popkultura
"Bejba, it's kinda krejza", ale w wersji Lego. Tego widoku nie zapomnisz
Papież usprawiedliwia Putina? “Szczekanie NATO” miało go skłonić do ataku

Papież Franciszek tłumaczy Putina? "Szczekanie NATO" miało go sprowokować do ataku na Ukrainę

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Twitter, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,03.05.2022 10:29

Papież Franciszek wypowiedział się ponownie o wojnie. Tym razem mówi, że jest gotowy na spotkanie z Putinem - i ma on pierwszeństwo nad Kijowem. Ponadto, uważa, że "szczekanie NATO" wkurzyło Rosję. XD?

Nie możemy o tym zapomnieć: na wschodzie trwa wojna. Tysiące osób straciło swoje życie w walce z Rosją. Miliony uciekły z domów. Wojska agresora stosują barbarzyńskie metody, w tym podkładanie ładunków-pułapek w mieszkaniach. Jedną ze stron, która nie potępiła działań Putina, jest Papież Franciszek.

Papież Franciszek i jego spojrzenie na sytuację

Ojciec Święty w przeszłości m.in. chciał, aby podczas Drogi Krzyżowej w Watykanie, krzyż niosły rodziny ukraińskie i rosyjskie - tak, aby "łączyć rodziny". Pomysł jednomyślnie został skrytykowany przez Ukraińców.

Jeden z obrońców Mariupola zwrócił się o pomoc do Franciszka. Prosił o interwencję Ojca Świętego, jak i apelował o pomoc w ewakuacji mieszkańców miasta. Problem jest jeden: na początku kwietnia usłyszeliśmy, że "wszyscy jesteśmy winni" wojny w Ukrainie. Tak, powiedział to Papież Franciszek xD Wtedy też nie nazwał wprost agresora, tylko wzywał do zakończenia kupowania i produkcji broni… w Ukrainie.

Czy coś się zmieniło od tego czasu? Heh.

Franciszek uważa, że problemem jest… NATO

W wywiadzie dla włoskiego dziennika "Corriere della Sera", Ojciec Święty wypowiedział się na temat wojny w Ukrainie, jak i spotkaniu z Władimirem Putinem. Ale najmocniejsze rzucę wam na początek. Według obecnie urzędującego papieża, Rosja mogła napaść Ukrainę przez m.in. "szczekanie pod drzwiami przez NATO". To cytat wyniesiony wprost z wywiadu.

To złość. Nie wiem, czy została sprowokowana, ale może tak ułatwiona - dodał.

Czyli na ludzkie: według Papieża Franciszka, działania NATO miały "wkurzyć" Putina, przez co on zaatakował Ukrainę. To przez kogo jest ta wojna?

Co dalej? Po spotkaniu z Viktorem Orbanem premierem Węgier, dowiedział się, że Rosja planuje zakończyć wojnę już 9 maja.

Papież o produkcji broni i spotkaniu z Putinem

Jak podaje PAP, Franciszek nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, czy słusznym jest dostarczanie broni Ukraińcom. Skrytykował lekko Putina i patriarchę Moskwy oraz całej Rusi. Ale też przekazał, że nie zamierza jechać do Kijowa - ale do Rosji chciałby. Wręcz musi się spotkać z Putinem:

Ale ja czuję, że nie powinienem jechać. Najpierw muszę pojechać do Moskwy, muszę spotkać się z Putinem. Ale ja też jestem księdzem, co mogę zrobić? Robię to, co mogę. Gdyby Putin otworzył drzwi...- zaznaczył

Reakcja internautów?

Jak internauci zareagowali na takie wieści? Może się domyślić:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: Reuters, PAP

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
Blanka to prawdziwa "BEJBA". Wypuściła memowy merch