lGBT+
Polska pod ostrzałem ONZ. Mamy dużo do zrobienia w kwestii praw człowieka
Kylian Mbappe w związku z transpłciową modelką

Piłkarz Kylian Mbappe w związku z transpłciową modelką?

Źródło zdjęć: © Ines Rau, Instagram, Kylian Mbappe, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,01.09.2022 14:00

Kylian Mbappe, francuski piłkarz, niedawno był widziany na jachcie w towarzystwie Ines Rau, transpłciowej modelki. W sieci trwa dyskusja o ich domniemanym związku.

Kylian Mbappe to francuski piłkarz, o którym od paru dni jest dość głośno. Nie, nie dlatego, że napastnik strzelił gola życia. Wszystkich interesuje dziewczyna, z którą Mbappe był niedawno widziany.

Nie wszystkim podoba się, że domniemana partnerka piłkarza jest transpłciową modelką. W internecie przeważają transfobiczne komentarze.

Kylian Mbappe w związku z transpłciową modelką Ines Rau?

Kylian Mbappe jest napastnikiem francuskiej drużyny Paris Saint Germain. Piłkarz był niedawno widziany na jachcie w towarzystwie transpłciowej modelki Ines Rau. Według magazynu "Corierre dello Sport", para spotyka się od kilku miesięcy, jednak do tej pory nie potwierdziła związku.

trwa ładowanie posta...

Ines Rau w wieku 16 lat przeszła korektę płci. Informacją o tym wydarzeniu podzieliła się w 2014 roku, a w 2017 trafiła na okładkę "Playboya". Była pierwszą transpłciową modelką, która znalazła się na okładce tego magazynu. Na co dzień dziewczyna zajmuje się modelingiem.

trwa ładowanie posta...

Transfobiczne komentarze o relacji między piłkarzem a transpłciową modelką

Choć związki piłkarzy są mniej "medialne" niż związki innych celebrytów, akurat o tej relacji w sieci jest dość głośno. Wszystko oczywiście przez transpłciowość Rau. Nie wszystkim podoba się, że Mbappe związał się z transpłciową kobietą.

Większość komentarzy to niestety transfobiczne żarty i niestosowne uwagi. Niektórzy pytają, czy partnerka francuskiego piłkarza ma penisa. Inni żartują o "chłopie uprawiającym seks z chłopem w szatni". Zamiast mówić o "partnerce" piłkarza używają również męskiej, misgenderującej formy "partner".

Przypominam przy okazji, że misgenderign, czyli używanie zaimków i form odpowiadającym płci przypisanej osobom transpłciowym czy niebinarnym przy urodzeniu, jest przemocą. Dokładanie tak samo jak deadnaming.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Warto wspomnieć, że środowisko piłkarskie jest wciąż dość homofobiczne, ale stara się walczyć z wykluczającym podejściem. W tym roku piłkarze francuskiej drużyny z okazji Miesiąca Dumy zagrali mecz z tęczowymi numerami na koszulkach.

Trzeba jednak zaznaczyć, że w tym czasie kolega Mbappe z drużyny - Idrissa Gana Gueye - zasłaniając się "problemami żołądkowymi", nie wziął udziału w akcji. Jak widać po komentarzach dotyczących relacji między Kylianem i Ines przed środowiskiem piłkarskim jeszcze sporo pracy nad tolerancją i akceptacją.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Corierre dello Sport, ibtimes.co.uk/

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Jaay,zgłoś
Wielkie halo. Przecież na świecie jest masa facetów lubiących innych facetów.
Odpowiedz
3
like
5
dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Komentarze (2)
arrow
Wyrok dla kierowcy homofobusa z Gdańska. Sąd: Głosił treści sprzeczne z nauką