"Dziwny świat". Nastoletni gej główną postacią animacji Disneya.
W filmie animowanym pt. "Dziwny świat" po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć w produkcji Disneya głównego bohatera, który należy o społeczności LGBTQ+. Homoseksualizm nastolatka to normalna sprawa - przekonują twórcy animacji.
Gotowi na kolejną reprezentację osób LGBTQ+ w animacji dla dzieci? W końcu coraz więcej producentów decyduje się na włączanie takich wątków. Ostatnio pisaliśmy o niebinarnym Transformerze, którego w animacji "Transformers: Iskra Ziemi" będzie można oglądać pod koniec tego miesiąca na Nickelodeon. Niebinarne Transformer (Transformiszcze?) jest jednak pobocznym wątkiem.
Podobne
- Pierwsza niebinarna postać Pixara. W Polsce będzie cenzura?
- Pierwszy film Disneya z wątkiem nastolatków LGBTQ+. "Dziwny świat" zaskoczy fanów
- Połowa bohaterów Disneya będzie LGBTQ+? Wyciekło nagranie ze spotkania firmy
- Cole Sprouse o traumie związanej z występami dla Disneya: "Dziewczyny miały gorzej"
- Osoby LGBTQ+ w filmach to głównie biali geje. Raport GLAAD
Do tej pory osoby LGBTQ+ nie doczekały się głównego bohatera, który by je reprezentował. Wszystko zmieni się dzięki nowemu filmowi Disneya pt. "Dziwny świat".
Disney: "Dziwny świat" i bohater LGBTQ+
Animacja pt. "Dziwny świat" opowiada o rodzinie poszukiwaczy przygód, podróżujących do różnych nowych światów. Historia koncentruje się na młodym Ethanie. Razem z Diazo - chłopcem, w którym główny bohater jest zakochany - będzie odkrywać tajemniczą planetę zwaną Awalonią.
Jak już możecie domyślić się po opisie, to pierwszy film animowany dla dzieci od Disneya, w którym głównym bohaterem została postać LGBTQ+. Co więcej, dostaliśmy już fragment "Dziwnego świata", w którym możemy zobaczyć, jak Ethan przedstawia swojego chłopaka Diazo tacie.
Disney i "Dziwny świat". To nie "normalizacja", to normalność
Jak podkreślają twórcy, film nie robi z tożsamości bohatera problemu czy większego tematu. Zależało im na tym, by w "Dziwnym świecie" przedstawić tożsamość homoseksualnego bohatera jako coś zupełnie normalnego. Coś, czego nie trzeba normalizować.
- Ludzie wciąż używają słowa" normalizacja ", ale nie musimy normalizować normalności. Tak po prostu jest. Powinniście [w filmie] zobaczyć kochającą rodzinę, która niesamowicie wspiera tożsamość dziecka - powiedziała "Variety" aktorka Gabrielle Union, która w anglojęzycznej wersji językowej podkłada głos matce Ethana - Meridian.
- Jego homoseksualizm jest jedną z części jego tożsamości. [Ethan] jest także odważny i szalenie empatyczny, dlatego w naszym filmie staje się kimś w rodzaju aktywisty działającego na rzecz ochrony przyrody – powiedział "Variety" reżyser Don Hall w rozmowie z Variety .
Z pewnością dzięki takim naturalnym i empatycznym przedstawieniom, dorastający młodzi ludzie będą właśnie w taki normalny i oczywisty sposób traktować wątki LGBTQ+. Film "Dziwny świat" będziecie mogli obejrzeć już 25 listopada w kinach.
Dziwny świat - zwiastun #1 [dubbing]
Źródło: Variety
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- Katy Perry poleci w kosmos. Kiedy wróci na Ziemię?
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Djo i psychodelia z drugiej ręki. Pogubiona treść w "The Crux" [RECENZJA]