślają twórcy, film nie robi z tożsamości bohatera problemu czy większego tematu. Zależało im na tym, by w "Dziwnym świecie" przedstawić tożsamość homoseksualnego bohatera jako coś zupełnie normalnego. Coś, czego nie trzeba normalizować.

- Ludzie wciąż używają słowa" normalizacja ", ale nie musimy normalizować normalności. Tak po prostu jest. Powinniście [w filmie] zobaczyć kochającą rodzinę, która niesamowicie wspiera tożsamość dziecka - powiedziała "Variety" aktorka Gabrielle Union, która w anglojęzycznej wersji językowej podkłada głos matce Ethana - Meridian.

trwa ładowanie posta...

- Jego homoseksualizm jest jedną z części jego tożsamości. [Ethan] jest także odważny i szalenie empatyczny, dlatego w naszym filmie staje się kimś w rodzaju aktywisty działającego na rzecz ochrony przyrody – powiedział "Variety" reżyser Don Hall w rozmowie z Variety .

Z pewnością dzięki takim naturalnym i empatycznym przedstawieniom, dorastający młodzi ludzie będą właśnie w taki normalny i oczywisty sposób traktować wątki LGBTQ+. Film "Dziwny świat" będziecie mogli obejrzeć już 25 listopada w kinach.

Dziwny świat - zwiastun #1 [dubbing]

Źródło: Variety

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 29
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 8
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 83
  • emoji kupka - liczba głosów: 345
To nie jest normalność a zaburzenie.. Disnej promuje zaburzenia.. Jeśli to nie ułomność to dlaczego geje nie mają dzieci? Swoich dzieci? Poza tym są tylko 2 płcie.. Xx i to jest kobieta/samica i xy i to jest mężczyzna/samiec.. Do spłodzenia dzieci potrzeba samicy i samca.. Genów i faktów nie da się przeskoczyć.. Ci co się czują kimś innym po prostu cierpią na zaburzenia i te zaburzenia nawet znajdują się w wykazie chorób.. Więc po co tłuc do głowy propagandę..A naiwniaki łykają.. Oczywiście należy szanować takich ludzi jak każdych chorych ludzi np z cukrzycą czy schizofrenią..
Odpowiedz
5Zgadzam się0Nie zgadzam się
Stuwa,zgłoś
Przegięci LGBT w drugą strone jest niemiłosierne. Dawno już nie oglądałem serialu albo filmu z mocno eksponowanym wątkiem homoseksualnym. Aż w oczy gryzie ta sztuczna, nachalna propaganda. Ok ludzie tej orientacji żyją wśród nas (określa się liczbe osób homoseksualnych na okoł 5% populacji) i nikogo nie powinien dziwić wątek homoseksualny, ale a oglądając owe produkcje mam wrażenie że jest odwrotnie. Efektem tego seriale są sztucznie, niepotrzebnie i ze szkodą dla jakości upychane na potęgę wątkami homoseksualnymi.
Odpowiedz
15Zgadzam się2Nie zgadzam się
Demzzi,zgłoś
To jest dobry pomysł ja popieram takie działania a osoby kturym to przeszkadza powinny wyłączyci taki film
Odpowiedz
2Zgadzam się23Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 6