Piłkarz PSG odmówił gry z tęczowym numerem na plecach. Zostanie ukarany?
Idrissa Gana Gueye miał zasłaniać się "problemami żołądkowymi". Jednak faktem jest, że senegalski piłkarz rok temu również nie wziął udziału w podobnej akcji. Tęczowe koszulki to część kampanii z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii.
Wielkimi krokami zbliża się Pride Month, a 17 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Z tej właśnie okazji piłkarze grający w Ligue 1 (najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji) zagrali w ostatnią sobotę z tęczowymi numerami na koszulkach.
Podobne
- Katar: pomylili regionalną flagę z symbolem LGBT+. "Rzucił na ziemię, zaczął deptać"
- Mundial 2022: Kapitanowie chcą wyjść na boiska w Katarze z tęczowymi opaskami. Co na to FIFA?
- Opaski "One Love" zakazane na mundialu w Katarze. Dziennikarze pokazują tęczę
- Kobiety są aha-aha okropne. Seksualizacja dzieci i atak na Lewandowską
- Piłkarz Kylian Mbappe w związku z transpłciową modelką?
Choć środowisko zawodowego sportu wciąż ma spore problemy z homofobią to trzeba przyznać, że najpopularniejsze piłkarskie ligi w Europie robią dużo, aby faktycznie "wykopać" nie tylko rasizm ze stadionów, ale też dyskryminację ze względu na orientację.
Niestety, póki sami piłkarze będą stawiać opór niewiele się zmieni. Wygląda na to, że tak też było w przypadku pomocnika PSG Idrissa Gana Gueye. Piłkarz choć nie był kontuzjowany nie wystąpił w meczu z Montpellier. Jak potwierdził trener PSG, powodem miały być kłopoty żołądkowe. Co ciekawe, senegalski piłkarz nie wystąpił w identycznej akcji rok temu.
Sprawa odbiła się nad Sekwaną szerokim echem, a dziennikarze francuskiego L'Equipe przewidują, że to początek końca Senegalczyka w klubie z Paryża. Zwłaszcza, że Senegalczykowi pozostał niecały rok kontraktu, a już wcześniej naraził się swoim zachowaniem. W czasie gry w "dziadka" na treningu przed meczem z Realem Madryt, Gueye ostro wjechał w nogi największego gwiazdora zespołu - Kyliana Mbappe.
Absencję Senegalczyka w meczu z Montpellier, komentują nie tylko dziennikarze, ale i politycy.
Valérie Pécresse, francuska polityczka, niedawna kandydatka w wyborach prezydenckich w Francji grzmiała:
Zawodnicy klubu piłkarskiego, szczególnie PSG, są postaciami, z którymi identyfikuje się nasza młodzież. Mają obowiązek dawać przykłąd. Odmowa Idrissy Gana Gueye włączenia się w walkę z homofobią nie może pozostać bezkarne.
Idrissa Gana Gueye powinien zaczął sie rozkladać za jakimś w klubem w Rosji, tam chyba ryzyko na natknięcie się "tęczową propagandę" będzie najmniejsze.
Popularne
- Oskar Szafarowicz pała nienawiścią do warszawskich zabytków: "wyburzyłbym je"
- Dlaczego Gen Z jest zmęczone polską polityką? [OPINIA]
- Czy Kościół w Polsce upada? Wiele na to wskazuje [OPINIA]
- Kontrola w kuratoriach oświaty. Wyniki mogą zaniepokoić uczniów
- Kara śmierci za aborcję? Temat znów obiektem politycznej manipulacji
- Homoafera w Konfederacji. Winnicki odpowiada na rzekomy gejowski film
- Platoseksualność. Nowy trend rozgrzewa sieć
- Odkrył powiązania HIGH LEAGUE z Rosją. Malik groził jego matce
- Andrzej Duda beszta mielonkę? Deepfake osiągnął niepokojący poziom