transpłciowość
Maryja z brodą - czy rodzice Jezusa byli osobami homoseksualnymi? Kontrowersyjna okładka magazynu
Munroe Bergdorf w Cosmopolitan

"Cosmopolitan UK" z pierwszą transpłciową kobietą na okładce! Tak zachęcają odbiorców do otwartości

Źródło zdjęć: © Instagram, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,19.01.2022 16:46

Transpłciowa modelka na okładce "Cosmopolitan UK" to wielkie wydarzenie. Właśnie tak Cosmo postanowiło uczcić swoje 50-lecie.

bFEYEznn

Magazyn "Cosmopolitan UK" w tym roku świętuje swoje okrągłe urodziny. Wydawany jest już od 50 lat i to właśnie ta okazja wymagała specjalnej i wyjątkowej okładki. Trzeba przyznać, że Cosmo nie mogło wymyślić niczego lepszego.

Na okładce tego wydania magazynu pojawiła się pierwsza transpłciowa kobieta. Jest nią modelka i aktywistka Munroe Bergdorf. Dziewczynie przyznano tytuł "Changemaker Of The Year".

Transpłciowa modelka na okładce "Cosmopolitan"

Gazeta trafi do sklepu 21 stycznia. Bergdorf przyznała, że jest bardzo podekscytowana faktem znalezienia się na okładce "Cosmopolitan" i podziękowała za to, że włączono ją do historii magazynu.

bFEYEznp

Poza tym, że jestem na okładce 50 wydania "Cosmopolitan UK Magazine", jestem również pierwszą transpłciową kobietą, która pojawiła się na okładce w ciągu tych 50 lat publikacji. Ogromne podziękowania dla zespołu Cosmo UK za to, że chcieli, bym była częścią tej chwili.

Transpłciowa modelka na okładce "Cosmopolitan" to wielkie wydarzenie

Bergdorf nie była oczywiście przypadkowym wyborem. Redaktorka naczelna "Cosmopolitan", Claire Hodgson, przyznała, że transpłciowa modelka najlepiej oddaje ducha tego wydania i cieszy się, że świętują je właśnie z Bergdorf na okładce Cosmo.

bFEYEznr


Bez względu na ich seksualność, tożsamość płciową lub pochodzenie Cosmopolitan będzie nadal zachęcać swoich odbiorców do tego, by wymagali więcej od otaczającego ich świata, kwestionowali status quo i opowiadali się za zróżnicowanym, wolnym od uprzedzeń światem.

Bardzo nas cieszy, że osoby transpłciowe coraz częściej trafiają na okładki magazynów – trzeba tu przypomnieć o sportowym "Sports Illustrated Swimsuit Issue" i o zdobiącej ich okładkę Leynie Bloom. Dodajmy jeszcze, że niedawno pierwsza transpłciowa aktorka, MJ Rodriguez, została nagrodzona Złotym Globem. Jest się zdecydowanie z czego cieszyć!

Źródło: https://news.sky.com/

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Kendrick Lamar na swojej najnowszej płycie porusza problem transpłciowości. Fani podzieleni