piłka-nożna
Trener chciał sprawdzić, czy zawodniczka jest dziewczyną, bo… ma krótkie włosy. WTF?!
Francuscy piłkarze lot odrzutowcem a nie pociągiem

Kylian Mbappe i trener PSG wyśmiali pytanie o podróż pociągiem. "Brak szacunku"

Źródło zdjęć: © Kylian Mbappe Christoph Galtier, canva, twitter
Anna RusakAnna Rusak,07.09.2022 15:15

Kylian Mbappe i Christoph Galtier zostali zapytani, czemu na mecz polecieli prywatnym odrzutowcem, a nie wybrali pociągu. Ich reakcja na pytanie oburzyła internautów.

bGjRwutf

Kylian Mbappe, napastnik Paris Saint-Germain, wraz trenerem drużyny Christophem Galtierem przed meczem Ligi Mistrzów odpowiadali na pytania na konferencji prasowej. Panowie zostali zapytani o to, czemu na pobliski mecz nie dostali się pociągiem, tylko zdecydowali się na podróż prywatnym odrzutowcem.

Ich odpowiedź pokazuje, że spokojnie dogadaliby się z klimatyczną ignorantką Kylie Jenner. Internet i francuscy politycy nie są jednak zachwycen.

bGjRwuth

Mbappe i Galtier o lotach prywatnymi odrzutowcami i podróżami pociągiem

Celebryci kochają korzystać z prywatnych odrzutowców. Uwielbia je i cała rodzina Kardashianów, i Taylor Swift, która lotami już wyemitowała tysiąc razy więcej CO2 niż przeciętny człowiek. Wychodzi na to, że piłkarze PSG są takimi samymi klimatycznymi ignorantami.

trwa ładowanie posta...

Podczas konferencji prasowej przed meczem z Juventusem w ramach Ligii Mistrzów trener Paris Saint-Germain Christophe Galtier i napastnik Kylian Mbappe zostali zapytani przez jednego z dziennikarzy, czemu na mecz w Nantes udali się prywatnym odrzutowcem, a nie pociągiem.

bGjRwutj

Mbappe i Galtier w odpowiedzi na to całkiem słuszne pytanie - podróż pociągiem do Nantes trwa niecałe 2h - wybuchnęli śmiechem. W odpowiedzi trener PSG zażartował, że aktualnie zastanawiają się nad "podróżowaniem jak żeglarze lądowi".

- Dzisiaj rano rozmawialiśmy o tym z firmą, która organizuje nasze wycieczki i zastanawiamy się nad podróżowaniem na żaglach z kołem i latawcem, które są używane do żeglarstwa lądowego - powiedział Galtier.

trwa ładowanie posta...

Francuscy piłkarze krytykowani za klimatyczną ignorancję

Mbappe na tę odpowiedź trenera tylko po raz kolejny szczerze się zaśmiał i powiedział, że nie ma zdania w tym temacie. Odpowiedź francuskich piłkarzy spotkała się głównie z krytyką i to nawet ze strony rządzących.

bGjRwutp

Cytowany przez "Independent", francuski minister finansów - Bruno Le Maire - w telewizji BFM powiedział, że uwielbia Mbappe, ale jego zachowanie było niestosowne. Dodał, że wszyscy powinniśmy poważnie traktować zmiany klimatycznie.

- Uwielbiam Mbappe, każdy może zacząć chichotać w najmniej odpowiednim momencie, ale to naprawdę było niestosowne. Wszyscy musimy poważnie traktować zmiany klimatyczne - powiedział francuski minister finansów.

Polityczka Anne Hidalgo na Twitterze zaapelowała do trenera i piłkarza, by panowie "się obudzili", bo ich była niestosowna.

trwa ładowanie posta...

Jak widać po raz kolejny możemy przekonać się o klimatycznej ignorancji osób, które naprawdę powinny świecić przykładem i walczyć o naszą planetę. My możemy sobie dalej używać papierowych słomek, oni będą dalej latali odrzutowcami. Fajnie, nie?

trwa ładowanie posta...

Źródło: https://www.independent.co.uk/sport/football/psg-mbappe-galtier-flight-climate-change-b2160723.html

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
"FIFA 23". Ted Lasso wystąpi w grze. Kiedy premiera?